Dystynkcja

Czasopismo strażaków i ratowników ochotników wydawane przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. „Strażaka” można zaprenumerować w: Biurze Oddziału Wojewódzkiego, Biurze Terenowym lub Punkcie Sprzedaży Związku OSP RP.

Topic author
Drakulin
Posty: 21
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 00:44
Status: Offline

Dystynkcja

Post autor: Drakulin »

Witam wszystkich :) Mam małe zapytanie czy jest dystynkcja dla kapelana naszej jednostki. U nas w miejscowości ksiądz wstąpił w nasze szeregi i przy załatwianiu mu mundury naszło mnie pytanie czy istnieje dystynkcja dla kapelana OSP. Kiedyś spotkałem się z taką a teraz są tylko kapelani gminni.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Dystynkcja

Post autor: fireman90 »

Drakulin pisze:czy jest dystynkcja dla kapelana naszej jednostki.
Nie jestem całkiem pewien, ale kapelana powinien chyba "nominować" ks. biskup. Tak było przynajmniej u nas z kapelanem powiatowym- przyszło oficjalne pismo z ZP.
Drakulin pisze:Kiedyś spotkałem się z taką a teraz są tylko kapelani gminni.
Zapewne była wykonana na zamówienie bo Regulamin takiej nie przewiduje. Pozostaje Ci więc zrobić to samo i zamówić bez tej "krokiewki" i czniać Regulamin 8)
Jajakobyły

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Dystynkcja

Post autor: HUSARZ »

Tam gdzie kupywałeś mundur tam też zamów taką destyngcję. Wydlądda ona tak jak inne np. dowódcy sekcji ale posiada jeszcze krzyż.Ksiądz może być strażakiem ale kapelana musi przegłosować zarząd a z kurią nie wiem jak prawa wygląda.Mam nadzieje że pomogłem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat