Mobbing w pracy

Strażak po godzinach
Awatar użytkownika

Topic author
Amazurski
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 10:43
OSP (gm., woj.): Oleszyce, podkarpackie
Status: Offline

Mobbing w pracy

Post autor: Amazurski »

Witam. Czytałem ostatnio interesujący artykuł: https://e-specjalistabhp.pl/artykuly/ne ... pracy.html i chciałem dowiedzieć się co myślicie na ten temat? Czy doświadczyliście kiedyś mobbingu w pracy? W jakich sytuacjach??

3zuch
Posty: 758
Rejestracja: pn 04 lis 2013, 09:22
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: 3zuch »

ja doznaje cały czas, ale może tylko mnie się tak wydaje. Na pewno nie szefowi. To bardzo trudno udowodnić.

kamilozz
Posty: 2
Rejestracja: pn 04 sie 2014, 21:32
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: kamilozz »

Dokładnie, mobbing trudno udowodnić, bo niektórzy nadużywają go do wyłudzania odszkodowania....

senekka
Posty: 2
Rejestracja: wt 14 paź 2014, 19:22
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: senekka »

Nigdy się nie spotkałem!

firerun
Posty: 428
Rejestracja: śr 06 sie 2014, 10:50
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: firerun »

Zdarza się to naprawdę często. Nie w kazdej firmie, ale generalnie jest to zjawisko, które często nie jest brane na poważnie

MoniaK23
Posty: 3
Rejestracja: wt 11 lis 2014, 16:21
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: MoniaK23 »

Naszczęscie się z tym nie spotkałem

KarOl21
Posty: 3
Rejestracja: czw 13 lis 2014, 08:27
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: KarOl21 »

Ja również :)
Awatar użytkownika

Lollak
Posty: 122
Rejestracja: pn 03 lis 2014, 13:56
OSP (gm., woj.): lublin, ubelskie
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: Lollak »

Ja też tego nie doświadczyłem, ale za to moja siostra była mobbingowana w pracy. Pracowała wtedy w dużej korporacji i niestety nie udało się wyciągnąć konsekwencji wobec jej przełożonych. Nawet po zmianie pracy, odczuwała jeszcze skutki, tego, co się tam działo. Miała nawet jakąś łagodną depresję, ale pomogły jej wizyty u terapeuty, w poradni http://psychoterapia-kielczyk.pl/. Dziś twierdzi, że już by nie dała sobą tak pomiatać i traktować się w taki sposób, ale wtedy była młoda i głupia. Zresztą to miało miejsce wiele lat temu, gdy zbyt głośno się nie mówiło o takich problemach. Dziś teoretycznie łatwiej jest wykryć takie przestępstwa i ukarać sprawców, chociaż z drugiej strony ludzie się bardziej boją stracić pracę.
poaposdfsdfasdfa

firerun
Posty: 428
Rejestracja: śr 06 sie 2014, 10:50
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: firerun »

chociaż jak tak sobie pomyślę, to często przesadnie się uznaje drobne zachowania za mobbing

gaśnica
Posty: 14
Rejestracja: wt 16 gru 2014, 16:10
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: gaśnica »

Mobbing w pracy, to bardzo negatywne zjawisko. Sama tego kiedyś doświadczyłam, na szczęście pojawiła się na horyzoncie nowa oferta pracy i odeszłam, bo nie chciało mi się bawić w sądy i te sprawy. Ale niestety, jest to coraz częstsze, bo co chwilę dowiaduję się od swoich znajomych o takich zachowaniach ich szefostwa. Jakbyście chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat mobbingu i postępowania w takim przypadku, to odsyłam do serwisu: http://www.praca-zory.pl/porady-dla-pra ... -i-mobbing.

marcy
Posty: 830
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: marcy »

Niestety coraz częściej do tego dochodzi.

Ambitny
Posty: 304
Rejestracja: czw 25 sie 2016, 14:38
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: Ambitny »

Jeżeli nie znamy swych praw, nie znamy też możliwości działania. Dlatego przede wszystkim powinniśmy zacząć zgłębiać dokładnie prawo pracy. W tym ale i w ogólnym zakresie (można np iść na takie szkolenie z tematyki prawa pracy, albo zasięgnąć pomocy fachowców). Potem, mając już stosowną wiedzę można rozpocząć batalię.

misia
Posty: 283
Rejestracja: wt 14 mar 2017, 10:57
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: misia »

Jeżeli pojawił się mobbing w Twojej pracy, to uwierz mi, że od razu go rozpoznasz. Szantażowanie, poniżanie będzie wtedy na porządku dziennym. Tak samo jak było u mnie w pracy. w momencie kiedy już nie wytrzymałam psychicznie i zaczęłam chodzić do psychologa, zrozumiałam że pora to zakończyć. Dlatego poszłam do Kancelarii Adwokat Wojas Pawlak w Gliwicach i oni kazali mi zacząć zbierać różne dowody. Tak też zrobiłam, zgłosiliśmy to i wreszcie odetchnęłam z ulgą.

Naramiennik
Posty: 146
Rejestracja: wt 02 maja 2017, 00:53
OSP (gm., woj.): Jastrzębie bzie, śląskie
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: Naramiennik »

Mobbing to coś strasznego. Też zalezy do czego to dochodzi, ale nawet najmniejsze oznaki nie są przyjemne. U mnie było ciężko z kierownikiem. Szczerze to aż bałem sie przychodzić do pracy, zaczęła mi dokuczać bezsenność, brakowało mi apetytu, bo tak bardzo na mnie to siadało psychicznie. W końcu kumpel pwoeidział mi żebym poszedł do adwokata. I tak w sumie zrobiłem, udałem się do kancelarii adwokackiej Wojas Pawlak i oni mnie wysłuchali, doradzili oraz również chcieli mi bardzo pomóc. Czasami najelpiej jest po prostu poprosić kogoś o pomoc.

regina
Posty: 847
Rejestracja: sob 24 paź 2015, 20:54
Status: Offline

Re: Mobbing w pracy

Post autor: regina »

Takie rzeczy nie powinny się dziać, ale jeśli się dzieją to warto pomysleć o zmianie zatrudnienia. Dostępna jest np. praca Toruń czy w innych miastach w serwisie Hitpraca. Warto sobie ogłoszenia przejrzeć i wybrać coś innego
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat