Egzamin praktyczny.

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

HUSARZ
Posty: 39
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: HUSARZ »

Stary KSRG to inne pieniądze i co za tym idzie lepsza technologia. Przecież o to chodzi. Nikt nie kupuje aparatu dla nieprzećwiczonych strażaków.Chyba mnie rozumiesz ?
Awatar użytkownika

Tomi112
Posty: 58
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 08:06
OSP (gm., woj.): _____________woj.lubelskie_____________
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: Tomi112 »

zgadzam się :)

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: 1986lukasz »

HUSARZ pisze:No oczywiście liczy się puls, wzrost, waga.Ale 53 minuty to standardowa wartość w odpowiednich warunkach może być jeszcze dłużej a alarm wynosi 8 minut.Ale masz racje jak każdy jeszcze wiele muszę się nauczyć.
W tej kwestii musisz się jeszcze dużo nauczyć. 53 minuty to wystarczy jak byś spał i to najlepiej był jeszcze w śpiączce.
Powietrza wystarcza średnio na 20-25min, a gwizdek załącza się przy 50 +/-5atm.

Co do nowszych technologii... chyba masz na myśli nowszy sprzęt. Nowe technologię to ciężko mają wejść nawet do PSP bo ich na to nie stać.

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: HUSARZ »

A więc wpisz sobie nazwe wytwórcy aparatu i przeczytaj na jego stonie dokładnie. Miałeś to kiedyś na sobie bo jeśli tak to wiesz że ma to trzy zawory. A co tam bedę pisał jak przeczytasz to napisz pogadamy.
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: JakuB »

HUSARZ pisze:A więc wpisz sobie nazwe wytwórcy aparatu i przeczytaj na jego stonie dokładnie. Miałeś to kiedyś na sobie bo jeśli tak to wiesz że ma to trzy zawory. A co tam bedę pisał jak przeczytasz to napisz pogadamy.

Może i masz rację, że ma trzy zawory i że PRODUCENT podał takie a nie inne wartości. Pytanie do Ciebie: czy uważasz, ze producent wszedł ze swoją butlą do płonącego budynku i mierzył na ile mu powietrza wystarczy ??

Jak włącza się alarm to od razu wychodzisz, nigdy nie możesz powiedzieć sobie: "mam 8 minut to za 5 minut wyjdę" - uwierz mi nie zdążysz.

Wcześniej napisałeś, że masz 15 lat - to masz jeszcze 3 lata na dopracowanie teorii (np jak obliczyć czas opróżnienia butli). Potem jak wejdziesz do pożaru dowiesz się, ze dokładne liczenie nie ma sensu.

BTW: doświadczyłem niezbyt przyjemnego uczucia jak się powietrze w aparacie skończyło (na szczęście na kursie)

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: HUSARZ »

Tak się zkłada że znam dokładnie amarature. Nie mów że rużnie bywa bo nie korzystasz prawidłowo. Srodkowy zawór tak zwane "duble-duble"dostarcza tlenu w mniejszej ilości nie stężenie 21% tylko 15% co zalecane jest podczas akcji natomiast w skrajnych przypadkach dajesz max stężenie np. trzeba wyrąbać drzwi natomist trzeci zawór puszcza maske która działa tylko na zasadzie filtracyjnym. A ponadto testy producent prowadził w SGSP . Owszem zgodze się że teoria a akcja to zupełnie coś innego i w akcji liczy się myślenie nie gadanie(bo i więcej tlenu sie zużywa). Ale teorie też trzeba szanować.
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: JakuB »

HUSARZ pisze:Tak się zkłada że znam dokładnie amarature. Nie mów że rużnie bywa bo nie korzystasz prawidłowo. Srodkowy zawór tak zwane "duble-duble"dostarcza tlenu w mniejszej ilości nie stężenie 21% tylko 15% co zalecane jest podczas akcji natomiast w skrajnych przypadkach dajesz max stężenie np. trzeba wyrąbać drzwi natomist trzeci zawór puszcza maske która działa tylko na zasadzie filtracyjnym. A ponadto testy producent prowadził w SGSP . Owszem zgodze się że teoria a akcja to zupełnie coś innego i w akcji liczy się myślenie nie gadanie(bo i więcej tlenu sie zużywa). Ale teorie też trzeba szanować.
Mam dziwne wrażenie, że mówimy o czymś zupełnie i skrajnie innym. Nie chce mi się dyskutować. Kończę z Tobą tę nierówną rozmowę.

Wracając do wątku, że nie wszystkie jednostki mają aparaty. My na kursie dostaliśmy aparaty z samochodu PSP, maski od prowadzących i wodę utlenioną do dezynfekcji - także szanse były równe.

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: HUSARZ »

My na kursie jakby ci dali tabake i powiedzieli że to maska to byś wciągał?

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: 1986lukasz »

HUSARZ pisze:A więc wpisz sobie nazwe wytwórcy aparatu i przeczytaj na jego stonie dokładnie. Miałeś to kiedyś na sobie bo jeśli tak to wiesz że ma to trzy zawory. A co tam bedę pisał jak przeczytasz to napisz pogadamy.
Kolego tak się składa, że miałem to na plecach i nie raz w końcu pracuje w straży. Jeśli Ci to nie wystarcza to dodam, że posiadam certyfikaty firmy Dräger uprawniające do konserwacji oraz naprawy aparatów i masek w/w firmy.
Pisząc zawory masz chyba na myśli reduktory i nie tlen, a powietrze. Aparaty tlenowe nie są używane w straży.

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: HUSARZ »

Sorry takich o których mówisz na oczy nie widziałem i oczywiście powietrze ale pisałem o % tlenu. Oczywiście wierze ci ale pisze na podstawie własnej wiedzy i doświadczeń których jestem pewien.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: kamil237 »

HUSARZ napisał(a):
Tak się zkłada że znam dokładnie amarature. Nie mów że rużnie bywa bo nie korzystasz prawidłowo. Srodkowy zawór tak zwane "duble-duble"dostarcza tlenu w mniejszej ilości nie stężenie 21% tylko 15% co zalecane jest podczas akcji natomiast w skrajnych przypadkach dajesz max stężenie np. trzeba wyrąbać drzwi natomist trzeci zawór puszcza maske która działa tylko na zasadzie filtracyjnym. A ponadto testy producent prowadził w SGSP . Owszem zgodze się że teoria a akcja to zupełnie coś innego i w akcji liczy się myślenie nie gadanie(bo i więcej tlenu sie zużywa). Ale teorie też trzeba szanować.
Obserwuję Waszą dyskusję i tak się zastanawiam. O jakim sprzęcie mówi kolega @HUSARZ.
Kolego prosiłbym abyś podał jakiś link do strony na której będą jakieś zdjęcia lub opis sprzętu o którym cały czas piszesz. Będę bardzo wdzięczny.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: HUSARZ »

niestety nie mam linku podaj email to ci wyśle fragment podręcznika
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: kamil237 »

Jeżeli coś istnieje to jest w internecie :) wystarczy wpisać zapytanie w popularnej wyszukiwarce i jakieś info na temat tego sprzętu muszą być. No ale ok.
To poproszę fragment podręcznika na:
osp_nowa_wies@wp.pl lub kamil237@wp.pl
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: HUSARZ »

ok
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: JakuB »

kamil237 pisze:To poproszę fragment podręcznika na:
Czy kolego dostałeś tego maila już? Może mógłbyś się podzielić informacją o jakim sprzęcie mówił HUSARZ. Sama nazwa wystarczy - poszukam jakoś w necie o tym.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat