POMOC W Sprawie Dokumentacji OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

Topic author
krisu
Posty: 13
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 05 kwie 2012, 08:49
OSP (gm., woj.): Osp rościszewo woj Mazowickie
Status: Offline

POMOC W Sprawie Dokumentacji OSP

Post autor: krisu »

Witam, nie mogłem się doszukać informacji na temat księgowosci ksiażek jakie pownna prowadzić OSP (chodzi co powinniśmy prowadzic , ksiegowa jest na cacy chodzi tu o problem bardziej garażu domu strażaka itp). Jedyny wpis do ksiażki komendnta , jest jedna jedyna nagana :oops: od xxx lat która była wpisana z 10 lat temu a tak to jest pusto . Chodzi tez o to żeby wprowadzic sprzet jaki mamy mundury itp , ale nie mam pojecia jak te ksiażki sie nazywaja . Pozatym nie wiem czy mozemy dawac na stan mundury garażowe chłopakom bo tak dalej byc nie moze ze przychodzi do zabezpieczenia a sie okazuje ze nie ma kopletnych mundurów nie wiadomo kto je ma itp . Też chodzi o to zeby kerowce odciażyc od tego bo chłopak jest naprawde super tylko ma tak wiele na głowie :( . Zmienił sie zarząd na nas młodszych chcacych coś robic w dodatku mamy młodych którzy tak prężnie teraz na każda zbiórkę przychodza az serce cieszy :D .Dodam jeszcze ze mamy @ samochody i należymy do KSRG w dodatku ruszyła budowa nowej remizy i czekamy na nowy nowy wóz GBA i do konca przeprowadzki chcili bysmy miec porzadek w starej remizie . Z góry dziekuje za pomoc moze nie opisalem tego rzeczowo , ale jesli ktos pomorze bardzo dziekuje i pozdrawiam

sloneczko1205
Posty: 3
Rejestracja: sob 15 paź 2011, 19:33
Status: Offline

Re: POMOC W Sprawie Dokumentacji OSP

Post autor: sloneczko1205 »

książka naczelnika, książka gospodarza i książka pracy osp w nich jest wszystko co sie przyda
Awatar użytkownika

Topic author
krisu
Posty: 13
Rejestracja: czw 05 kwie 2012, 08:49
OSP (gm., woj.): Osp rościszewo woj Mazowickie
Status: Offline

Re: POMOC W Sprawie Dokumentacji OSP

Post autor: krisu »

sloneczko1205 pisze:książka naczelnika, książka gospodarza i książka pracy osp w nich jest wszystko co sie przyda
Ok ok Dziękuje . Tlko do tych ksiazek cos jeszcze dochodzi. Wiecie chodzi mi tu o lepsze zarzadzanie w jednostce :wink: . Wiec u was w waszych jednostek jest cos :?: :?: :?: dodatkopwo wprowadzone . Jak u was to wyglada :?: (znam zakresy obowiazków zarządu :o ) Moze cos ciekawego podpowiecie . Pozdrawiam

sloneczko1205
Posty: 3
Rejestracja: sob 15 paź 2011, 19:33
Status: Offline

Re: POMOC W Sprawie Dokumentacji OSP

Post autor: sloneczko1205 »

my polegamy na tych książkach tylko - naprawde są fajne. W książce pracy osp masz ewidencje zarządu, członków, odznaczeń, protokołów z zebrań, wyjazdów, prac społecznych - czyli wszystko co się robi w straży. Książka gospodarza to sprzęt i karty umundurowania dla członków (super sprawa). Książka naczelnika.... hmm.... jest troche bez sensu ale też musi być... I naprawde to wystarcza. Nie wiem co byś jeszcze chciał za książki czy dokumenty...
Awatar użytkownika

Topic author
krisu
Posty: 13
Rejestracja: czw 05 kwie 2012, 08:49
OSP (gm., woj.): Osp rościszewo woj Mazowickie
Status: Offline

Re: POMOC W Sprawie Dokumentacji OSP

Post autor: krisu »

Dzieki bardzo za pomoc . Uważam temat za zamkniety

Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: POMOC W Sprawie Dokumentacji OSP

Post autor: Rafal998 »

sloneczko1205 pisze:książka naczelnika, książka gospodarza i książka pracy osp w nich jest wszystko co sie przyda
Tam nie ma nic co się przyda...są to stare książki komunistyczne nikt nie pomyśli o zrobieniu nowych, książka gospodarza jest tak cienka że brakuje miejsca na wpisy...żal i nic więcej, o reszcie nawet nie wspomnę...

Naczelnik Grzesiek
Posty: 88
Rejestracja: wt 01 lut 2011, 19:37
OSP (gm., woj.): OSP Zagościniec
Status: Offline

Re: POMOC W Sprawie Dokumentacji OSP

Post autor: Naczelnik Grzesiek »

Ja zakupiłem program strażak i tam mam wszystkie zakładki do prowadzenia całej ewidencji OSP. Program jest drogi ale wart tej ceny. Wszystko co jest zapisane w tym programie można wydrukować i wpiąć w segregator.

Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: POMOC W Sprawie Dokumentacji OSP

Post autor: Rafal998 »

Naczelnik Grzesiek pisze:Ja zakupiłem program strażak i tam mam wszystkie zakładki do prowadzenia całej ewidencji OSP. Program jest drogi ale wart tej ceny. Wszystko co jest zapisane w tym programie można wydrukować i wpiąć w segregator.
Ten program jest dobry do prowadzenia JOT

drobi
Posty: 1
Rejestracja: pt 28 mar 2014, 19:59
OSP (gm., woj.): Rybnik-Popielów, Śląskie
Status: Offline

Re: POMOC W Sprawie Dokumentacji OSP

Post autor: drobi »

Witam.
U nas w jednostce przyjęło się że książkę naczelnika zakłada się nową co roku. Czy tak trzeba? Czy można wpisy kontynuować dalej w książce z roku poprzedniego jak jest miejsce, ponieważ w jednostce nic takiego się nie zmieniło?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat