Samochód Daf 60-210 Anglia- Oszust Pomoc!!!!

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
OSP Pszczonów
Posty: 13
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 17 lut 2011, 15:57
OSP (gm., woj.): OSP Pszczonów gm.Maków woj.łódzkie
Status: Offline

Samochód Daf 60-210 Anglia- Oszust Pomoc!!!!

Post autor: OSP Pszczonów »

Witam.
Pokrótce przedstawię zarys sytuacji która dla mnie jest niesamowicie przykra.
Moja jednostka do tej pory ma na stanie Stara 28 leciwy i wysłużony.
W lipcu 2012r obchodziliśmy 100lecie istnienia. Prywatny sponsor zaproponował że sprowadzi nam samochód pożarniczy z Anglii. I tak się stało zjechał Daf 60-210 początek roku 2012 w lipcu stulecie. Rozpoczęły się poszukiwania fachowca który zajmie się przekładką kierownicy i adaptacją samochodu do polskich przepisów drogowych. Fachowiec(tak myśleliśmy )się znalazł,,Solid-Trans-Mech"" P. Czubiński żychlin warsztat w kutnie ul. przemysłowa 3 (omijajcie z daleka). Przyjechał ocenił zrobił kosztorys podpisaliśmy umowę termin wykonania 4m-ce do maj 2012r miał być u nas. Wpłaciliśmy pierwszą ratę na części . I tak moi drodzy mamy maj 2013r i samochód stoi nadal w kutnie. Ciągłe tłumaczenie że są problemy czegoś nie można dostać potrzebuje jeszcze tydzień i kolejny i jeszcze jeden. Teraz już wiemy na pewno że gościu sobie nie poradzi i prosił bym o niepisanie nic w stylu to czemu go jeszcze nie zabraliście. Nie jest to takie proste.
Potrzebujemy porady prawnej najlepiej jakiejś zaufanej przez was osoby lub adwokata(nawet odpłatnie- dodam ze już korzystaliśmy z takowej) żeby zrobić to zgodnie z prawem i w miarę możliwości odzyskać zainwestowane pieniądze. Bliższych info udzielę prywatnie. Doradźcie coś.

Topic author
OSP Pszczonów
Posty: 13
Rejestracja: czw 17 lut 2011, 15:57
OSP (gm., woj.): OSP Pszczonów gm.Maków woj.łódzkie
Status: Offline

Re: Samochód Daf 60-210 Anglia- Oszust Pomoc!!!!

Post autor: OSP Pszczonów »

Saga z samochodem trwa nadal. Niestety skończyło się sądem. Pierwsza rozprawa w styczniu.

mikop
Posty: 5
Rejestracja: czw 15 sty 2015, 12:46
OSP (gm., woj.): 852369741258963
Status: Offline

Re: Samochód Daf 60-210 Anglia- Oszust Pomoc!!!!

Post autor: mikop »

Powodzenia.

Geniusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 14 lut 2015, 15:48
Status: Offline

Re: Samochód Daf 60-210 Anglia- Oszust Pomoc!!!!

Post autor: Geniusz »

Jak rozwiązała się sprawa?



______
https://www.facebook.com/pages/Lux-Inte ... 72?fref=ts

Topic author
OSP Pszczonów
Posty: 13
Rejestracja: czw 17 lut 2011, 15:57
OSP (gm., woj.): OSP Pszczonów gm.Maków woj.łódzkie
Status: Offline

Re: Samochód Daf 60-210 Anglia- Oszust Pomoc!!!!

Post autor: OSP Pszczonów »

Witam. Jak rozwiązała się sprawa :) ?
Mam nadziej że nie będziecie nigdy musieli korzystać z usług naszego wymiaru sprawiedliwości. Sprawa trwa kolejna rozprawa w grudniu(może ostatnia). Sporo nerwów i pieniędzy na radcę prawnego rzeczoznawców ale coś sie jednak udało zrobić. Po zabezpieczeniu dowodów przez biegłego sądowego mogliśmy ruszyć trochę z pracami nad autem. niestety mieliśmy tylko połowę kwoty a samochód w rozsypce. Ale udało nam się znaleźć gościa który go poskładał. Daf jest już u nas jesteśmy w trakcje wciągania go na stan gdzie zastąpi wysłużonego stara 29 z 1979 w benzynie w zabudowie Bonex z 1996r. Odsyłam na nasz profil gdzie można jakieś fotki auta obejrzeć. Pytanie co zrobić ze starem? sugestie?


https://www.facebook.com/osp.pszczonow

damian.z
Posty: 10
Rejestracja: pt 20 lis 2015, 12:35
OSP (gm., woj.): ostrów wlkp wielkopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Samochód Daf 60-210 Anglia- Oszust Pomoc!!!!

Post autor: damian.z »

kolega już chyba z forum nie korzysta ;)

Topic author
OSP Pszczonów
Posty: 13
Rejestracja: czw 17 lut 2011, 15:57
OSP (gm., woj.): OSP Pszczonów gm.Maków woj.łódzkie
Status: Offline

Re: Samochód Daf 60-210 Anglia- Oszust Pomoc!!!!

Post autor: OSP Pszczonów »

czasem jestem :) Samochód w garażu :) Wyrok był 23 grudnia 2015 r:) na święta prezent sąd przyznał nam rację i spore odszkodowanie. żeby je ściągnąć jeszcze sporo przed nami ale tyle przeszliśmy że wydaje mi się że teraz będzie już tylko lepiej.

Matse
Posty: 3
Rejestracja: wt 05 sty 2016, 08:44
OSP (gm., woj.): Zachodniopomorsie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Samochód Daf 60-210 Anglia- Oszust Pomoc!!!!

Post autor: Matse »

Masakra z tymi oszustami, miałem podobną przygodę z autem z niemiec. Dokładnie chodziło o to że umowa nie była podpisana z właścicielem a jego synem, który miał pozwolenie pisemne. Nie pomyślałem aby zrobić kopie tego dokumentu i po 2 tygodniach ojciec postanowił że będzie udawał że nic o tym nie wiedział i będzie twierdził że auto sprzedane zostało za zbyt małą kwotę.
Koniec końców sprawa się skończyła pomyślnie bez jakichkolwiek dopłat. Ważne że i u Ciebie jest ok.
Kiedy w naszym kraju znajdę odpowiednią pracę ?? Moje CV = http://ksservice.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat