Zbyt twarda woda?

Strażak po godzinach

Topic author
mirrka25
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 20 lut 2017, 14:49
OSP (gm., woj.): Kielce, świętokrzyskie
Status: Offline

Zbyt twarda woda?

Post autor: mirrka25 »

Czy Waszym problemem również jest zbyt twarda woda i ciągły problem z kamieniem w czajniku albo w pralce? Dlatego chciałam się Was zapytać, czy stosujecie może coś takiego: http://www.krput.org.pl/ecoperla-slimli ... aczy-wody/ , co zmiękcza wodę? Bo nie wiem, czy warto jest to w ogóle kupować? Chciałabym się najpierw dowiedzieć, jak to w ogóle działa?

rehbek6
Posty: 5
Rejestracja: wt 14 mar 2017, 21:52
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: rehbek6 »

Ja na szczeście nie mam twardej wody i nie musze w nia w żaden sposób ingerować

samwise
Posty: 526
Rejestracja: pn 18 lip 2016, 08:28
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: samwise »

Pamiętajcie, żeby do twardej wody nie skakać na główkę.

wojtek554
Posty: 3
Rejestracja: pn 20 mar 2017, 16:52
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: wojtek554 »

Noo to prawda, w ogóle nie nalezy skakać.

mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: mazurek »

U mnie problemów z wodą nie ma, więc nie muszę się martwić o instalacje filtrów, czy tym podobnych rzeczy

MrMoon
Posty: 3
Rejestracja: pt 31 mar 2017, 10:50
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: MrMoon »

Ja problemu nie zauważałem, ale małżonka i mamusia tak. Pierwsza narzekała na stan włosów i skóry, druga na stan pralki i czajnika. :roll: Zmiękczacz załatwił sprawę, nie jest potrzebny nawet montaż, można samemu założyć

samwise
Posty: 526
Rejestracja: pn 18 lip 2016, 08:28
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: samwise »

Ja też nigdy nie wiem, jaką właściwie mamy wodę. Jak to niby sprawdzić?

MrMoon
Posty: 3
Rejestracja: pt 31 mar 2017, 10:50
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: MrMoon »

samwise pisze:Ja też nigdy nie wiem, jaką właściwie mamy wodę. Jak to niby sprawdzić?
http://allegro.pl/tester-twardosci-wody ... 41640.html
kupujesz taki teścik, tylko nie paskowy, bo to ściema. No i używasz zgodnie z instrukcją: wlewasz wodę do probówki i zakrapiasz testerem licząc wpuszczone krople. Jak woda zabarwi się na niebiesko to kończysz test i porównujesz wynik wpuszczonych kropli do załączonej skali. Wiesz wszystko. ;)

samwise
Posty: 526
Rejestracja: pn 18 lip 2016, 08:28
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: samwise »

OK, dzięki. Wreszcie się dowiem, na czym stoję.

Topic author
mirrka25
Posty: 3
Rejestracja: pn 20 lut 2017, 14:49
OSP (gm., woj.): Kielce, świętokrzyskie
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: mirrka25 »

MrMoon pisze:Ja problemu nie zauważałem, ale małżonka i mamusia tak. Pierwsza narzekała na stan włosów i skóry, druga na stan pralki i czajnika. :roll: Zmiękczacz załatwił sprawę, nie jest potrzebny nawet montaż, można samemu założyć
a mogłabym Cię trochę podpytać o ten zmiękczacz? Ja też czuję, że woda jest twarda, ale najlepiej to widzę właśnie po czajniku i armaturze...
Czy to urządzenie jest drogie w eksploatacji? Czy czujesz różnicę w smaku albo barwie wody? Czy zmiękczacz jest głośny? Czy mogę używać zmiękczacza jak mam wodę z własnej studni a nie z wodociągów? I co sądzisz o takiej kolumnie? http://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Zmiek ... ower-M/584

wanicz
Posty: 39
Rejestracja: czw 13 kwie 2017, 14:42
OSP (gm., woj.): małusy wielkie , śląskie
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: wanicz »

uwyzwaj zmiekczaczy

MrMoon
Posty: 3
Rejestracja: pt 31 mar 2017, 10:50
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: MrMoon »

Eksploatacja urządzenia to groszowy koszt. Różnica w smaku czy zapachu nie jest dla mnie jakoś mocno wyczuwalna, bo ja nie miałem brudnej owody tylko twardą, widać za to różnicę w wyglądzie np herbaty. Jest idealnie krystaliczna a na szklance nie zostaje żaden osad. Zmiękczacza nie słyszę wcale, ale stoi w kotłowni, więc mogę nie być do końca obiektywny. ;)
To z jaką wodą możesz go używać raczej będzie zależało od konkretnego urządzenia. Ten model, który ja mam jest przeznaczony i do wodociągowej i studziennej. Ten który wybrałaś nada się do studni. :)

kataszak
Posty: 5
Rejestracja: pt 12 maja 2017, 15:47
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: kataszak »

u mnie niestety woda jest bardzo twarda.. kupujemy specjalne filtry

Wandka
Posty: 1059
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 11:43
OSP (gm., woj.): poznań, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: Wandka »

Niestety problem zbyt twardej wody jest dość powszechny. Taka woda niekorzystnie wpływa na wszelkiego rodzaju urządzenia, które mamy w kuchni, dlatego też warto stosować wszelkiego rodzaju filtry, na przykład do ekspresów do kawy. Na stronie https://strefafiltrow.pl/oprócz takich filtrów można kupić dodatkowo różnego rodzaju odkamieniacze, na przykład w tabletkach lub płynie. Warto stosować tego typu środki regularnie, ponieważ jeśli zaniedbamy sprzęt i warstwa kamienia będzie zbyt gruba, może być później bardzo trudna, a czasami nawet niemożliwa do usunięcia...

karneol
Posty: 209
Rejestracja: pt 15 kwie 2022, 10:31
OSP (gm., woj.): Toruń, kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Zbyt twarda woda?

Post autor: karneol »

Filtry są ok, ale ja dodatkowo używam zmiękczacz wody bwt i bardzo sobie chwalę :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat