Kierowca pojazdu uprzywilejowanego - Odpowiedź!

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
fir3
Posty: 15
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 18 kwie 2016, 08:54
Kontakt:
Status: Offline

Kierowca pojazdu uprzywilejowanego - Odpowiedź!

Post autor: fir3 »

Dziś na blogu sklepu Fire-Wear.pl napisałem odpowiedź jak zostać kierowcą pojazdu uprzywilejowanego :oops: . Seria na temat zadań kierowców będzie kontynuowana.

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia bloga - http://blog.fire-wear.pl/index.php/2016 ... anego-osp/ :!: :!:


Jeśli czegoś Wam tam brakuje, chętnie dopiszę. Pisałem to na swoim przykładzie, sugerując się też radami kolegów z PSP i innych OSP.

maksiu432
Posty: 57
Rejestracja: wt 13 gru 2016, 10:39
OSP (gm., woj.): Krzykosy, Wielkopolskie
Status: Offline

Re: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego - Odpowiedź!

Post autor: maksiu432 »

Dzięki wielkie za polecenie bloga dowiedziałem się tam bardzo ważnych dla mnie informacji.
Domki letniskowe w Sarbinowie
Filmowanie wesel z lotu ptaka Poznań

jgk
Posty: 65
Rejestracja: wt 08 gru 2015, 20:17
Status: Offline

Re: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego - Odpowiedź!

Post autor: jgk »

Witam.
Na stronie związku jest Informacja o nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami w zakładce PRAWO gdzie zinterpretowano ową ustawę.
Dlatego mam pytanie:
Cz strażak ochotnik który nie będzie nie chce być kierowcą OSP,otrzyma wkładkę na pojazdy uprzywilejowane?
Pewnie padnie stwierdzenie że nie bo nie będzie kierowcą. OK niby tak ale......?!
Co jest potrzebne do uzyskania wkładki która obowiązuje w jednej formie dla wszystkich.

oficjalne dwa sposoby:

1) cywil czyli prywatnie
badania + kurs podstawowy na uprzywilejowane = wkładka

2) strażak ochotnik który będzie kierowcą OSP
badania + kurs kierowców konserwatorów który jest tym samym co prywatny cywilny kurs podstawowy na uprzywilejowane według informacji ZOSP PR + zaświadczenie że będzie się kierowcą w OSP = wkładka

i trzeci nie oficjalny sposób który mnie interesuje :

3) strażak ochotnik który nie chce być kierowcą w OSP ale chce uzyskać wkładkę prywatnie
posiada : badania + ukończony kurs kierowców konserwatorów czyli spełnia warunki ukończenia kursu podstawowego w cywilu prywatnie na pojazdy uprzywilejowane wg informacji ZOSP RP, czyli spełnia warunki otrzymania wkładki jako cywil ,co z kolei powoduje że nie ma obowiązku dostarczenia zaświadczenia z gminy że będzie kierowcą OSP.

I teraz pytania:


Czy osoba spełniająca warunki punktu 3 uzyska wkładkę na prywatne potrzeby czyli jako cywil?
Przypominam że posiada: badania + kurs kierowców konserwatorów = podstawowemu kursowi na uprzywilejowane czyli spełnia warunki jak cywil.
Jeśli nie otrzyma to cz strażak ochotnik będący kierowcą w OSP (dlatego otrzymał wkładkę) może wykorzystywać ją do celów prywatnych poza OSP.
Ciekaw jestem waszego zdania może ktoś ma jakieś przepisy co i jak.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat