1% dla OSP można otym więcej

Czasopismo strażaków i ratowników ochotników wydawane przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. „Strażaka” można zaprenumerować w: Biurze Oddziału Wojewódzkiego, Biurze Terenowym lub Punkcie Sprzedaży Związku OSP RP.

Topic author
EMPIZ
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 08 sty 2008, 22:53
Status: Offline

1% dla OSP można otym więcej

Post autor: EMPIZ »

wiele się mówi o 1% ale tak naprawdę są to tylko ogólniki na stronie zarządu głównego jest tylko o wpłacie na konto tegoż zarządu nie mówi się o tym jak poszczególne osp mogą zostać organizacją pożytku publicznego i co się z tym wiąże (czy trzeba prowadzić dodatkową księgowośc ).myśle że najwięcej by wpłyneło pieniędzy gdyby można je ukierunkować do konkretnej jednostki osp nawet za pośrednictwem ZG OSP
Awatar użytkownika

Sławek-Naczelnik.OSP
Posty: 24
Rejestracja: wt 25 lis 2008, 21:18
Status: Offline

Re: 1% dla OSP można otym więcej

Post autor: Sławek-Naczelnik.OSP »

Witajcie !!!
Cze jest gdzieś zrobione zestawienie ile poszczególna jednostka OSP otrzymała z teg 1% kiedyś było to na stronach internetowych teraz ie mogę nigdzie tego znaleźć. I może ktoś mi powie dlaczego trzeba te zebrane środki wykorzystać w ZW OSP ????
I dlaczego zabiera się tam ileś % na ZG, ZW to do OSP dotrze jedynie marny grosz!!!!!!
Dziwny jest ten świat!!!!!! A miało to służyć jednostkom OSP a komu służy......?????
Pozdrawiammmmm!!!!

sumiakai
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 10:36
OSP (gm., woj.): 5756754353523479892342
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:
Status: Offline

Re: 1% dla OSP można otym więcej

Post autor: sumiakai »

To wszystko to jeden, wielki przekręt... A szkoda, ten 1% gdzieś znika a mógłby przyczynic się do kupna nowego sprzętu strażackiego...

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: 1% dla OSP można otym więcej

Post autor: jerzy988 »

listy z 1% już są rozsyłane do zarządow gminnych ,, ,,zakupy w sklepach zw osp wprowadzono dlatego że nie trzeba się rozliczać z urzedem skarbowym z tych pieniędzy dawniej byly to wpłaty na konto z ktorych trzeba było sie rozliczać .potrącają nam chyba z tego 15% tj. po 5 % dla zg.zw.zp. ja teraz interweniuje do zw gdyż nie ma mojej i sasiedniej jednostki na liście zawsze było dobrze ,niemożliwe by wszyscy źle wypełnili pity .

hitmen
Posty: 3
Rejestracja: sob 23 lis 2013, 17:04
Status: Offline

Re: 1% dla OSP można otym więcej

Post autor: hitmen »

Dobrze wiedzieć. Będę nagłaśniał :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat