Dobrze wykonany taras z czego?

Strażak po godzinach

Kreator publikacji
natkawal76
Status: Offline

Dobrze wykonany taras z czego?

Postautor: natkawal76 » śr 06 gru 2017, 14:01

Każdy z nas kto buduje dom ma problem z wyborem materiałów na jego wykończenie. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na to co nam się podoba. Jest to głównie spowodowane finansami, które przy wykończeniu idą jak woda. Ja miałam podobny dylemat przy wyborze materiały do wykończenia tarasu. Zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami. Kostka brukowa, jednak mam małe dziecko i bawienie się na kostce między którą jest piach opadło (jest dobra na podjazd). Później przyszły na myśl płytki jednak u wielu moich znajomych zobaczyłam, ze po kilku sezonach zimowych po prostu pękają. Jest to często spowodowane osiadanie domu, jednak się zdarza. Mój znajomy zaproponował mi rozwiązanie dość proste i nie drogie jak deska tarasowa montaż. Poszukałam troszkę w sieci poczytałam opinie i wybrałam. Po pierwsze jest ona łatwa w utrzymaniu i nie pęka jak płytki. Po drugie można ją samemu zamontować nie potrzeba specjalistów chociaż sam montaż nie jest drogi ja go oczywiście wzięła, przecież robię dom na lata. Po trzecie nie ma przerw jak w przypadku kostki – brudny piach. Mam ja już 3 lata taras wygląda pięknie i elegancko. Po zimie deskę kompozytową przepłukuję myjka ciśnieniową i taras gotowy na lato. Bardzo polecam to rozwiązanie wszystkiemu, którzy nie chcą go co roku malować lub wymieniać płytek raz na sezon

byjka7
OSP (gm., woj.): Gmina Mysłowice Śląsk

Re: Dobrze wykonany taras z czego?

Postautor: byjka7 » pt 11 maja 2018, 10:04

Z deski kompozytowej, dla mnie taki taras z deski wygląda bardzo ciekawie i jest łatwe w utrzymaniu czystości. Zerknijcie sobie na przykładowe aranżację https://www.architekt-ogrodu.pl/aranzacje/ , być może coś akurat Wam się spodoba. Wiele osób obecnie decyduje się na montaż tarasów przez firmy zewnętrzne. Bardzo dobrze! Lepiej takie rzeczy montować z pomocą architektów.

Astra80

Postautor: Astra80 » pt 15 cze 2018, 21:43

Desko sa ładne ale nie wiem czy nie lepiej zainwestować w bruk klinkierowy bo jest trwalszy. Spójrzcie tutaj - w sklepie Askot mają do wyboru klinkier w różnych kolorach. Przede wszystkim klinkier jest bardzo wytrzymały, nie blaknie, nie pęka na mrozie, jest łatwy w czyszczeniu a ponadto nie jest śliski nawet po deszczu.

ollafe88n

Postautor: ollafe88n » pn 25 cze 2018, 10:01

Jak juz wspominacie o myciu tarasu i myjkach ciśnieniowych,to według mnie o wiele lepiej zamiast kupować jest skontaktować się z taką firmą jak ta http://www.avisonline.pl/ i ten sprzęt wypożyczyć. Na pewno będzie to korzystniejsze finansowo tym bardziej, że pewnie nie będzie ona używana przez was jakoś zbyt często!

Wróć do „Hyde Park”