PILNE Kierowca w OSP

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Kreator publikacji
czarnykoń
Posty: 17
Rejestracja: sob 30 kwie 2016, 17:00
OSP (gm., woj.): Wiązowna Mazowieckie
Status: Offline

PILNE Kierowca w OSP

Postautor: czarnykoń » ndz 02 paź 2016, 11:24

Kto mi podpowie akt prawny regulujący warunki do prowdzenia pojazu uprzywilejowanego. Chodzi mi o akty prawne czyli podstawę prawną dotyczace wymagania ukończenia kursu podstawowego czy konserwatora. W zadnej ustawie czyli z dnia 24 sierpnia 1991 r czy też z dnia 28 lipca 2008 oraz z dnia 08 wrzesień 2015 r nie ma o tym słowa . A zgodnie z ustawą główną czyli Konstytucją RP żadne zarzadzenie ministra wlaściwego msw i a , czy też uchwaly RM czy RG oraz ustalenia poszczególnych komendantów PSP czy OSP nie moga zmieniać ustawy . Dodadam że jestem funkcjonaruszem msw i a. Pozdrawiam.

Kreator publikacji
czarnykoń
Posty: 17
Rejestracja: sob 30 kwie 2016, 17:00
OSP (gm., woj.): Wiązowna Mazowieckie
Status: Offline

Re: PILNE Kierowca w OSP

Postautor: czarnykoń » ndz 02 paź 2016, 16:36


dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: PILNE Kierowca w OSP

Postautor: dzidzi998 » ndz 02 paź 2016, 21:06

Chodzi Ci kolego o członków OSP ?

Kreator publikacji
czarnykoń
Posty: 17
Rejestracja: sob 30 kwie 2016, 17:00
OSP (gm., woj.): Wiązowna Mazowieckie
Status: Offline

Re: PILNE Kierowca w OSP

Postautor: czarnykoń » ndz 02 paź 2016, 22:09

Tak właśnie o członków OSP konkretnie jak w temacie KIerowca OSP oczywiscie kat C i wyższe posiadam.

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: PILNE Kierowca w OSP

Postautor: dzidzi998 » pn 03 paź 2016, 08:37

Zgodnie z art. 19 ust. 1b ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (tekst jednolity ‒ Dz.U. z 2009 r. nr 178, poz. 1380 z późn. zm. ‒ dalej jako u.ppoż.) bezpośredni udział w działaniach ratowniczych mogą brać członkowie ochotniczych straży pożarnych, którzy ukończyli 18 lat i nie przekroczyli 65 lat, posiadający aktualne badania lekarskie dopuszczające do udziału w działaniach ratowniczych oraz odbyli szkolenie pożarnicze organizowane przez Państwową Straż Pożarną.
Zgodnie z tym wyjeżdżając do akcji jako kierowca oprócz w/w musisz posiadać odpowiednie prawo jazdy i wkładkę. Jeżeli nie jedziesz jako kierowca to wówczas nie musisz posiadać prawo jazdy i wkładki na uprzywilejowane. :)

Luis
Posty: 42
Rejestracja: wt 19 kwie 2016, 14:11
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Płociczno
Kontakt:
Status: Offline

Re: PILNE Kierowca w OSP

Postautor: Luis » ndz 06 lis 2016, 11:48

Czy szkolenie Kierowca-konserwator OSP organizowane przez PSP jest konieczne by prowadzić samochód OSP ?

akbeg1899
Posty: 162
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 09:43
Status: Offline

Re: PILNE Kierowca w OSP

Postautor: akbeg1899 » ndz 06 lis 2016, 12:12

Nie.
Ale jeszcze trochę kierowca OSP a nawet zwykły strażak będzie musiał mieć szereg szkoleń, przeszkoleń, kursów, certyfikatów itd. Kiedyś Ważne było aby była osoba, która miała odpowiednie kategorie prawa jazdy i wtedy pomagała w dotarciu i działaniu podczas zdarzeń-teraz-prawo jazdy, kursy, szkolenia, badania, wkładki itp itd...

Wróć do „Szkolenia pożarnicze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Zaloguj się  •  Zarejestruj się