Ruch przodownika po wydaniu komendy


Topic author
margic
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 13 lis 2014, 10:30
Status: Offline

Ruch przodownika po wydaniu komendy

Post autor: margic »

Witam. Jak w temacie mam pytanie dotyczace pracy przodownika (docelowo chodzi o 1rote). Czy po zajeciu pozycji i wydaniu komendy woda na przod przodownik moze sie poruszyc czy juz do zakonczenia cwiczenia bojowego musi stac nieruchomo? W regulaminie nie widze jednoznacznej odp dlatego ciekawia mnie wasze doswiadczenia i opinie. Pzdr

strazaksam998
Posty: 67
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 21:27
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskieee
Status: Offline

Re: Ruch przodownika po wydaniu komendy

Post autor: strazaksam998 »

Troche głupie pytanie. A dlaczego by nie mogł się poruszyć ? :)

Topic author
margic
Posty: 2
Rejestracja: czw 13 lis 2014, 10:30
Status: Offline

Re: Ruch przodownika po wydaniu komendy

Post autor: margic »

Pytanie moze i glupie ale wczoraj taki ruch oznaczal dla nas 5 pkt karnych

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Ruch przodownika po wydaniu komendy

Post autor: naczelnikospmrocza »

U nas tez druzyna kobieca dwa lata temu dostała za to karne, dziewczyna zatrzymał się wydała komendę ręką a następnie zrobiła jeszcze dwa kroki do przodu i otrzymała punkty karne , i moim zdaniem słusznie dostała , faktycznie w regulaminie jest to opisane niezbyt czytelnie i mozna to różnie interpretować ale w mojej ocenie są punkty karne. dlatego sa odprawy przed zawodami które są właśnie po to aby wyjasnic sobie wszystko ponieważ ten nasz regulamin jest na tyle nieprecyzyjny że sądziowie różnie go interpretuja . pozdrawiam

mario74
Posty: 35
Rejestracja: wt 01 wrz 2015, 06:31
OSP (gm., woj.): OSP pow.strażacki
Status: Offline

Re: Ruch przodownika po wydaniu komendy

Post autor: mario74 »

margic pisze:Witam. Jak w temacie mam pytanie dotyczace pracy przodownika (docelowo chodzi o 1rote). Czy po zajeciu pozycji i wydaniu komendy woda na przod przodownik moze sie poruszyc czy juz do zakonczenia cwiczenia bojowego musi stac nieruchomo? W regulaminie nie widze jednoznacznej odp dlatego ciekawia mnie wasze doswiadczenia i opinie. Pzdr
Przodownik po wydaniu komendy nie może się poruszyć w sensie że nie może zrobić kroku do przodu,do tyłu ani na boki.

agatapl
Posty: 1
Rejestracja: pt 21 lis 2014, 21:22
Status: Offline

Re: Ruch przodownika po wydaniu komendy

Post autor: agatapl »

Panowie gdzie w regulaminie zapisane jest że rota nie może wykonać żadnego ruchu proszę mi wskazać bo ja go przeanalizowałam kilka razy i nic takiego nie znalazłam. Oczywiście nie mówimy tu o jakimś bieganiu, ale o sytuacji gdzie dobiegnięcie pomocnika lub siła ciśnienia podczas dojścia wody do prądownicy odrzuca rotę i robi krok w lewo dla utrzymania równowagi. I za takie coś daje się punkty oczywiście rozdzielaczowy też dostaje 5 pkt chociaż w regulaminie jest zapisane jak byk że może prostować linię ( to tak na marginesie). Jak się chce to się da punkty.pozdrawiam :D

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ruch przodownika po wydaniu komendy

Post autor: sslawek77 »

po wydaniu komendy nie można się podsuwać w stronę tarczy/pachołków.

"Wydanie komendy przed zajęciem
stanowiska gaśniczego (w biegu) lub jej niewydanie oceniane jest jako błąd (”Niewłaściwe wydanie
komendy podczas sprawiania linii gaśniczych”)"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat