Monety PRL

Strażak po godzinach

Topic author
Mrowka
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 23 lut 2013, 21:05
Status: Offline

Monety PRL

Post autor: Mrowka »

Na pewno ktoś interesuje się numizmatyką. Dla zestresowanych codzienną pracą strażaków ważne jest dodatkowe urozmaicenie życia. A takim mogą być monety prl. Zresztą nie tylko one:)

osp_wroclaw
Posty: 3
Rejestracja: sob 23 lut 2013, 21:20
Status: Offline

Re: Monety PRL

Post autor: osp_wroclaw »

Ja wprawdzie ich nie zbieram ale mam sporą kolekcje jeszcze po dziadku. Jeśli kto by chciał to chętnie je sprzedam, a troche się tego uzbierało:

1 zł 1957 rok
1 zł 1965 rok
1 zł 1970 rok
20 zł Międzynarodowy dzień dziecka 1979
50 zł Bolesław II Śmiały 1981 rok
50 zł Teatr Wielki 1983 r.

Oraz wszystkie monety obiegowe w nominale 10, 20 i 50 gr. Jeśli kto byłby zainteresowany proszę pisać w tej sprawie na priv.

Najchętniej widziałbym wymianę osobistą w Opolu bądź Wrocławiu.

monika73
Posty: 10
Rejestracja: czw 29 sie 2013, 22:30
Status: Offline

Re: Monety PRL

Post autor: monika73 »

o rany, monety fajna rzecz,
ostatnio się ciągle zastanawiam w co mozna zainwestować
a co sądzicie i czy słyszeliście o diamentach inwestycyjnych? czy to są też takie diamenty które są używane do zdobienia biżuterii? :lol:

gwizdek
Posty: 3
Rejestracja: pn 30 wrz 2013, 11:28
Status: Offline

Re: Monety PRL

Post autor: gwizdek »

Nigdy nie słyszałem o diamentach inwestycyjnych. Możesz powiedzieć coś wiecej ?

Statha
Posty: 10
Rejestracja: czw 17 paź 2013, 11:14
OSP (gm., woj.): 5576534532323645
Kontakt:
Status: Offline

Re: Monety PRL

Post autor: Statha »

Podaj więcej informacji, też jestem ciekaw.

3zuch
Posty: 758
Rejestracja: pn 04 lis 2013, 09:22
Status: Offline

Re: Monety PRL

Post autor: 3zuch »

Już po samej nazwie wyobrażam sobie kwotę do inwestycji.

PKiesz
Posty: 96
Rejestracja: sob 25 paź 2014, 11:25
OSP (gm., woj.): Toruń, Kujawsko-Pomorskie
Status: Offline

Re: Monety PRL

Post autor: PKiesz »

Monety to wbrew pozorom dobra inwestycja kapitału bo jak spojrzysz 10 lat wstecz to 99% monet zyskała na wartości i to znacznie w porównaniu z dniem emisji. Co do monet prl nie jestem takim sympatykiem, już prędzej coś w tym stylu - http://www.emonety.pl/shop/category/177_monety-polskie monety z polskich emisji chociaż pewnie z prl jakieś rodzynki też się mogą okazać dobrym zakupem. W każdym razie na pewno jest to jakaś alternatywa, dla tych nieopłacalnych lokat.

Mufinka
Posty: 966
Rejestracja: śr 11 lut 2015, 09:21
Status: Offline

Re: Monety PRL

Post autor: Mufinka »

Mój ojczym zbiera monety i ma ich całkiem sporą kolekcję. Ale nie tylko te z okresu PRL-u, także zagraniczne etc. Od wielu lat jest zapalonym numizmatykiem.
Awatar użytkownika

maciejek
Posty: 4
Rejestracja: pn 16 mar 2015, 16:31
Status: Offline

Re: Monety PRL

Post autor: maciejek »

Poza samym zbieraniem monet - sporą frajdę daje też ich poszukiwanie, np. przy pomocy wykrywaczy metali ;-)

Arrkos
Posty: 1
Rejestracja: wt 17 mar 2015, 11:31
Status: Offline

Re: Monety PRL

Post autor: Arrkos »

Monety z PRL-u mają małą wartość. Więcej dostanie się za przedwojenne, ale też bez kokosów :/

annaP
Posty: 30
Rejestracja: sob 31 sty 2015, 21:41
Status: Offline

Re: Monety PRL

Post autor: annaP »

hehe no ja miałam w kolekcji kiedyś monete z Janem pawłem II i poszła na aukcji za prawie 10tys :) wiec nie wiem czy wszystkie miaja taka mala wartość :)

Wandka
Posty: 1059
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 11:43
OSP (gm., woj.): poznań, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Monety PRL

Post autor: Wandka »

Rzeczywiście sama nie wiem jak to jest, ale numizmatyka jest bardzo odstresowującym hobby. Na mnie na przykład bardzo kojąco działa przeglądanie własnej kolekcji monet ;) Lubię sobie też w wolnym czasie poczytać różne historie monet, których nawet nie mam w swoich zbiorach, sporo ciekawych artykułów znalazłam ostatnio na http://www.skarbnicanarodowa.org/ - jeśli też jesteście kolekcjonerami monet, to powinna Was ta strona zainteresować ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat