Regulamin CTIF wydanie 7 - 2011

Awatar użytkownika

Topic author
TadekB
Posty: 309
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Regulamin CTIF wydanie 7 - 2011

Post autor: TadekB »

31 października 2011 r. Komitet Wykonawczy CTIF zatwierdził 7 wydanie regulaminu tradycyjnych międzynarodowych zawodów pożarniczych, zwany w Polsce "regulaminem CTIF". Dopiero niedawno regulamin pojawił się na stronie CTIF (dostępne są wersje: niemiecka, angielska i francuska). Rewolucji nowa wersja regulaminu nie zawiera. Ci, którzy znali uściślenia do regulaminu, wydane dotychczas w postaci odrębnej publikacji, znajdą je wplecione w treść regulaminu. Uregulowano też kwestie elektronicznego pomiaru czasu i sztucznej maty w ćwiczeniu bojowym. Typowych nowości jest niewiele i są raczej drobne np.: zmiana ilości obrotów na motopompie na 4, zmiana sposobu odmierzania położenia listwy do odłożenia rozdzielacza (teraz będzie się mierzyć od rzeczki), zamykanie czasu przez przodownika roty 3 przy elektronicznym pomiarze czasu w ćwiczeniu bojowym. Pojawiło się sporo nowych zdjęć i rysunków (w tym rozczulające zdjęcie podwójnie zwiniętego węża).
Chętnych do zaznajomienia się z nowym regulaminem zapraszam na stronę mojej OSPhttp://www.drohiczyn.osp.org.pl/strona/o-ctif/, gdzie załączone zostało tłumaczenie regulaminu w wydaniu 7. Znajdziecie tam też linki do strony CTIF z oryginalnymi wersjami regulaminu i do strony najbliższej olimpiady w Miluzie .
Chętnie odpowiem na pytania zainteresowanych, jeszcze chętniej przyjmę uwagi dotyczące tłumaczenia, bo zapewne nie jest one idealne i mogłem przy nim popełnić błędy. Proszę je kierować na adres e-mail dostępny na naszej stronie.
998 + 112 = 1110 !
Awatar użytkownika

Topic author
TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Regulamin CTIF wydanie 7 - 2011

Post autor: TadekB »

Szału w tym wątku nie widać :wink: , pewnie dlatego, że sezon na CTIF dopiero za trzy lata (tutaj można by rozpocząć rozważania na temat wpływu częstotliwości rozgrywania zawodów na ich poziom, ale ja nie o tym...).
Ewentualnych zainteresowanych informuję, że poprawiłem treść regulaminu o poprawki zgłoszone przez dwóch wielce zasłużonych dla popularyzacji regulaminu CTIF w Polsce Druhów Henryków: Matuszka i Waindoka. Poprawiona wersja jest już dostępna pod wskazanym wyżej adresem. Zachęcam do zapoznania się i zgłaszania uwag.
Być może wkrótce doczekamy się czegoś bardziej oficjalnego.

PS. Bardzo proszę tych, którzy pobiorą lub pobrali regulamin ze strony o przesłanie maila z informacją (link znajdziecie na stronie głównej naszej strony). Jestem ciekaw skali zjawiska, o ile ono w ogóle istnieje :D .
998 + 112 = 1110 !
Awatar użytkownika

Topic author
TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Regulamin CTIF wydanie 7 - 2011

Post autor: TadekB »

Chyba poproszę, żeby mi moderator blog założył. :D
Na stronie olimpiady w Miluzie opublikowane zostało najnowsze (siódme) wydanie międzynarodowego regulaminu MDP. Zaczynam się za niego "brać" i już na trzeciej stronie w punkcie 1.3.2 znalazłem pierwszą ciekawostkę - regulamin międzynarodowy nic nie mówi o naliczaniu wieku podczas eliminacji do olimpiady. Co oznacza chyba, że w toku eliminacji, a więc również na naszych zawodach krajowych, powinniśmy naliczać młodzieży wiek jak na dzień startu, a nie na dzień olimpiady. Co ciekawe, sięgnąłem do wydania 2004 roku, gdzie już też nie było o tym wzmianki. Ciekawe, czy nasz regulamin krajowy również zostanie poprawiony.
998 + 112 = 1110 !
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat