Jak Wam się mieszka w Krakowie

Strażak po godzinach
Awatar użytkownika

Topic author
k-m
Posty: 74
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 22 lip 2015, 14:04
OSP (gm., woj.): Warszawa,mazowieckie
Status: Offline

Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: k-m »

Jakiś czas temu dostałem propozycję przeprowadzki do tego miasta i zastanawiam się czy ją przyjąć. Niby zarobki duże ale jak tam się przedstawiają ceny mieszkań. I ogólnie jak się Wam tam żyje?

totak
Posty: 152
Rejestracja: ndz 14 gru 2014, 11:53
OSP (gm., woj.): lubelskie, chełm, chełm
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: totak »

k-m pisze:Jakiś czas temu dostałem propozycję przeprowadzki do tego miasta i zastanawiam się czy ją przyjąć. Niby zarobki duże ale jak tam się przedstawiają ceny mieszkań. I ogólnie jak się Wam tam żyje?
Mieszkania są trochę tańsze niż w Warszawie ale tak tanio nie jest. Tutaj masz stronę z ofertami deweloperów tak więc sam możesz się zorientować: http://www.findelio.pl/

A samo miasto jak miasto. Rozwija się, pracy jest dość sporo ale z drugiej strony koszta utrzymania niskie nie są. Musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto jest tam jechać. Jeśli pensja jest naprawdę dobra to w sumie warto.

barylkaa
Posty: 3
Rejestracja: śr 22 lip 2015, 22:14
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: barylkaa »

Jesli będziesz chciał mieszkanie tanio też znajdziesz

firerun
Posty: 428
Rejestracja: śr 06 sie 2014, 10:50
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: firerun »

No nie wiem. Poszły ostatnio strasznie w górę

3zuch
Posty: 758
Rejestracja: pn 04 lis 2013, 09:22
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: 3zuch »

Jest tam smok wawelski, smog od dymu, kibice Wisły i Cracovii...trochę bym się bał :mrgreen:

wawa111
Posty: 144
Rejestracja: śr 29 lip 2015, 15:18
OSP (gm., woj.): końskie, świętokrzyskie
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: wawa111 »

W centrum może i smog jest, ja mieszkam kawałek od centrum, teraz przyglądam się powstającym mieszkaniom w Prądnik Parku bo chcemy w końcu iśc na swoje. W Krakowie mieszkam od 5 lat i raczej nie planuję zmieniać na inne miasto jest mi tu dobrze.

mieis
Posty: 62
Rejestracja: pn 07 mar 2016, 16:32
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: mieis »

Niestety, jak dla mnie Kraków jest mało atrakcyjny

Lidka
Posty: 30
Rejestracja: pn 23 maja 2016, 13:50
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: Lidka »

To zależy ;) Gdyby nie praca, to pewnie byśmy się przeprowadzili, bo trochę ten smog nas odstrasza. Ale co zrobić... Szukamy raczej tu mieszkania, żeby kupić. Tylko ostatnio czytałam na zmieniamymiasto.pl, że już nie ma kasy w MdM na 2016 rok...

pansiulek
Posty: 49
Rejestracja: czw 14 lip 2016, 13:47
OSP (gm., woj.): Straż Pożarna Łódź - Sikawa
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: pansiulek »

Mieszkałam w trakcie studiów. Było ok :) Klimatyczne miasto..chociaż wieczorami dość niebezpieczne.

samwise
Posty: 526
Rejestracja: pn 18 lip 2016, 08:28
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: samwise »

A jak z tłokiem na krakowskich uliczkach? Pytam, bo ciekawi mnie jak się porusza po mieście, przez które co dnia przewala się masa turystów.

ciapuleks
Posty: 30
Rejestracja: wt 19 lip 2016, 10:39
OSP (gm., woj.): Straż Pożarna Łódź - Sikawa
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: ciapuleks »

samwise pisze:A jak z tłokiem na krakowskich uliczkach? Pytam, bo ciekawi mnie jak się porusza po mieście, przez które co dnia przewala się masa turystów.
Jak wszędzie w dużych miastach jest sporo ludzi... ale tłok jest zdecydowanie mniejszy niż w Warszawie.

Marko8282
Posty: 214
Rejestracja: wt 04 lip 2017, 15:58
OSP (gm., woj.): gmina Zielonki, małopolskie
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: Marko8282 »

Ja trzy lata temu przeprowadziłem się do Krakowa z Rzeszowa. Tutaj studiuję, wynajmuję mieszkanie, mam pracę i dziewczynę. Nie myślę o powrocie do Rzeszowa, tam nie ma takich perspektyw jak tutaj. Na pewno, zważywszy na to, że podjąłem decyzję o tym, że zostaję tutaj na stałe, muszę przewieźć część swoich pozostałych rzeczy. W związku z tym szukam jakieś firmy transportowej, która orgaznizuje przewozy na takiej trasie. Może ten spis firm transportowych mi w tym pomoże.

elabarbara
Posty: 1579
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: elabarbara »

Właśnie, slyszałam w zeszłym roku, że w Waszym mieście niestety popularne są takie maski https://www.ceneo.pl/Maski_antysmogowe antysmogowe. To się znów robi to samo, co w Japonii, a to niby taki wysoko cywilizowany kraj. Prawdę powiedziawszy wydaje mi się, że powinniście bardziej gonić mieszkańców za tradycyjne palenie. Takie piękne miasto i nie do zwiedzenia zimą. To straszne.

Stworek
Posty: 268
Rejestracja: wt 04 kwie 2017, 08:35
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: Stworek »

Kraków bardzo fajne miasto. Mnie to miasto osobiście urzekło ;) Jedynym problemem to niestety ten smog, który wszystkim uprzykrza życie. Jak się przeprowadzałam korzystałam z tego spisu firm przeprowadzkowych. Znalazłam tam fajną ekipę, która mi pomogła się przeprowadzić.

merc
Posty: 144
Rejestracja: ndz 15 lis 2015, 20:00
Status: Offline

Re: Jak Wam się mieszka w Krakowie

Post autor: merc »

Mam znajomych którzy niedługo zamieszkają w Krakowie bo kupili mieszkanie na osiedlu atala przy al Pokoju 83, fajne miejsce moim zdaniem ale jak zamieszkają będę wiedział coś więcej
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat