Wymiana Polsko-Niemiecka

Nazwiązywanie współpracy partnerskiej z jednostkami pożarniczymi za granicą.

Topic author
tesia
Posty: 42
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 03 cze 2003, 20:26
Status: Offline

Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: tesia »

Poszukujê jednostek OSP z województwa lubuskiego chc±cych nawi±zaæ kontakty z jednostkami z Thuringi (Niemcy).
Dla chêtnych podam mo¿liwo¶ci finansowania tych spotkañ.
Czekam na Wasze zg³oszenia lub ewentualne pytania :P

Bartek Trybus
Posty: 1
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 18:37
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: Bartek Trybus »

tesia pisze:Poszukujê jednostek OSP z województwa lubuskiego chc±cych nawi±zaæ kontakty z jednostkami z Thuringi (Niemcy).
Dla chêtnych podam mo¿liwo¶ci finansowania tych spotkañ.
Czekam na Wasze zg³oszenia lub ewentualne pytania :P
Cze¶æ! jakby oferta by³a jeszcze aktualna to przedzwoñ do mnie. Jestem czlonkiem OSP Wymiarki pow.¯agañski i jakby nasza jednostka odpowiada³a, to bym ewentualn± wspólprace skonsultowa³ z zarz±dem.
mój numer. 604 991 813

piter1
Posty: 1
Rejestracja: czw 18 maja 2006, 21:16
Status: Offline

Post autor: piter1 »

Jestem zainteresowany wspulpraca .Jestem czlonkiemOSP gminy Malomice czekam na odpowiedz.tel.508221305

Leszek26
Posty: 12
Rejestracja: wt 03 mar 2009, 21:26
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: Leszek26 »

jesteśmy jednostką z woj wielkopolskiego chętnie nawiążemy znajpmosc z jednostką z niemiec
jest to ciekawa propozycja również dla nas ponieważ tamtejsze jednostki są bardziej doposażone w sprzęt niz my!
czekamy na odzew! Pozdro
Awatar użytkownika

neeoo
Posty: 7
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 18:32
OSP (gm., woj.): KŁODAWA, lubuskie
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: neeoo »

Leszek26 pisze:jesteśmy jednostką z woj wielkopolskiego chętnie nawiążemy znajpmosc z jednostką z niemiec
jest to ciekawa propozycja również dla nas ponieważ tamtejsze jednostki są bardziej doposażone w sprzęt niz my!
czekamy na odzew! Pozdro
Leszku czsem byś się zdziwił. współpracujemy z jednostką FEUERWEHRE z Niemiec wschodnie i jak my jedziemy do nich to sobie mogą pooglądać nowy sprzęt. Nie twierdzę że tak jest wszędzie ale akurat w naszym przypadku tak jest.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: kamil237 »

neeoo pisze:Leszku czsem byś się zdziwił. współpracujemy z jednostką FEUERWEHRE z Niemiec wschodnie i jak my jedziemy do nich to sobie mogą pooglądać nowy sprzęt. Nie twierdzę że tak jest wszędzie ale akurat w naszym przypadku tak jest.
A ja w tej kwestii mam zupełnie inne doświadczenia. Mamy zaprzyjaźnioną jednostkę w Niemczech, byliśmy u nich kilka razy oni u nas również, zawsze zapraszani są na większe, ważniejsze uroczystości w jednostkach OSP w gminie i jeżeli chodzi o wyposażenie to to co zobaczyliśmy u nich, ilość sprzętu, jakość to nie jedna polska JRG mogła by im wiele pozazdrościć, że o OSP to nawet nie wspomnę. Po prostu zupełnie inny poziom. I jest jeszcze jedna kwestia. Tam strażak w oczach społeczeństwa jest "kimś". Ma szacunek a ludzie czekają, długo czekają i bardzo się starają o to żeby dostać się do straży. Jest tam taka zasada (w tej właśnie jednostce), że nie przyjmuje się nowych członków, dopiero wtedy jeżeli jakiś obecny strażak odejdzie (zrezygnuje lub umrze). Zawsze bardzo chętnie do nich jeździmy i mamy nadzieje, że będziemy jeździć nadal.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

adam06852
Posty: 1
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 11:32
OSP (gm., woj.): Witnica woj. lubuskie
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: adam06852 »

Witam jestem naczelnikiem OSP Kamień Mały i zainteresowała mnie twoja propozycja. Czy mógłbym prosić o więcej informacji na ten temat. Z góry dziękuje 8) .

rafelra00
Posty: 3
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 19:37
OSP (gm., woj.): gmina brzesko, województwo małopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: rafelra00 »

Bardzo ciekawa ta propozycja, według mnie jedna z lepszych.

Bonk
Posty: 145
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: Bonk »

Zwłaszcza, że z przed 10 lat ;)
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/

salone166
Posty: 5
Rejestracja: ndz 06 paź 2013, 11:29
OSP (gm., woj.): Bydgoszcz, woj, kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: salone166 »

:lol:

Ja mam pytanie bardziej aktualne : myślimy nad współpracą z Niemcami, macie jakieś doświadczenia, podpowiedzi, jak znaleźć partnerów?...
Na razie piszemy ogłoszenia na strony miast przygranicznych, ale obawiam się, że to jest takie trochę szukanie w ciemno. Byliśmy w naszym urzędzie miejskim, ale oni mają tylko wykaz miast partnerskich do współpracy miasto-miasto, bez wskazania konkretnie na straże.

pomaranczowy
Posty: 4
Rejestracja: wt 08 paź 2013, 03:35
OSP (gm., woj.): Lebieźnica, woj. sląskie
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: pomaranczowy »

kamil237 pisze:jeżeli chodzi o wyposażenie to to co zobaczyliśmy u nich, ilość sprzętu, jakość to nie jedna polska JRG mogła by im wiele pozazdrościć, że o OSP to nawet nie wspomnę. Po prostu zupełnie inny poziom. I jest jeszcze jedna kwestia. Tam strażak w oczach społeczeństwa jest "kimś".
Ja mam bardzo podobne odczucia. My tez mamy współpracę i wymianę, chyba juz będzie z 6 lat, z miastem Isny im Allgau w Niemczech. Bardzo pozytywne wrażenia, jeździmy tam na wymianę, kilka razy nawet zorganizowali specjalnie dla as szkolenia, dostajemy od nich sprzęt (nowy, nie używany po nich ;-)),raz do roku wymieniaja się oficjalne delegacje w sensie, że jeżdżą tam nasi przedstawiciele radnych i nasi z jednostki, a oni przyjeżdżają do nas.

makatka
Posty: 3
Rejestracja: wt 08 paź 2013, 23:03
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: makatka »

Zazdroszczę Wam tych wymian :(
Poszukujesz architekta projektującego i aranżującego mieszkania? Chciałbyś mieć zaprojektowane nowoczesne wnętrza mieszkania lub domu jednorodzinnego. https://projektmieszkanie.pl/#projektant-wnetrz-online Sprawdź

beny
Posty: 15
Rejestracja: pt 18 paź 2013, 08:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: beny »

Niemcy są poprostu na wyższym poziomie i to da rade zauważyćgołym okiem :) Niestety jestesmy 100 lat za murzynami, jak zawsze :)

Bonk
Posty: 145
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: Bonk »

pomaranczowy pisze:
kamil237 pisze:jeżeli chodzi o wyposażenie to to co zobaczyliśmy u nich, ilość sprzętu, jakość to nie jedna polska JRG mogła by im wiele pozazdrościć, że o OSP to nawet nie wspomnę. Po prostu zupełnie inny poziom. I jest jeszcze jedna kwestia. Tam strażak w oczach społeczeństwa jest "kimś".
Ja mam bardzo podobne odczucia. My tez mamy współpracę i wymianę, chyba juz będzie z 6 lat, z miastem Isny im Allgau w Niemczech. Bardzo pozytywne wrażenia, jeździmy tam na wymianę, kilka razy nawet zorganizowali specjalnie dla as szkolenia, dostajemy od nich sprzęt (nowy, nie używany po nich ;-)),raz do roku wymieniaja się oficjalne delegacje w sensie, że jeżdżą tam nasi przedstawiciele radnych i nasi z jednostki, a oni przyjeżdżają do nas.
My właśnie znaleźliśmy jednostkę partnerską, która jest zainteresowana tego typu wymianą, ale zupełnie nie wiem jak ten temat ugryźć z naszej strony :(
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/

mlody93
Posty: 6
Rejestracja: sob 19 kwie 2014, 19:27
Status: Offline

Re: Wymiana Polsko-Niemiecka

Post autor: mlody93 »

Witam. Czy ktoś może posiada adres strony , gdzie łopatologicznie jest opisane krok po kroku wszystko odnośnie nawiązania współpracy z jednostką z Niemiec ? Chciałbym, nawiązać współprace w zakresie szkoleń wspólnych, korespondencji i pozyskać sprzęt wycofywany przez nich. Proszę info na priv. Musze uruchomić jednostkę, która jest 50 lat za murzynami.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat