Coś innego z grilla

Strażak po godzinach

Kreator publikacji
filik
Status: Offline

Coś innego z grilla

Postautor: filik » ndz 20 maja 2018, 10:45

w niedługim czasie zamierzam zrobić kilka małych imprez z grillem w roli głównej.

Ale nie chciałabym, żeby znalazły się tam standardowe kiełbasy i karkówka (chociaż czasem lubię).

Ostatnio mój kumpel zrobił dwie super potrawy na grilla:

duże pieczarki (odcięta nóżka) w środek włożone po jednej tej malutkiej kulce mozzarelli zawinietej w szynke parmeńską + przyprawy. Trzeba polać oliwą, bo inaczej za suche.

Zrobił też połówki ziemniaków lekko obgotowane i troszke wydrążone i nafaszerowane masłem rozgniecionym z serami pleśniowymi, szczypiorkiem i ziołami usmiech.gif

Znacie może jakieś inne, niekoniecznie wege, ciekawe pomysły?

Mufinka

Re: Coś innego z grilla

Postautor: Mufinka » pn 21 maja 2018, 13:12

Ja uwielbiam szparagi z grilla. A teraz jest nawet na nie sezon.

alister
OSP (gm., woj.): lublin lubelskie

Postautor: alister » śr 23 maja 2018, 09:50

Szparagi? Jeszcze nigdy nie jadłem szparagów z grilla. Często gotujemy je na obiad, ale jeszcze z grilla nie zdarzyło mi sie ich jeść. Może spróbuję, szczególnie,że ostatnio w pobliskim markecie widziałem spore promocje.

Na grillu polecam szczególnie warzywa: https://netto.pl/zdrowa-zywnosc/warzywa-na-grilla/ - smaczne urozmaicenie mięsnych potraw no i trochę zdrowia. Nadaja się:
ziemniaki
papryka
cukinia
bakłażan

olalala
OSP (gm., woj.): łódź, województwo łódzkie

Postautor: olalala » śr 23 maja 2018, 19:12

Pyszne są szparagi z grilla. Robiłam je z łososiem, bo moja rodzinka uwielbia ryby, kiełbasa czy karczek z grilla już im tak nie smakują. Przepis jest prosty, przypadkiem wpadłam na niego na stronie internetowej wody mineralnej Piwniczanki (https://piwniczanka.pl/) i spróbowałam, posmakował wszystkim.

samwise

Postautor: samwise » czw 24 maja 2018, 11:56

Pojadło by się ;)
Awatar użytkownika

uotwarte

Postautor: uotwarte » wt 31 lip 2018, 21:39

A ja przed większą imprezą, wtedy kiedy szykuje się grill, odwiedzam pobliski Lidl, tam jest wszystko co potrzebne na grilla. Kupuję tam między innymi szaszłyki, które lubią moje dzieci.

Wróć do „Hyde Park”