Karmienie kota

Strażak po godzinach

Topic author
zyga759
Posty: 32
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 25 sty 2016, 14:43
OSP (gm., woj.): Częstochowa Śląskie
Status: Offline

Karmienie kota

Post autor: zyga759 »

Czy są tu jacyś właściciele kotów? Ile razy dziennie powinno się karmić kota i na co zwracać uwagę przy wyborze pożywienia? Ja jestem w tej kwestii kompletnie zielona więc liczę na jakieś rady. Czytałam trochę o tym na http://royalcanin.pl/blog/kolejny-kot-w ... lne-kotow/ ale myślę, że jeszcze trochę muszę uzupełnić tę wiedzę :)

falconde
Posty: 128
Rejestracja: sob 08 paź 2016, 23:45
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: falconde »

Mam 4 koty w domu, więc mogę Ci podpowiedzieć. Zasadniczo karmimy je 3 razy dziennie: rano, w południe i wieczorem. Kupujemy karmę w puszkach, czasami tez suchą- suchą dostają maksymalnie raz dziennie, bo w zbyt dużych ilościach szkodzi kotu na nerki. Podajemy też gotowane ryby (jak złowię), podroby czy resztki z mięsa- np. skóry z kurczaka. Nic na surowo,bo domowe zwierzaki (mimo, że moje są wychodzące) nieco się od tego odzwyczaiły. Od czasu do czasu dostają też inne kąski, to co lubią właściwie. Mimo że koty są drapieżnikami,jeden z moich lubi np. paprykę i ogórki- surowe, więc gdy robimy sałatki kawałek warzywka zawsze dostają.Są zdrowe. Zawsze dbam też by w misce była czysta woda. Nie radzę natomiast podawać wędlin, bo zawierają dużo soli i słodyczy- zdecydowanie, można w ten sposób zwierzakowi zaszkodzić.

Mufinka
Posty: 966
Rejestracja: śr 11 lut 2015, 09:21
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: Mufinka »

Royal canin nie jest dobrą karmą. Kosztuje bardzo dużo, a zwiera zboża.

3zuch
Posty: 758
Rejestracja: pn 04 lis 2013, 09:22
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: 3zuch »

ja karmię jedzeniem z marketów i kot jest zadowolony :mrgreen:

redsia
Posty: 175
Rejestracja: śr 02 mar 2016, 14:29
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: redsia »

Na pewno warto dawać mu karmę specjalnie dla niego przeznaczoną. Jeżeli nie wiesz co będzie odpowiednie to tutaj https://cowsierscipiszczy.pl/ widziałam kilka świetnych artykułów na ten temat.

MagdaM
Posty: 66
Rejestracja: wt 08 gru 2015, 10:40
OSP (gm., woj.): Gdańsk, pomorskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: MagdaM »

Mój kot dostaje raz dziennie mięsną karmę (saszetkę lub z puszki). Poza tym ma przez cały czas dostęp do suchej karmy. W międzyczasie podjada też psu z miski, jeśli ten nie zje wszystkiego ;)

szeddol
Posty: 5
Rejestracja: pt 02 gru 2016, 16:33
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: szeddol »

Koty lubią surowe mięso; jest to dla nich najlepsza karma.

Mufinka
Posty: 966
Rejestracja: śr 11 lut 2015, 09:21
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: Mufinka »

Royal canin wcale nie jest dobrą karmą. Jest drogi, a zawiera zboża, których koty nie trawią.

samwise
Posty: 526
Rejestracja: pn 18 lip 2016, 08:28
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: samwise »

To po co je do tej karmy ładują? Co oni, niepoważni?

maniak
Posty: 215
Rejestracja: ndz 28 maja 2017, 14:34
OSP (gm., woj.): płońsk, mazowieckie
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: maniak »

Do karmy dodaję odrobinę pasty trichocat z vetexpert. Ma to na celu odkłaczanie kota. Kot czyszcząc sierść spore jej iloci połyka. Bez pasty zbija się żołądku i są problemy z jej wydaleniem.

mati612
Posty: 43
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 10:27
Kontakt:
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: mati612 »

Mój kot ma cały czas dostęp do miski z jedzeniem. Kiedy chce to sobie wcina :)

marcy
Posty: 830
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: marcy »

Najważniejsze to zwracać uwagę na skład karmy.

karaiby
Posty: 253
Rejestracja: czw 14 lip 2016, 10:07
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: karaiby »

Popieram - trzeba sprawdzać zawsze skład karmy. Jesli już szukacie wartościowego pokarmu suchego dla kota, to polecam https://www.maxandmrau.pl/product-pol-385 . To marka Royal Canin, która zawiera dużą porcję białka + kwasy tłuszczowe i składniki wspomagające układ moczowy. Weterynarze ją polecają więc chyba warto.

ollafe88n
Posty: 350
Rejestracja: wt 29 lis 2016, 16:08
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: ollafe88n »

Powiedzcie mi jaki dobry sklep zoologiczny możecie mi polecić, w którym kupię na prawdę dobrej jakości karmę dla swojego kota? Słyszałem, że purina jest bardzo dobrym wyborem. Czy to według was prawda? Możecie mi coś w tej kwestii doradzić?

ollafe88n
Posty: 350
Rejestracja: wt 29 lis 2016, 16:08
Status: Offline

Re: Karmienie kota

Post autor: ollafe88n »

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat