Dystynkcje

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

OSP Uchorowo
Posty: 97
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 21:11
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murwana Goślina, wielkopolska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dystynkcje

Post autor: OSP Uchorowo »

Jest na to zapis w regulaminie ?
Bo spotkałem się z tą dystynkcją w sklepie związkowym przy Oddziale Wojewódzkim w Poznaniu na Norwida.
Mieli też dystynkcję kapelana ale nie gminnego tylko kapelana jednostki
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Dystynkcje

Post autor: kwas »

Kolego z całym szacunkiem. Kiedyś na stadionie dziesięciolecia można było kupić świadectwo maturalne, co nie znaczy, że ono było ważne. Pytasz czy jest na to zapis w regulaminie. Domniemam, że skoro pytasz to do niego nie zajrzałeś. Polecam załącznik nr 14 regulaminu.
Awatar użytkownika

OSP Uchorowo
Posty: 97
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 21:11
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murwana Goślina, wielkopolska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dystynkcje

Post autor: OSP Uchorowo »

Zajrzałem do regulaminu szukając zapisu na ten temat. Załączniki przedstawiające funkcje to dla mnie nic nowego na ten temat. Pytałem właśnie dlatego że w załączniku nie ma takowej dystynkcji.
A skoro o regulaminie mowa - przytoczyłeś anegdotę o maturze - jest regułami a związek wojewódzki się nie stosuje, co oznacza że regulamin jest ''bo jest''
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Dystynkcje

Post autor: kwas »

Kolego, skoro ktoś kradnie to czy znaczy że też mamy kraść? Skoro przedstawiciele związku nie przestrzegają własnego regulaminu to czy znaczy, że mamy też tak robić? Decyzja należy do Ciebie
Awatar użytkownika

OSP Uchorowo
Posty: 97
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 21:11
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murwana Goślina, wielkopolska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dystynkcje

Post autor: OSP Uchorowo »

Chodzi o to żebyś nie oceniał z góry i nie zakładał, że nie czytałem i nie znam regulaminu.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Dystynkcje

Post autor: kwas »

Sorry jesli Cię uraziłem. Nie miałem takiego zamiaru. Ale z Twej wypowiedzi nie wynikało, że zajrzałeś do regulaminu i czegoś nie zrozumiałeś. Podsumuję. Często samo OSP lub władze żwiązkowe różnego szczebla nie przestrzegają obowiązujących przepisó w tym własnych. I później wychodzą takie kwiatki z dystynkcjami, emblematami, naszywkami i różnymi innymi rzeczami.
Awatar użytkownika

OSP Uchorowo
Posty: 97
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 21:11
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murwana Goślina, wielkopolska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dystynkcje

Post autor: OSP Uchorowo »

Nie chowam urazy znam załączniki do regulaminu czytałem czytałem także regułami przed napisaniem posta z zapytaniem o dystynkcję wiceprzewodniczącego KR, dlatego zadałem ro pytanie. W załączniku do regulaminu tego nie ma a w sklepie związkowym można kupić :?: :!: Gdy napisałeś żebym zajrzał do regulaminu szukałem zapisu na ten temat a takowego nie ma.

guaz
Posty: 2
Rejestracja: wt 08 mar 2016, 00:51
OSP (gm., woj.): Łaziska, lubelskie
Status: Offline

Re: Dystynkcje

Post autor: guaz »

Witam!
Mam pytanie dotyczące dystynkcji delegata na zjazd gminny. Jestem sekretarzem w OSP, więc mogę nosić dystynkcje członka zarządu OSP, ale jednocześnie zostałem wybrany na delegata zjazdu gminnego. Czy delegat jest członkiem zarządu gminnego i w związku z tym powinienem mieć dystynkcje członka zarządu gminnego?
I pytanie z innej beczki - zna ktoś prosty sposób na "zamontowanie" galonu na otoku czapki rogatywki?
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Dystynkcje

Post autor: kwas »

Delegat nie jest członkiem zarządu gminnego więc dystynkcję nosisz odpowiednią dla zarządu OSP.

guaz
Posty: 2
Rejestracja: wt 08 mar 2016, 00:51
OSP (gm., woj.): Łaziska, lubelskie
Status: Offline

Re: Dystynkcje

Post autor: guaz »

Dzięki za odpowiedź. O to mi właśnie chodziło, bo w statucie nie jest to jasno powiedziane.

A co z tym galonem? Ma ktoś jakiś patent na instalację na czapce?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat