HARMONOGRAM I USTALENIA XIV ZAWODÓW KRAJOWYCH OSP 2015

Kreator publikacji
dana879
Status: Offline

HARMONOGRAM I USTALENIA XIV ZAWODÓW KRAJOWYCH OSP 2015

Postautor: dana879 » ndz 02 sie 2015, 23:19

guzik132
OSP (gm., woj.): Stara Wieś, gm. Mircze, pow. Hrubieszowski

Re: HARMONOGRAM I USTALENIA XIV ZAWODÓW KRAJOWYCH OSP 2015

Postautor: guzik132 » pn 10 sie 2015, 10:42

Czy ktoś kto był na odprawie pamięta ustalenia odnośnie typu motopompy używanej na zawodach. Mi wydaje się że była mowa o motopompie 16/8. Tymczasem w piśmie informacyjnym przesłanym przez ZG ZOSP RP jest mowa o modelu motopompy VC72AS czyli 8/8. Pytam, bo nie wiem czy organizator zmienia ustalenia z odprawy, czy po prostu nie był na niej jednoznacznie określony typ motopompy.

danielhad
OSP (gm., woj.): OSP CISIE ŚLĄSKIE
Kontakt:

Postautor: danielhad » pn 10 sie 2015, 11:04

Masz rację. Na odprawie była informacja o pompie 16/8, sam dwa razy pytałem dla pewności.
A w informacji nadesłanej jest model VC72AS.
ŻENADA !!!!!!!!!!
Może ktoś nam to wyjaśni !

Kreator publikacji
dana879

Postautor: dana879 » pn 10 sie 2015, 20:29

Ja przesłałem tylko ten harmonogram, który znalazłem a szczegółów dalszych nie znam. Jak coś będziecie wiedzieć to piszcie.
Awatar użytkownika

kamilujma
OSP (gm., woj.): Cisie, gm.Blachownia, woj.Śląskie
Kontakt:

Postautor: kamilujma » wt 11 sie 2015, 13:39

Wgl ustaleń na odprawie była na pewno mowa o motopompie 16/8 !!! :evil:

guzik132

Postautor: guzik132 » wt 11 sie 2015, 14:57

Nie wiem w jakim celu organizowane są takie odprawy. Zjeżdżają się ludzie z całego kraju pokonując setki kilometrów tylko po to aby wylosować numer startowy? Przecież to jest generowanie dodatkowych kosztów (koszty paliwa, obiadu) a losowanie można zrobić w piątek przed zawodami. Sędziowie i tak mają swoją i "jedynie słuszną" wersję tego jak powinno to wszystko wyglądać. Nie słuchają żadnych sugestii startujących drużyn. Wygląda to trochę tak, jak by obawiali się że ustąpienie w jednej kwestii spowoduje to że zaraz wrócimy do startu na PO-5. Wg mnie najbardziej przejawia się to w przyjętej wersji dotyczącej zawodnika rezerwowego. Nie wiem dlaczego po raz kolejny przyjęto takie rozwiązanie - rezerwowy może wystartować w przypadku kontuzji dwóch zawodników (chyba tak jest bo po tej odprawie niczego nie można być pewnym). Regulamin nie przewiduje takiego rozwiązania. Ta kwestia w regulaminie jest pominięta. Więc nie wiem dlaczego wykorzystywane są tu zapisy regulaminu CTiF MDP a nie np. CTiF dla dorosłych (jeżeli są kontuzje powodujące dekompletację drużyny to jest ona dyskwalifikowana). Przecież przyjęte rozwiązanie będzie powodowało to że wszelkie kontuzje będą odbierane jako udawanie w celu wprowadzenia zawodnika rezerwowego. Ani ratownik medyczny, ani lekarz nie jest w stanie na stadionie ocenić tego czy ktoś np. uszkodził sobie mięsień czy nie ( ze swojego doświadczenia wiem że czasami nie widać tego nawet na RTG). Sędziowie nie wyciągnęli w tym temacie żadnych wniosków z zawodów w Koninie gdzie co do niektórych drużyn rodziło się podejrzenie że udają (chociaż równie dobrze mogły to być autentyczne kontuzję). Czy nie można dopuścić do startu zawodnika rezerwowego skoro i tak musi wystąpić w musztrze. Takiego rozwiązania również nie przewiduje regulamin,tak jak i tego przyjętego, ale wtedy przynajmniej kontuzje nie odbierane byłyby jako symulowanie.
Motopompy zostały zmienione bo tylko takie może zapewnić dystrybutor (wersja ZG ZOSP RP). Ciężko mi w to uwierzyć. Czy nie można było przed odprawą tego ustalić?
I na koniec jeszcze jedno pytanie. Czy wg was, biorąc pod uwagę to co było powiedziane na odprawie, dowódcą podczas musztry może być inna osoba niż dowódca z bojówki, skoro na musztrę ustawiamy się wg wzrostu i pełnimy inne funkcje niż w ćwiczeniu bojowym, czy dowódca musi być ten sam?

danielhad
OSP (gm., woj.): OSP CISIE ŚLĄSKIE
Kontakt:

Postautor: danielhad » wt 11 sie 2015, 19:27

Teraz rodzi się pytanie, skoro informacje nadesłane do jednostek to nic innego jak uchwała Prezydium nr. 92/10/2014 z dnia 10 kwietnia 2014r. to
czy pomylono się na odprawie i podano nam inny typ motopompy ?, czy może od tamtego czasu zmieniono na pompę 16/8 tylko ktoś wysłał stary zapis?.
Osobiście po odprawie ( o której wole się nawet nie wypowiadać ) szukałem pompy przez dwa tygodnie żeby było można na takiej poćwiczyć; znalazłem w sąsiednim powiecie, pożyczyłem, przywiozłem i co?,
teraz mam odwieść i szukać 8/8 bo takiej też nie posiadam w jednostce?
Szlak mnie chyba trafi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Może by ktoś z szanownej władzy ZOSP wypowiedział się w tym temacie !.

guzik132

Postautor: guzik132 » wt 11 sie 2015, 21:06

Z informacji jaką uzyskałem dzisiaj dzwoniąc do biura ZG ZOSP RP wynika że zmiana modelu motopompy nastąpiła już po odprawie w Polanicy. Spowodowana ona jest rzekomo tym że dystrybutor może zapewnić tylko cztery motopompy typu 8/8. Nie chcieli brać M16/8, bo musieli by to robić od różnych dystrybutorów a wtedy drużyny mogłyby mieć pretensje że motopompy mają różną wydajność. Tak jak by wydajność motopompy zależałą od firmy która ją rozprowadza a nie od producenta. Nie wiem co myślicie o takim wyjaśnieniu, ale do mnie średnio ono trafia. Nawet jeżeli tak jest w rzeczywistości to powinni takie rzeczy ustalić przed odprawą bo teraz to różne teorie na ten temat mogą powstać.

Kreator publikacji
dana879

Postautor: dana879 » wt 11 sie 2015, 23:08

Po prostu szkoda słów na ten temat :x Jednostki chcą się przygotować do zawodów na szczeblu krajowym a nic do końca nie wiadomo na jakim typie motopompy a to przecież ważne, tym bardziej, że trzeba wcześniej potrenować :!: Wstyd za taką organizację ! Po co robi ZOSPRP odprawę przed zawodami skoro nic do końca nie wyjaśniono a dochodzą jeszcze w trakcie jakieś zmiany ?! Zamierzałem jechać na zawody krajowe a tutaj wszystko stoi pod znakiem zapytania. Mam nadzieję, że wszystko to zostanie do końca wyjaśnione.

naczelnikospmrocza
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie

Postautor: naczelnikospmrocza » czw 13 sie 2015, 08:21

Witam wszystkich, niestety moja jednostka nie startuje na tych zawodach i nie bardzo jestem upowazniony do tego żeby wam się tu wcinać w Waszą rozmowę ale jak mogę coś podpowiedzieć to radził bym zadzwonic do organizatora i zapytać o te pompy przecież jest ktoś kto odpowie Wam na to pytanie . My ćwiczyliśmy i startowaliśmy zarówno na 72 jak i na 82 , jeżeli chodzi o wysokość nasady ssawnej to w tej i w tej są na równej wysokości, nasada tłoczna jest inaczej umiejscowiona ale to żaden problem panel do obsługi jest ten sam czyli gaz zapalanie i sprzęgło . róznica jest jedna i fundamentalna, przy 82 woda nas goni a przy 72 czekamy na wodę :-) jeżeli faktycznie starty odbęda sie na 72 to popsuje to całe widowisko ponieważ nie ma szans zrobić na nich fajnych czasów . pozdrawiam wszystkich startujacych i życze wszystkim wygranej, ja będę niestaty tylko jako kibic.

naczelnikospmrocza

Postautor: naczelnikospmrocza » czw 13 sie 2015, 08:30

Starty odbęda się na pewno na motopompach 72 informacja z pierwszej ręki z samej góry . podaje nr telefonu jak by ktoś chciał potwierdzic : 22 509 50 66 .

Kreator publikacji
dana879

Postautor: dana879 » pt 21 sie 2015, 19:45

Maciek90

Postautor: Maciek90 » pt 21 sie 2015, 22:20

naczelnikospmrocza pisze: róznica jest jedna i fundamentalna, przy 82 woda nas goni a przy 72 czekamy na wodę :-) jeżeli faktycznie starty odbęda sie na 72 to popsuje to całe widowisko ponieważ nie ma szans zrobić na nich fajnych czasów .

Nie wiem na jakiej podstawie wygłaszasz swoją opinię na temat 72, ale gwarantuję Ci, że nie ma w naszym kraju drużyny, która musiałaby czekać na wodę przy w pełni sprawnym tym modelu pompy, także nie martw się o czasy, bo to na której z dwóch wymienionych przez Ciebie modeli Tohatsu odbędą się zawody nie ma na nie absolutnie żadnego wpływu.

naczelnikospmrocza

Postautor: naczelnikospmrocza » sob 22 sie 2015, 07:02

na takiej podstawie że posiadam oby dwie te pompy i gwarantuje Ci że na pompie 72 nie uzyskasz takiego czasu jak na pompie 82( porównaj parametry ) , nie ma się co licytować , pisze tylko to co wiem z własnego doświadczenia. proponuje wymienic się ponownie poglądami wieczorem 5 września kiedy bedzie juz po zawodach i znane bedą wyniki bojówek z krajowych . może faktycznie troche przesadziłem z tym " czekaniem na wodę " ale 72 pcha duzo słabiej , okło 2 sekund wychodzą czasy gorsze.

Maciek90

Postautor: Maciek90 » wt 25 sie 2015, 20:34

A ja gwarantuję Ci, że na obu tych pompach uzyskasz jednakowo dobre czasy. Nie neguję tego, że 82 poda wodę szybciej, ale na nic się to zda ponieważ nie ma w naszym kraju takiego pomocnika drugiej roty który zdąży podłączyć węże i dobiec do przodownika bez przykręcenia wody przez rozdzielaczowego. Sam startuję na 72 i na treningach wykręcamy czasy ok. 32 sekund także żółtodziobami raczej nie jesteśmy i nie ma opcji, żeby pomocnik zdążył dobiec do przodownika bez "pomocy" rozdzielaczowego. Najwidoczniej Twoja 72 ma już swoje lata świetności dawno za sobą.

Wróć do „Sport pożarniczy”