R1 a terminy ważności wyposażenia

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
marcin_op
Posty: 526
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: marcin_op »

Chciałem zapytać jak sobie radzicie z wymianą "przeterminowanych" rzeczy z R1 ?
My posiadamy R1 z tlenem, tyle że nie jesteśmy w KSRG więc za często jej nie używamy.
Ostatnio robiliśmy przegląd torby i okazuje się że większość rzeczy jest "przeterminowana"
Dziwni mnie że fabrycznie zapakowany opatrunek jest tak krótko ważny, lub hydro-żel.
Jak to u was wygląda? wymieniacie na bieżąco tak aby wszystko było ważne ? Bo takie rzeczy chyba się nie psują a kasa duża idzie na wyposażenie R1
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: kamil237 »

U mnie wymieniamy. Ale kombinujemy żeby minimalizować koszty. Większość rzeczy takie jak opatrunki wymieniamy około miesiąca przed terminem po znajomości w szpitalu na nowe. Hydrozele ciężko jest podmienic bo oni stosują takie z krótkim terminem a nasze mają po 5 lat minimum więc jeżeli termin mija to kupujemy nowe, tak się złożyło, ze różnej wielkości opatrunki hydrozeli mają różne terminy więc dokupujemy w różnym czasie to nie jest to tak odczuwalne w budżecie. Tlen w butli mamy za darmo ale on raczej jest napełniany na bieżąco. Nie zdąży doczekać do terminu. Uważamy że lepiej nie ryzykować z terminami ważności.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Topic author
marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: marcin_op »

Tlen też mam za darmo więc akurat tlen mam zawsze ważny bo tutaj to wiadomo że nie można ryzykować.
Ale np. taki hydrożel czy opatrunek jałowy jest w stanie się przeterminować ??

Czekam na inne odpowiedzi.

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: Sylwek »

Skoro producent podaje termin przydatności to nie ma innej możliwości jak tego przestrzegać.
Przecież nie masz laboratorium, żeby sprawdzić i dać gwarancję, że opakowania się nie rozhermetyzowały, opatrunki nie uległy skażeniu czy że hydrożele nie straciły swoich właściwości.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: podymacz »

Ja chciałem Was przestrzec przed "tlenem za darmo".
Jest z tym jeden problem: jak wam nabiją na pogotowiu, to nie macie papieru na to, a tlen jest lekiem.
Teraz rozmawiamy z firmą Linde Gaz z Tarnowa. Oni napełniają butle i wydają na to atest.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: kamil237 »

Maciek źle mnie zrozumiales. Za darmo nie znaczy lewy ;) nabijamy w firmie która sie tym zajmuje, posiada atesty i tlen w naszej butli jest jak najbardziej legalny. Ważny na 6 m-cy. Po prostu robią nam to za symboliczną złotówkę :)
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: podymacz »

kamil237 pisze:Maciek źle mnie zrozumiales. Za darmo nie znaczy lewy ;) nabijamy w firmie która sie tym zajmuje, posiada atesty i tlen w naszej butli jest jak najbardziej legalny. Ważny na 6 m-cy. Po prostu robią nam to za symboliczną złotówkę :)
Aha! No to fajnie.
Linde Gaz nabija za "symboliczne" 127 zł, ale atest jest na 3 lata.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: kamil237 »

To drogo. 3 lata niby fajnie tylko w ilu jednostkach jest tak że przez 3 lata sie go nie wydmucha. U nas w tym roku 4 albo 5 napelnienia. Więc 3 lata nic by mi nie dały. Z tego co pamiętam to firma Bombi napełnia za około 20 zł z terminem różnie 6 m-cy albo rok. Przynajmniej z ceną było tak jakieś 1.5 roku temu.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Topic author
marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: marcin_op »

Ja też mam legalny tlen za darmo z odpowiednim papierem - atestem na 3 lata.
Po prostu mamy zaprzyjaźnioną firmę która w swoim zakładzie ma dział ratownictwa chemicznego :) i w ramach dobrej współpracy nic od nas za to nie bierze :)
A w Linde z tego co wiem musisz zostawić butle i czekać tydzień albo na wymianę i dostaniesz inną butle.

abdak15
Posty: 3
Rejestracja: śr 06 lis 2013, 21:50
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: abdak15 »

dużo czasem zachodu z tym, ale widzę że tu wszystkie pomocne info znajdziesz

Vrat
Posty: 7
Rejestracja: sob 06 lip 2013, 16:28
OSP (gm., woj.): Miłosław, Wielkopolska
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: Vrat »

Warto pogadać z dyrektorami pobliskich szpitali oraz stacjami pogotowia. W ramach współpracy czasami zgadzają się napełniać bądź wymieniać butle za darmo tudzież za symboliczną opłatę za zużyty gaz.

Bonk
Posty: 145
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: Bonk »

podymacz pisze:
kamil237 pisze:Maciek źle mnie zrozumiales. Za darmo nie znaczy lewy ;) nabijamy w firmie która sie tym zajmuje, posiada atesty i tlen w naszej butli jest jak najbardziej legalny. Ważny na 6 m-cy. Po prostu robią nam to za symboliczną złotówkę :)
Aha! No to fajnie.
Linde Gaz nabija za "symboliczne" 127 zł, ale atest jest na 3 lata.
atest atestem, a jak jest z legalizacją butli ? Tak samo jak w przypadku aparatów ODO ?
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/

Topic author
marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: marcin_op »

podymacz pisze: atest atestem, a jak jest z legalizacją butli ? Tak samo jak w przypadku aparatów ODO ?
Tak, tak samo, na butli masz wybitą na górnym kołnierzu datę legalizacji. Później do UDT.
U nas Ci co nabijają to sprawdzają i nawet w ateście na tlen który nam wystawiają jest wpisany numer ładowanej butli i bodajże termin jej legalizacji też jest wpisany z tego co pamiętam.

ccarrs
Posty: 3
Rejestracja: pn 09 lis 2015, 18:35
Status: Offline

Re: R1 a terminy ważności wyposażenia

Post autor: ccarrs »

Faktycznie, cenne wskazówki można tu znaleźć. Gratuluję pomysłu tego forum.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat