Coś innego z grilla

Strażak po godzinach

Kreator publikacji
filik
Status: Offline

Coś innego z grilla

Postautor: filik » ndz 20 maja 2018, 10:45

w niedługim czasie zamierzam zrobić kilka małych imprez z grillem w roli głównej.

Ale nie chciałabym, żeby znalazły się tam standardowe kiełbasy i karkówka (chociaż czasem lubię).

Ostatnio mój kumpel zrobił dwie super potrawy na grilla:

duże pieczarki (odcięta nóżka) w środek włożone po jednej tej malutkiej kulce mozzarelli zawinietej w szynke parmeńską + przyprawy. Trzeba polać oliwą, bo inaczej za suche.

Zrobił też połówki ziemniaków lekko obgotowane i troszke wydrążone i nafaszerowane masłem rozgniecionym z serami pleśniowymi, szczypiorkiem i ziołami usmiech.gif

Znacie może jakieś inne, niekoniecznie wege, ciekawe pomysły?

Mufinka

Re: Coś innego z grilla

Postautor: Mufinka » pn 21 maja 2018, 13:12

Ja uwielbiam szparagi z grilla. A teraz jest nawet na nie sezon.

alister
OSP (gm., woj.): lublin lubelskie

Postautor: alister » śr 23 maja 2018, 09:50

Szparagi? Jeszcze nigdy nie jadłem szparagów z grilla. Często gotujemy je na obiad, ale jeszcze z grilla nie zdarzyło mi sie ich jeść. Może spróbuję, szczególnie,że ostatnio w pobliskim markecie widziałem spore promocje.

Na grillu polecam szczególnie warzywa: https://netto.pl/zdrowa-zywnosc/warzywa-na-grilla/ - smaczne urozmaicenie mięsnych potraw no i trochę zdrowia. Nadaja się:
ziemniaki
papryka
cukinia
bakłażan

olalala
OSP (gm., woj.): łódź, województwo łódzkie

Postautor: olalala » śr 23 maja 2018, 19:12

Pyszne są szparagi z grilla. Robiłam je z łososiem, bo moja rodzinka uwielbia ryby, kiełbasa czy karczek z grilla już im tak nie smakują. Przepis jest prosty, przypadkiem wpadłam na niego na stronie internetowej wody mineralnej Piwniczanki (https://piwniczanka.pl/) i spróbowałam, posmakował wszystkim.

samwise

Postautor: samwise » czw 24 maja 2018, 11:56

Pojadło by się ;)

Wróć do „Hyde Park”