Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Druh_OSP
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 15:41
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: Druh_OSP »

Ok, zostało jeszcze trochę czasu :)
Jeszcze chciałbym zapytać jak to jest z tym jednym członkiem zarządu jeśli chcemy go zostawić? Czy odwołujemy cały zarząd czy możemy tylko wybranych członków?

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: jerzy988 »

cały zarzad i on podany na kandydata a także inni z zarzadu moga ponownie kandydować to nie jest zabronione
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: GLM »

Wato też wiedzieć o sile walnego http://www.zosprp.pl/files/prawnik/2010 ... 0władz.pdf Nadzwyczajne walne zebranie OSP może odwołać członka zarządu lub komisji rewizyjnej przed upływem terminu kadencji władz OSP i powołać w to miejsce innego członka zarządu lub komisji rewizyjnej na czas do odbycia zwyczajnego walnego zebrania.

§ 23

Przebieg walnego zebrania OSP oraz podjęte na nim uchwały wpisuje się do księgi protokołów.

ZARZĄD

§ 24

Zarząd wybiera ze swego grona prezesa, naczelnika, dwóch wiceprezesów, sekretarza i skarbnika, a także może wybrać gospodarza, kronikarza i zastępcę naczelnika straży. Naczelnik sprawuje funkcję wiceprezesa.
Zarząd może dokooptować do swego składu nowych członków na miejsce ustępujących w liczbie nie przekraczającej 1/3 ustalonego składu. .....................................................................Skoro może wybrac ze swojego grona (gospodarza, kronikarza ) to są w składzie i noszą jedną * ale zaraz ktoś napisze że to wzorcowy statut , nie chce mi się wierzyc żeby Walne wykreśliło ten zapis ze statutu
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: jerzy988 »

tak może tylko musi sie to miescić w ilości osób składu zarzadu zarejestrowanego w statucie

adrianp26
Posty: 7
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 11:29
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: adrianp26 »

Witam.
Mam mały problem. Ostatnio mieliśmy zebranie sprawozdawcze i stary zarząd powiedział, że podaje się przed końcem kadencji do dymisji, po to żeby wybrać nowy młody zarząd. A więc ja zostałem prezesem. Teraz siedzę i uzupełniam dokumenty do KRS i mam już je wypełnione. Wiem, że trzeba także dołączyć protokół z zebrania. Ale jak pokazać w dokumentach, a konkretnie w tym protokole, że zarząd podał się do dymisji i że został wybrany nowy zarząd? Bo tak kombinuję cały czas i nie chcę niby na protokole się wyłożyć w sądzie. A mam zamiar jutro albo w piątek jechać zaktualizować KRS i musze sie troche spieszyc.
Szukałem już na forum podobnego tematu, ale taki że sam zarzad podaje się do dymisji to nie znalazłem (chyba, ze zle przeszukalem). Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: GLM »

Powinno byc napisane oswiadczene zbiorcze całego składu z ich podpisami lub imienne o rezygnacji z zajmowanej funkcji , i ogłoszone walne nad-zwyczajne gdzie by był wybrany nowy Zarząd i wtedy do KRS-u i ten zarząd działa do końca kadencji ( ale pewnie macie inaczej napisane niż w wzorcowym )
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

adrianp26
Posty: 7
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 11:29
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: adrianp26 »

A jak nie napisali takiego oświadczenia? Oni myśleli, że to jest zebranie sprawozdawczo-wyborcze, a to było sprawozdawcze tylko. To stary zarząd powiedział, że na pewno coś wykombinujemy i tak zrobimy, żeby było dobrze, więc teraz sam już nie wiem.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: jerzy988 »

według mnie wystarczy uchwała walnego o zmianie zarzadu ,, i wybory według procedur skoro sam zarząd się podał do dymisji ,,papiery do sądu wypełnić poprawnie ,,zebranie zostało postawione przed faktem dokonanym i zmuszone zostalo do wyborów nowego zarzadu ,,przyczynę zmiany podaje sie w protokóle -tak mi się wydaje najprościej

adrianp26
Posty: 7
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 11:29
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: adrianp26 »

Dziekuje jerzy998 za odpowiedz.
Napisałem w koncu, ze nie udzielono absolutorium zarządowi, bo tak było najprościej.

Topic author
Druh_OSP
Posty: 8
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 15:41
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: Druh_OSP »

Witam. Wszystko poszło sprawnie i ok. Już mamy nowy zarząd. Chciałbym jeszcze zapytać czy protokół do KRS powinien być zdany z listą obecności, uchwałą nr1 i nr2, czy ze wszystkimi załącznikami? Tzn:

1. Lista obecności członków OSP uprawnionych do głosowania.
2. Sprawozdanie z działalności
3. Sprawozdanie finansowe i plan finansowy. 3a. Sprawozdanie finansowe OSP prowadzącej działalność statutową.
4. Raport OSP.
5. Plan działalności.
6. Uchwała nr 1w sprawie działalności organizacyjno-programowej
7. Uchwała nr 2 w sprawie wyborów
8. Inne dokumenty – (np. wystąpienia na piśmie, itp.).

Odpowie ktoś? Pozdrawiam

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: jerzy988 »

teraz musisz wypełnić druki do sądu kto za kogo druki na stronie głównej zwiazku znajdziesz lub poproś w gminie pracownika od strazy by ci pomógł to wypełnić by nie było błędów ,,protokół z załącznikami ale chyba tylko te załączniki dotyczące wyborów lista obecności też , uchwały ,protokóły komisji mandatowej skrutacyjnej uchwał i wniosków nie pamiętam wszystkiego
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: damian_osp »

Druh_OSP pisze:Witam. Wszystko poszło sprawnie i ok. Już mamy nowy zarząd. Chciałbym jeszcze zapytać czy protokół do KRS powinien być zdany z listą obecności, uchwałą nr1 i nr2, czy ze wszystkimi załącznikami? Tzn:

1. Lista obecności członków OSP uprawnionych do głosowania.
2. Sprawozdanie z działalności
3. Sprawozdanie finansowe i plan finansowy. 3a. Sprawozdanie finansowe OSP prowadzącej działalność statutową.
4. Raport OSP.
5. Plan działalności.
6. Uchwała nr 1w sprawie działalności organizacyjno-programowej
7. Uchwała nr 2 w sprawie wyborów
8. Inne dokumenty – (np. wystąpienia na piśmie, itp.).

Odpowie ktoś? Pozdrawiam
W protokole z zebrania masz na końcu jakie załączniki powinny byc do neigo załączone. Wyślij wszystkie te załączniki żeby potem nie trzeba było dosyłac coś, a jak bedzie wiecej to nic nie zaszkodzi.
Tylko pamietaj że papiery z zebrania wysyłasz oryginały :)
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

korsarz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 21 lis 2010, 14:05
OSP (gm., woj.): Bochotnica,lubelskie
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: korsarz »

Nie chce zakładać kolejnego wątku dlatego pisze tutaj. Wiadomo, że walne wybiera członków zarządu, a dopiero zarząd ze swego grona rozdziela stanowiska w zarządzie. Co by było gdyby walne wybrało 5 osób (czyli minimalną ilość) do zarządu (z 10 zgłoszonych kandydatów) i te wybrane osoby nie mogły dojść do porozumienia w sprawie poszczególnych stanowisk. Dwie osoby chciały być np. Naczelnikami, a żadna sekretarzem. Przecież nikogo do niczego niemożna zmusić. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Przecież zarząd musi składać się i z naczelnika i z sekretarza i jeszcze kilku osób na różnych stanowiskach.

Albertmut
Posty: 30
Rejestracja: czw 22 sty 2015, 16:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

Zmiana zarządu OSP Krok po Kroku

Post autor: Albertmut »

Witam
Mam pytanko, czy w czasie trwania urlopu wychowawczego mogę zmienić zakład pracy i podj±ć now± pracę, rezygnuj±c z urlopu wychowawczego i nie ponosz±c żadnych konsekwencji w dotychczasowym zakładzie? Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem co robić

bogdanskarbnik
Posty: 178
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 18:02
OSP (gm., woj.): kielnarowa podkarpackie
Status: Offline

Re: Zmiana zarządu OSP - Krok po Kroku

Post autor: bogdanskarbnik »

Mam podobne pytanie ponieważ w trakcie trwania kadencji z działalności w zarządzie zrezygnowało dwóch członków (jeden z Komisji Rewizyjnej) na walnym zebraniu mamy uzupełnić jego skład ale nie wiem czy prowadzący zebranie może być wybierany do zarządu? Pytam dlatego że w niektórych wyborach przewodniczący zebrania nie może być wybierany ale może głosować , tak było np. w wyborach sołtysa
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat