Walne zebranie

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Situp
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 21 paź 2013, 14:36
Status: Offline

Walne zebranie

Post autor: Situp »

Witam.

Mam pytanie odnośnie walnego zgromadzenia w osp.
Czy komisja rewizyjna powołując nadzwyczajne walne zgromadzenia ma obowiązek powiadomienia wszystkich członków osp czy tylko od 18 roku życia ?
Czy w nadzwyczajnym zgromadzeniu mogą głosować osoby które nie należą do osp ?

Pozdrawiam

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Walne zebranie

Post autor: jerzy988 »

walne zebranie a nie zgromadzenie ,,tylko osoby pow.18 roku są członkami osp ,,reszte zobacz w statucie jednostki tryb zwołania zebrania gdyż każda jednostka ma swój statut

awokado
Posty: 51
Rejestracja: sob 10 sie 2013, 13:53
Status: Offline

Re: Walne zebranie

Post autor: awokado »

Situp pisze:Czy w nadzwyczajnym zgromadzeniu mogą głosować osoby które nie należą do osp ?
Skąd/dlaczego osoby, które nie należą do osp mają się pojawić i głosować na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków? :shock:

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Walne zebranie

Post autor: marcin_op »

Situp pisze:Witam.

Mam pytanie odnośnie walnego zgromadzenia w osp.
Czy komisja rewizyjna powołując nadzwyczajne walne zgromadzenia ma obowiązek powiadomienia wszystkich członków osp czy tylko od 18 roku życia ?
Czy w nadzwyczajnym zgromadzeniu mogą głosować osoby które nie należą do osp ?

Pozdrawiam
A ja zadam standardowe pytanie przy tego typu pytaniach.

1. Kiedy wstąpiłeś do OSP ?
2. Widziałeś (już nie pytam czy czytałeś) statut ?

sumiakai
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 10:36
OSP (gm., woj.): 5756754353523479892342
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:
Status: Offline

Re: Walne zebranie

Post autor: sumiakai »

Walne zebranie jest tylko dla członków...

mega61
Posty: 10
Rejestracja: pn 06 lut 2012, 12:53
Status: Offline

Re: Walne zebranie

Post autor: mega61 »

Witam.Komisja Rewizyjna nie ma prawa zwoływania nadzwyczajnego Walnego Zebrania.Na jej wniosek może to zrobić Zarząd, po podjęciu stosownej uchwały.Pozdrawiam.

szrot13
Posty: 2
Rejestracja: sob 09 lis 2013, 22:24
Status: Offline

Re: Walne zebranie

Post autor: szrot13 »

wszyscy mogą głosować

Łukasz Słowik
Posty: 31
Rejestracja: sob 23 lut 2013, 12:06
Status: Offline

Re: Walne zebranie

Post autor: Łukasz Słowik »

sumiakai pisze:Walne zebranie jest tylko dla członków...
Wierutna bzdura. Głosowanie jest tylko dla członków, a i to nie zawsze, bo dla ich pełnomocników (którzy przecież nie muszą być członkami) również - chyba że w statucie jest wymóg głosowania bezpośredniego.
Poza tym wstęp na zebrania każdej OSP ma każdy obywatel. Jak się to którejś OSP nie podoba - musi zaprzestać korzystania z majątku gminnego i wypełniania zadania publicznego w imieniu gminy.

awokado
Posty: 51
Rejestracja: sob 10 sie 2013, 13:53
Status: Offline

Re: Walne zebranie

Post autor: awokado »

Ja bym została jednak przy zdaniu, że Walne Zebranie Członków jest całością, nie ma podziału na części: głosowanie, pogaduchy dostępne dla wszystkich. A obecność osób z zewnątrz nie wydaje mi się wskazana ani potrzebna.
Jeśli komuś leży na wątrobie los jednostki niech porozmawia z zarządem, członkami i zdecyduje- chcę uczestniczyć w życiu osp (wstępuję), nie interesuje mnie to (dziękuję, rezygnuję z tematu).
Nie ma doprecyzowanych uregulowań prawnych odnośnie tego tematu.

Chyba każdy zna z autopsji sytuacje, gdy jakiś wójt, burmistrz albo radny za bardzo chce rządzić w straży. Wyobrażam sobie sytuację, że na najważniejszym zebraniu w roku również się pojawia...

Znam jednostkę, która godzinę przed Walnym robi prezentację minionego roku (takie mini sprawozdanie merytoryczne w power point) i składa podziękowania. Jest to przygotowane dla wszystkich mieszkańców wsi i zainteresowanych. I na to jest wstęp wolny :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat