Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.


dana879
Posty: 136
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: dana879 »

Muszę napisać, że ssawna po mistrzowsku ! 11 sek z małym haczykiem ! ;) Jeśli na II rocie pomocnik trochę szybciej spiąłby W-52 za rozdzielaczem to pewnie zeszliby poniżej 30 sek, ale i tak bardzo dobry czas :) Nie doparzyłem się żadnych pkt karnych. GRATULACJE dla jednostki OSP Raszowa i powodzenia na zawodach krajowych :)

Topic author
procy
Posty: 8
Rejestracja: śr 18 wrz 2013, 09:28
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: procy »

to samo sobie pomyślałem jak maszyny (:

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: dana879 »

Jaki mieli czas w sztafecie ? Są już oficjalne wyniki z tych zawodów ???

Topic author
procy
Posty: 8
Rejestracja: śr 18 wrz 2013, 09:28
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: procy »

http://ool24.pl/contener/uploads/2014/0 ... 5%BAni.jpg znalazłem tylko coś takiego, sztafeta 55,45s

PHU POZ-POL
Posty: 10
Rejestracja: pn 25 lut 2013, 12:52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: PHU POZ-POL »

Gratuluje. Z takiego wyniku można być dumnym.

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: dana879 »

Na to wygląda, że biorąc pod uwagę wyniki z zawodów wojewódzkich w Oleśnie, OSP Raszowa jest obecnie zdecydowanym faworytem na zawodach krajowych, zwłaszcza po tym co pokazali w ćwiczeniu bojowym ! a pewnie wynik swój mogą/bedą chcieli poprawić.

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: sloikk »

Hełmy z głów ;)

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: sslawek77 »

ta ssawna trochę "naciągana", widać na filmiku w momencie gdzie pomocnik wrzuca wąż do basenu, to przodownik już zaczyna łapać za wąż w52...

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: jerzy988 »

nie byłbym pewien co do rekordu oczywiście zrobione sprawnie ale rekord uznać ? widzę różnice między róznymi zawodami i sprzętem pomijając motopompy widać wyraźnie że weże sa skrócone idą na styk a chyba tego nie wolno robić + - 0.5m tak że ten który ma orginały jest do tyłu ,,druga sprawa to pachołki przewróć drewniane gdzie trzeba potrzymać by przewrócić a drogowe gdzie podmuchem ich wszystkie przewracasz

Enoah
Posty: 41
Rejestracja: sob 08 sty 2011, 19:14
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: Enoah »

Zawsze będą jakieś ale... . Skoro na innym sprzęcie a nie na takim samym to zawody nie mają sensu bo każdy będzie się tłumaczył. Najlepiej niech organizator załatwi oryginalny sprzęt bez przeróbek i wtedy się okaże kto jest najlepszy. Tylko, że wtedy nie będzie takich czasów do jakich dochodzą dzisiejsze drużyny. :) Dla mnie wynik jest super. Tylko czy podtrzymają formę czy jest to jednorazowy "wystrzał" formy :D

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: 1986lukasz »

Gratulacje dla całej drużyny i ich kierownika. Niemniej zasłużyli również na 5 pkt karnych przy ssawnej i jest to wyraźny błąd, który szczegółowo jest opisany w regulaminie, a pomimo to robi go wiele jednostek (również bleszno z tego wątku).

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: naczelnikospmrocza »

Faktycznie ja kiedyś napisałem , że robiąc wszystko regulaminowo nie idzie zejśc poniżej 34 sekund no i przyznaje że sie myliłem bo sami zrobiliśmy na cwiczeniach 31,9 a to co zrobili chłopacy z Raszowa to poprostu ..... brak słów , kolejny kop dla naszej drużyny do tego żeby jeszcze bardziej sie przykładac do cwiczeń i pokonac rekord chłopaków z Raszowa :-) ten myk mechanika przy smoku rewelacyjny pomysł , dużo sprawniej przez to idzie.

matios2
Posty: 8
Rejestracja: wt 03 cze 2014, 20:34
OSP (gm., woj.): Lubelskie, Jabłonna
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: matios2 »

Gratuluję wyniku strażakom z OSP Raszowa, niestety są dwa podstawowe błędy.
Pierwszy wynika z regulaminu:
Następnie przodownik roty ustawia się za pierwszym odcinkiem węża ssawnego i przejmuje od mechanika smok ssawny.
Pomocnik okracza pierwszy odcinek węża i stojąc twarzą do stanowiska wodnego unosi go na taką wysokość, aby obaj z przodownikiem mogli swobodnie łączyć łącznik odcinka węża ssawnego ze smokiem ssawnym.
Więc w regulaminie jest pokazana sekwencja:
1.Otrzymanie smoka
2.Uniesienie ssawnej przez pomocnika, aby móc ją połączyć.
3.Łączenie

U Was przodownik przed uniesieniem złączył smok z ssawną i dopiero wtedy poczekał na pomocnika.


Drugi błąd wynika z oficjalnego stanowiska Przewodniczącego Zarządu Krajowego Kolegium Sędziów Zarządu Głównego ZOSP RP, w którym jest wyraźna informacja:
3. Czy mechanik może podać klucz w sposób dogodny dla łaczących?
ODP. TAK, ale nie nakładajac ich na łaczniki ani smoka ani węża.
U Was widać jak mechanik nakłada Wam klucze na łączniki.

Oczywiście jeśli na odprawie uzgodniliście takie warunki to OK ale wynik ten nie może być uznany za rekord Polski :)
A szkoda bo świetnie Wam to wyszło. Ale pewnie nie popełniając tych dwóch błędów to 1-2 sekundy jeszcze by uciekła :)

dsavcx
Posty: 1
Rejestracja: pt 20 cze 2014, 21:54
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: dsavcx »

Enoah pisze:to w końcu kto jest tym rekordzistą? Błeszno pobiło rekord? Podobno było 35s a nie 32s. Natomiast czekamy na potwierdzenie od chłopaków z Raszowej. :)
filmik chłopaków z błeszna
https://www.youtube.com/watch?v=M5e3pyhcm0g

Enoah
Posty: 41
Rejestracja: sob 08 sty 2011, 19:14
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: Enoah »

Tak, tak, wiem już oglądałem :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat