Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Strażak po godzinach

falconde
Posty: 128
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 08 paź 2016, 23:45
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: falconde »

Możesz po prostu przetestować jak to działa. Wymień sobie choćby 5 zł na próbę. W końcu kantor online to alternatywa bez zobowiązań, nie spodoba Ci sie (choć możliwe że jednak tak) to nie musisz korzystać dalej, rejestracja jest darmowa i posiadanie konta.

boddekk
Posty: 91
Rejestracja: wt 19 kwie 2016, 20:04
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: boddekk »

Widać że jest bardzo dużo kantorów internetowych i w każdym jest różnica w cenach :)
my website

falconde
Posty: 128
Rejestracja: sob 08 paź 2016, 23:45
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: falconde »

Konkurencja sprawia, że różnice w cenach wśród e-kantorów duże nie są, raczej minimalne bym powiedział. Fajnie natomiast jeśli kantor online oferuje dodatkowe możliwości oszczędzania pieniędzy, jak np. cashback- przy każdej wymianie część kasy się zwraca:)

Izeza
Posty: 147
Rejestracja: śr 01 mar 2017, 12:09
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: Izeza »

Nigdy nie wymieniałam walut w kantorze internetowym, dlatego nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Szukając kantoru, w którym moglibyśmy wymienić walutę po najkorzystniejszym kursie, warto zapoznać się z rankingiem dostępnym na http://rankingkantorow.pl :-).

rogerson
Posty: 87
Rejestracja: czw 11 maja 2017, 08:32
OSP (gm., woj.): Częstochowa, Śląskie
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: rogerson »

Nie wiem jaki jest najlepszy - kupuję tam, gdzie waluta jest najtańsza, konkretnie przez Waluteo. Sprawdzałem wiele kantorów. Oni mają te kursy zdecydowanie najniższe i do tego dochodzi jeszcze aż dziwnie niski spread na poziomie jednego grosza. Na mieście spread na poziomie kilkudziesięciu groszy nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. I zresztą - online wymieniam dokładnie taką kwotę, jakiej potrzebuję. Nie ma takiego tematu, że w kantorze akurat zabrakło środków...

falconde
Posty: 128
Rejestracja: sob 08 paź 2016, 23:45
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: falconde »

W e-kantorze zawsze mam całodobową dostępność do przewalutowań, nie ma więc możliwości aby kurs się zmienił, bo do przewalutowania dochodzi automatycznie jak kliknę:) I absolutna racja, że tylko kantor online jest w stanie tak dobrze wycenić, z symbolicznym spreadem niezaleznie od tego czy mało czy dużo kasy wymieniamy.

Adrian29
Posty: 258
Rejestracja: sob 25 kwie 2015, 20:34
OSP (gm., woj.): Wrocław Wrocław
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: Adrian29 »

Dzisiaj tak naprawdę wybór kantorów mamy na tyle duży, że bez wątpienia każdy znajdzie odpowiednią opcję dla siebie. Niemniej jednak sam jestem bardzo zadowolony z korzystania, z oferty we Fritz Exchange http://www.fritzexchange.pl/ . Przede wszystkim bowiem transakcje przebiegają tam w krótkim czasie, a dodatkowo stronka jest łatwa w obsłudze, niezwykle intuicyjna. Co więcej, dzięki częstym promocjom, możemy korzystać z atrakcyjnych kursów walut:).

Karola
Posty: 71
Rejestracja: pn 05 paź 2015, 12:32
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: Karola »

Przecież każdy kantor internetowy działa podobnie. Nie ma najlepszego. Kurs walut zmienia się cały czas, więc przed wymianą trzeba sprawdzić np. tu https://cinkciarz.pl/kantor/kalkulator-walutowy ile to będzie kosztowało. Stworzenie konta w większości kantorów trwa chwilę. Żadna filozofia.

falconde
Posty: 128
Rejestracja: sob 08 paź 2016, 23:45
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: falconde »

Fakt, "najlepszy" to niezbyt trafione określenie:) Ważny aby oferował korzystne kursy, szybko realizował wymiany i był bezpieczny. Wybierając kantor online bardzo dokładnie sprawdziłem ten ostatni warunek. Zabezpieczenia są takie same jak w bankach, nawet kod SMS wymagany do uwierzytelniania transakcji, więc korzystam spokojnie.

magnet
Posty: 43
Rejestracja: czw 13 paź 2016, 08:52
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: magnet »

No ale dlaczego mówisz, że najlepszy to złe określenie. To tak samo jak z kontem bankowym. Są dobre i najlepsze. A te najlepsze mają po prostu najwięcej możliwości. A z tego co słyszałam to Cinkciarz właśnie ma sporo. I ostatnio nawet uruchomił bezpieczne płatności walutowe dla sklepów internetowych.

Karola
Posty: 71
Rejestracja: pn 05 paź 2015, 12:32
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: Karola »

Generalnie Cinkciarz to chyba jeden z większych kantorów internetowych. Teraz jest kilkanaście kantorów, ale ja i tak korzystam z Cinkciarza, bo mam tak już od dawna konto i po prostu wiem jak tam się przeprowadza wymianę. Ale kursy w kantorach online są na bieżąco aktualizowane i w porównaniu z kursami w bankach są dużo korzystniejsze.

falconde
Posty: 128
Rejestracja: sob 08 paź 2016, 23:45
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: falconde »

Zaufanie do kantoru to wytyczna na której na pewno warto bazować:) W końcu chodzi o pieniądze. Taki pewniak to dla mnie Amronet, pierwszy raz wymieniałem u nich z 4 lata temu, do dziś chętnie wracam, trzyma pozycję na rynku, od początku też rzetelna polityka bezpieczeństwa. Prosta, intuicyjna obsługa przekonuje też na pewno nowych klientów, jak i mnie przed paroma laty.
Awatar użytkownika

Lollak
Posty: 122
Rejestracja: pn 03 lis 2014, 13:56
OSP (gm., woj.): lublin, ubelskie
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: Lollak »

Z tymi kantorami internetowymi to musze powiedzieć, że dobry pomysł. Dużo namieszały, bo w zasdzie banki straciły przez nie monopol na wymianę walut. Taki Cinkciarz pl czy inne.

Trzeba być świadomym, że aby móc korzystać z kantoru, potrzebujemy konta walutowego w jakimś banku. Moim zdaniem Nest Bank ma najkorzystniejsza ofertę pod względem finansów. Minusem jest to, że nie ma placówek w których można wypłacić walutę. Aktualnie wygląda to tak jak tutaj: http://www.tanie-konto.pl/
poaposdfsdfasdfa

falconde
Posty: 128
Rejestracja: sob 08 paź 2016, 23:45
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: falconde »

Konta walutowe coraz częściej są bezpłatne:) A warto takie sobie założyć jak potrzebujemy wymiany waluty, np. w firmie albo gdy wyjeżdżamy za granicę choćby co jakiś czas. Na tai rachunek można sprawnie przesyłać środki zakupione w e-kantorze. Po co taka kombinacja? Otóż kantor online jest tańszym rozwiązaniem niż bank w zakresie przewalutowania. Polecam sprawdzić zresztą, porównać kurs i marżę.

maq
Posty: 15
Rejestracja: pn 28 lis 2016, 11:55
Status: Offline

Re: Jaki kantor internetowy jest najlepszy?

Post autor: maq »

Założyłam bezpłatne konto na Cinkciarzu i teraz kompletnie nie wiem co dalej. Jak mam wymienić złotówki na funty? Może ktoś mi pomóc, wyjaśnić?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat