Ostatnia zmiana w sztafecie


Topic author
_Strażak_19_
Posty: 19
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 25 paź 2015, 15:45
Status: Offline

Ostatnia zmiana w sztafecie

Post autor: _Strażak_19_ »

Witam,zostałem wyznaczony do zawodów pożarniczych na ostatnią zmianę,czyli podłączenie odcinka W-52 do rozdzielacza oraz połączenie owego odcinka z prądownicą...i tutaj mam pytanie - czy jak podłączam odcinek do rozdzielacza to czy mogę położyć sobie prądownicę na ziemi czy liczone to będzie jako błąd i punkty karne za to?

strazaksam998
Posty: 67
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 21:27
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskieee
Status: Offline

Re: Ostatnia zmiana w sztafecie

Post autor: strazaksam998 »

U nas można było położyć. Ale przecież przed zawodami każdy sędzie bierze zawodników na dany odcinek i dokładnie tłumaczy, zawsze się można też zapytać.
Awatar użytkownika

marcing2508
Posty: 47
Rejestracja: czw 17 kwie 2014, 17:05
Status: Offline

Re: Ostatnia zmiana w sztafecie

Post autor: marcing2508 »

U nas też mozna, ale ja każdego roku jestem ostatni w sztafecie i ćwiczyłem kilka wariantów. Dla mnie osobiście odkładanie prądownicy to wolniejszy czas. Zawsze mam w lewej ręce pradownice, podczas biegu układam łapę i układam sobie w ręce tak, żeby poźniej wygodnie byłoby podpiac wąż i jazda :) W lewej ręce prądownica i tą samą ręką podtrzymuję rozdzielacz, a prawą zapinam. Zawsze się udaję i nie szukam pradownicy na ziemi. Tym bardziej wszystko jest robione szybko, a jak źle chwycisz i nie złapiesz to póxniej przy nawrocie już tracisz kilka sekund :) Musisz przecwiczyć kilka opcji i wybrać dla siebie najlepszą.

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Ostatnia zmiana w sztafecie

Post autor: klepi »

My robimy inaczej. Najpierw podłączony pracownicę później rozdzielacz. Wg. Regulaminu można tak. Jak ostatnia dostanie pradownice już w ręku układa sobie kły i nie ma później stania przed metą i podłączania pradownicy
Awatar użytkownika

marcing2508
Posty: 47
Rejestracja: czw 17 kwie 2014, 17:05
Status: Offline

Re: Ostatnia zmiana w sztafecie

Post autor: marcing2508 »

U mnie wąż zawsze leży w sposób identyczny, kły również są zawsze ułożone tak jak mają byc aby wszystko sprawnie poszło. Oczywiście prądownice w ręce też też mam już odpowiednio ułozoną ;) kwestia wprawy i wyćwiczenia. Zawsze po treningu z chłopakami zostawałem i swoje ćwiczyłem troche dłużej. Już tak mam. Zaangażowanie i perfekcja musi być ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat