Badania lekarskie

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
strazakooosp
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 26 sty 2014, 19:57
Status: Offline

Badania lekarskie

Post autor: strazakooosp »

Witam. Mam zamiar przystąpić do straży. Żłożyłem podanie i powiedziano mi, że będę miał szkolenie i badania lekarskie. Mam pytanie , co, jeśli mam lekką astme, powinienem brać leki wziewne i tabletki ale nie biore ich za często. Spirometria, bo z tego co mi wiadomo jest na tych badaniach wychodzi mi na badaniach w miare dobrze.

Czy mając astmę oskrzelową nie jestem skazany na porażkę ? Czy lekarz gdy dowie się ze mam astme nie podpisze mi badań ? Bardzo chciałbym móc wyjeżdżać do akcji, od dziecka o tym mażyłem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Badania lekarskie

Post autor: XCerber »

na moje nie powinno byc problemow, znam osoby z cukrzyca, pol slepi a i tak jezdza :) sam mowisz ze lekka astma

Topic author
strazakooosp
Posty: 4
Rejestracja: ndz 26 sty 2014, 19:57
Status: Offline

Re: Badania lekarskie

Post autor: strazakooosp »

No tak, ale mogą powiedzieć że to praca w dymie itp. Troche się obawiam. Normalnie wgl nie mam ataków astmy Tylko przy naprawde duzym wysiłku dostaje lekkiej zadychy. Ale podejrzewam, że nałogowy palacz ma gorzej niż ja ;)

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Badania lekarskie

Post autor: XCerber »

znam osobe ktore dyszy przy ubieraniu sie na akcje :P a przyjezdza samchodem:)

Topic author
strazakooosp
Posty: 4
Rejestracja: ndz 26 sty 2014, 19:57
Status: Offline

Re: Badania lekarskie

Post autor: strazakooosp »

W takim razie rozwiał Pan trochę moich wątpliwości. Jednak do samych badań będę siedział jak na szpilkach. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam ;)

vanes
Posty: 8
Rejestracja: sob 12 maja 2012, 22:54
Status: Offline

Re: Badania lekarskie

Post autor: vanes »

Też bałem się badań, ale ja ze względu na wzrok. Powiem Ci, że na pewno wszystko zależy od tego na jakich doktorków trafisz :) Nie ma co ukrywać, myślę, że nie masz co się bać. Uszy do góry Kolego!

Topic author
strazakooosp
Posty: 4
Rejestracja: ndz 26 sty 2014, 19:57
Status: Offline

Re: Badania lekarskie

Post autor: strazakooosp »

A powiedzcie mi jak ma się kategoria wojskowa ( czy jak to się fachowo nazywa ) ma się do owych badań lekarskich ?

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Badania lekarskie

Post autor: jerzy988 »

kategoria wojskowa nic nie ma do badań na strazaka osp --po nowelizacji z 2009r badanie kończy się zaświadczeniem,,, zdolny do bezpośrednich działań -ratowniczo gasniczych lub niezdolny okres max 3lata nie ma tam nic o wysokościach wśród lekarzy uprawnionych na liście jest lekarz o specjalizacji medycyny rodzinnej tłusty druk przed nowelizacją nie było takiego lekarza ,w jednym z punktów pisze wyraźnie ,,lekarz przeprowadzający badania może poszezyć ich zakres o dodatkowe konsultacje lekarzy posiadających specjalizację w określonych dziedzinach medycyny oraz dodatkowe badania ,,czyli może poszeżyć ale nie musi , całe rozporządzenie na stronie głównej związku -prawa

mella21
Posty: 3
Rejestracja: pt 21 lut 2014, 09:28
Status: Offline

Re: Badania lekarskie

Post autor: mella21 »

Dziękuję za info...

today11
Posty: 3
Rejestracja: śr 26 lut 2014, 08:51
Status: Offline

Re: Badania lekarskie

Post autor: today11 »

Ja również dziękuję.

czarnuli
Posty: 3
Rejestracja: wt 10 lis 2015, 18:28
Status: Offline

Re: Badania lekarskie

Post autor: czarnuli »

Dziękuję za wszystkie sensowne odpowiedzi. Uwielbiam to forum.

karaiby
Posty: 253
Rejestracja: czw 14 lip 2016, 10:07
Status: Offline

Re: Badania lekarskie

Post autor: karaiby »

Wiecie co jest najgorsze? Gdy jesteśmy zapisani w kolejce na zabieg na NFZ w polskim szpitalu, a placówka trafi kontakt z NFZ. Wtedy jesteśmy zdani na przeniesienie na innego szpitala, gdzie trafiamy przeważnie na szary koniec kolejki chętnych do zabiegu…To wiele lat czekania :/ Zamiast tego, warto zapoznać się z leczeniem na NFZ w ramach ustawy transgranicznej i wyjechać na zabieg do Czech. Tu jest świetna klinika: http://lepiejzobacz.pl/ , gdzie przyjmą Was od ręki, a zabieg wykonają szybko, profesjonalnie i zgodnie z najwyższymi standardami leczenia. Warto.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat