przygotowanie szkoleń dla strażaków :)

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
OSP_Jarszewo
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 11 sty 2008, 16:42
Lokalizacja: Jarszewo, powiat kamieński
Kontakt:
Status: Offline

przygotowanie szkoleń dla strażaków :)

Post autor: OSP_Jarszewo »

Cześć wszystkim, mam do Was gorącą prośbę, w formie małej ankiety:

Jakie szkolenie chcielibyście przejść jako strażacy OSP w "pełnym pakiecie"?

Proszę o podpowiedzi :D

np.
- kurs ratowników medycznych
- kurs operatorów pilarek i drwali
- kurs prawo jazdy ( podniesie kategorii )
- kurs pszczelarza
- kurs na agregaty prądotwórcze ( obsługa )
- kurs na aparaty tlenowe

a Wy co proponujecie ???

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: przygotowanie szkoleń dla strażaków :)

Post autor: dawid_a »

OSP_Jarszewo pisze:...
- kurs operatorów pilarek i drwali
- kurs na aparaty tlenowe
ale ten kurs pilarek i drwali to zalezy jak - jesli moglbym wykorzystać ten kurs w zyciu prywatnym to chętnie ale jesli ma to byc tylko do OSP to nie interesuje mnie.

poza tym sam będę robił sobie papiery na kat 'C' i ladowarki teleskopowe ale to malo ma wspolnego ze strażą - myslę że w życiu mi to się może przydać.

kaziu1
Posty: 8
Rejestracja: ndz 25 mar 2007, 18:19
Status: Offline

Post autor: kaziu1 »

kurs ratowników medycznych
- kurs operatorów pilarek i drwali
- kurs prawo jazdy ( podniesie kategorii )
- kurs pszczelarza
- kurs na agregaty prądotwórcze ( obsługa )
- kurs na aparaty tlenowe

panowie przecież większość tych kursów jest zawarta w kursie podstawowym strażaka

-kurs operatorów pilarek i drwali
-kurs na agregaty prądotwórcze
-kurs na aparaty tlenowe

to są kursy które są zawarte w kursie podstawowym także niema takiej potrzeby aby robić je jeszcze raz
ok. miesiąca temu mieliśmy właśnie taki kurs uzupełniający na operatorów sprzętu hydraulicznego z tąd wiem że większość z tych kursów jest zawarta w tym jednym.

a co do kursów jakie chcieli byśmy mieć to:
-kurs dowódców sekcji
bo tego u nas brakuje a z tego co wiem to taki kurs musi robić komenda wojewódzka a oni do tego się nie kwapią.
bogu na chwałę ludziom na ratunek

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Post autor: dawid_a »

kaziu1 pisze: to są kursy które są zawarte w kursie podstawowym także niema takiej potrzeby aby robić je jeszcze raz.
wiem ale z takim kursem to o pojsciu na wycinkę do lasu mozna zapomniec. ciąć to co lezy mozna bez kursu ale scinac drzewek np juz nie (nawet mając ten kurs podstawowy).

panowie - z calym szacunkiem ale jesli mowa o kursach to poza podstawowymi i waznymi w OSP przydałoby się coś co możemy wykorzystać poza OSP - wtedy jest większa motywacja do kończenia takiego kursu.
Ostatnio zmieniony pt 11 sty 2008, 22:35 przez dawid_a, łącznie zmieniany 1 raz.

maxikasek
Posty: 48
Rejestracja: pt 13 lip 2007, 00:21
Status: Offline

Re: przygotowanie szkoleń dla strażaków :)

Post autor: maxikasek »

OSP_Jarszewo pisze: - kurs na aparaty tlenowe
A ja myślałem, że obecnie aparaty tlenowe są wycofane :wink: I stosuje się już tylko aparaty powietrzne.

kaziu1
Posty: 8
Rejestracja: ndz 25 mar 2007, 18:19
Status: Offline

Post autor: kaziu1 »

dawid_a wiesz jak jest z kursami teraz niechcą robić kursów przydatnych tylko w osp {a to brak kasy,ato niema komu albo niemogą bo musi taki kurs robić zarząd wojewudzki}a co dopiero muwić o kursie przydatnym w życiu prywatnym.
z drugiej strony żecz biorąc masz rację jak by były kursy które liczyły by się w życiu prywatnym tobyło by więcej chętnych,tylko znając życie w niekturych jednostkach zaczeła by się kłutnia dlaczego "on" jedzie na kurs a nie "ja" wiadomo przecież że lista osub biorących udział w kursie jest ograniczona.
nam na początku grudnia zorganizowano kurs medyczny od wtorku do środy {cały tydzień} bo w starostwie zostało trochę pieniędzy to sobie tak zaplanowali, tylko nie pomyśleli otym że żaden strażak ochotnik nie dostanie urlopu na cały tydzień na" jakiś tam kurs"komendanci gminni się zbuntowali i odwołali kurs.
bogu na chwałę ludziom na ratunek

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: przygotowanie szkoleń dla strażaków :)

Post autor: dawid_a »

to ze kursow nie chcą robic to wiem ale czasami się udaje ich przekonać.
kursy przydatne w zyciu prywatnym - zobacz - jesli mam kurs zrobiony w osp a wykorzystuję go czasem na codzien - np glupia obsluga pily spalinowej - zbieram doświadczenie z zycia codziennego ktore wykorzystuję pozniej w dzialaniach OSP.
Coś za coś, a lepszy ktos z kwitkiem i doświadczeniem niz tylko z kwitkiem co pilę widział tylko na szkoleniu lub dostał do wypucowania.

co do kłótni w OSP - idąc tokiem pił - niech idą Ci co mają piły prywatnie - dużo strażaków ochotników ma prywatne piły?
no właśnie. na dzień dzisiejszy np nie pojdzie u mnie 5-6 osób na kurs z powodu braku kursu strazaka rat. czesc pierwsza więc o skierowaniu na pozostałe szkolenia może myslec 10-15 osób. z racji ze 2 często nie ma we wsi to oni tez nie pojadą. 3 ostro pije i raczej są figurantami. ile osób zostaje?
2-3 - kierowców
2-3 - pilarzy (ale tak zeby mieli kwit ze mogą to robic poza OSP)
2-3 - rat med.
i juz masz 9 osób.
szkolenie dowodcow, naczelnikow i kazdemu coś starczy a szkolenia nie odbywają się tak często zeby się ludzie o to bili.

co do kursu w tygodniu - a nie jest tak ze masz prawo do 5 dni urlopu na szkolenia OSP - i to ustawowo?
ja bym chętnie pojechał aby miec o ktorym piszesz szkolenie i z robotą bym jakoś załatwił. zresztą to jest tez sposób eliminacji tych co chcą jechac na szkolenia - albo praca albo OSP - life is brutal
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat