Jaki kierunek studiów

Strażak po godzinach

Tomek_Radomski
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 29 cze 2016, 12:24
OSP (gm., woj.): dąbrowa Górnicza, śląskie
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: Tomek_Radomski »

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej można studiować kierunki techniczne. Np. Logistykę, Informatykę, Transport. To informacja dla tych, którzy mówią, że studia humanistyczne są be ;)

ciapuleks
Posty: 30
Rejestracja: wt 19 lip 2016, 10:39
OSP (gm., woj.): Straż Pożarna Łódź - Sikawa
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: ciapuleks »

informatyka, ekonomia - polecam :)

IlonaReina44
Posty: 1
Rejestracja: czw 21 lip 2016, 12:55
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: IlonaReina44 »

Studia najlepiej samemu wybierać, ponieważ sami dobrze wiemy, czego chcemy. Ja polecam studia licencjackie Warszawa na dowolnym kierunku, a wszystko zależy od naszych zainteresowań. To dobra uczelnia, która gruntownie nas przygotuje do pracy.

marcy
Posty: 830
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: marcy »

Medycyna - to najlepszy kierunek studiów ;)

samwise
Posty: 526
Rejestracja: pn 18 lip 2016, 08:28
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: samwise »

Nie wiem, czy taki najlepszy. Studia są trudne, a potem - wbrew pozorom - nie masz wcale gwarancji pracy. Ewentualnie czeka cię bardzo długi okres wolontariatu, zanim cię ktoś nawet łaskawie przyjmie na praktykę (przynajmniej moja kuzynka jest w takie sytuacji).

Koniecznie
Posty: 2
Rejestracja: czw 15 paź 2015, 11:38
OSP (gm., woj.): OSP Wrocław (dolnośląskie)
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: Koniecznie »

Moim zdaniem najlepiej jest sprawdzic, w jakim zawodzie latwo znajdzie sie zatrudnienie po studiach. Informatyka dalej jest pozadanym kierunkiem i mnie to nie dziwi. Ja po swoich studiach przegladalem zagraniczne oferty pracy. Francja to byl moj glowny cel i na szczescie po kilky tygodniach udalo mi sie wyjechac majac calkiem dobra oferte w reku.

marika129
Posty: 1
Rejestracja: wt 27 wrz 2016, 21:22
OSP (gm., woj.): Kielce, świętokrzyskie
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: marika129 »

Moim zdaniem takie przyszłościowe kierunki związane są z medycyną, a zdecydowałam się na pielęgniarstwo na Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie: http://www.cm.edu.pl/ . Uważam, że trzeba studiować to, co się lubi i jest zgodne z naszymi zainteresowaniami.

DzielnyW.
Posty: 51
Rejestracja: śr 16 lis 2016, 14:11
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: DzielnyW. »

Martyna1234 pisze:Przy wyborze studiów kieruj się tym co lubisz.
Kiedyś wybrałam księgowość bo też było zapotrzebowanie...

... chyba nie muszę mówić jak bardzo nie lobię swojej pracy ?
Moim zdaniem jeśli chodzi o tę tematykę to zdecydowanie bardziej się opłaca kurs księgowości niż studia, a lepiej już pójść na zarządzanie.

verte
Posty: 165
Rejestracja: pt 30 wrz 2016, 15:57
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: verte »

Według mnie informatyka studia to nadal kierunek który warto studiować.
Szczególnie ciekawe są specjalności na tym kierunku takie jak: Grafika komputerowa i multimedialna,oraz Technologie programowania.

marian57
Posty: 194
Rejestracja: ndz 16 sie 2015, 08:13
OSP (gm., woj.): śląskzabrzezabrze
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: marian57 »

Zgadzam się medycyna to bardzo dobry wybór. Mój syn o niej marzy i dlatego wybrał liceum o profilu biologicznym. A ostatnio mi oświadczył, że chciał by studiować w Anglii. Złapałem się za głowę, kogo ma być na to stać? No i mnie moje dziecko oświeciło. Czy wiecie że można się starać dostać do takiej fundacji http://theswanfoundation.pl/ Mój syn już wypełnił wszystkie dokumenty, tylko mu brakuje dokumentu PIT za ubiegły rok. Oczywiście dam mu. A wracając do fundacji, to obejmuje ona opieką wybitnie zdolne dzieci, których wiedza nie kończy się na podręcznikach szkolnych. Jest też wymagany udział w konkursach kuratorskich czy olimpiadach. Tu akurat nie muszę sie martwić bo syn jest laureatem olimpiady biologicznej i chemicznej. Jeśli się dostanie to będzie miał pomoc w zdobywaniu dalszej wiedzy, braniu udziału w stażach itp. Jest tez możliwość zdobycia stypendium. Uczelnie zagraniczne mają dużo wyższe wymagania od naszych i trudno sie dostać.

Izeza
Posty: 147
Rejestracja: śr 01 mar 2017, 12:09
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: Izeza »

Myślę, że najlepiej wybrać kierunek, który w przyszłości zagwarantuje nam dobrze płatną pracę. Jest nim chociażby psychoterapia. Za kilka lat, zdecydowana większość społeczeństwa będzie potrzebować pomocy osób po tych studiach. Jasne, nie są one proste i często, aby zdobyć dobrą pracę, trzeba odbyć staż taki, jak ten: https://psychomedic.pl/staz-dla-psychol ... g-praktyk/ - jednakże uważam, że warto.
Awatar użytkownika

Tenesy
Posty: 516
Rejestracja: pn 20 mar 2017, 12:44
Lokalizacja: Gliwice
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: Tenesy »

A moim zdaniem najlepiej jest wybrać taki kierunek, który będzie sprawiał nam przede wszystkim radość. Często decydujemy się na kierunek, który ma nam dać teoretycznie w przyszłości dobrze płatną pracę, ale wielu ludzi zwyczajnie się na takich studiach męczy. Według mnie lepiej jest przyswajać wiedzę w możliwie jak najprostszy i najwygodniejszy dla nas sposób, a nie uczyć się czegoś, o czym tak naprawdę nie chcemy słuchać.

mantra
Posty: 7
Rejestracja: wt 21 mar 2017, 09:35
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: mantra »

Osobiście uważam, że aby studia się opłaciły to warto pomyśleć o kierunkach technicznych, IT, albo marketing i zarządzanie.

cerber
Posty: 273
Rejestracja: czw 14 lip 2016, 23:43
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: cerber »

Może coś z językami obcymi? Potem możesz wykonywać tłumaczenia specjalistyczne Tarnowskie Góry i mieć z tego konkretne pieniądze?

kazik0p
Posty: 4
Rejestracja: czw 23 mar 2017, 09:24
Status: Offline

Re: Jaki kierunek studiów

Post autor: kazik0p »

To prawda, może to bardzo pomóc.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat