Egzamin praktyczny.

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: kamil237 »

Sam chętnie bym poszukał info na temat tego sprzętu ale niestety jak do tej pory żadnego maila nie otrzymałem. Jak tylko dostanę jakieś info to dam znać.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: HUSARZ »

Jak nie dostałeś ja wysłałem w formacie JPG.
Awatar użytkownika

Lechu
Posty: 21
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 17:08
OSP (gm., woj.): Bełk woj. Ślaskie
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: Lechu »

Koledze "HUSARZ' chyba pomylił sie aparat ODO ze sprzętem do tlenoterapii R1,regulacja tlenu na reduktorze tylko i wyłącznie w tym zestawie.O jakiej kolwiek regulacji w ODO nie ma mowy !!! :!: A na codzien uzywam FENZY :D
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: kamil237 »

HUSARZ pisze:Jak nie dostałeś ja wysłałem w formacie JPG.
Sprawdziłem przed chwilą oba konta i na żadnym nie mam tej wiadomości. Jeżeli masz to w formacie JPG to wrzuć to po prostu do jakiegoś serwisu typu fotosik.pl lub inny i zamieść tu link, jak sam widzisz nie tylko mnie interesuje ten temat...
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Topic author
nico
Posty: 49
Rejestracja: pt 03 lip 2009, 12:18
Status: Offline

Re: Egzamin praktyczny.

Post autor: nico »

@HUSARZ
Aparat podaje cały czas takie samo stężenie tlenu bo podaje powietrze tylko pod zwiększonym ciśnieniem(do 1,2 atm o ile dobrze pamiętam) w aparatach nadciśnieniowych. Powietrze o stężeniu poniżej 17% tlenu nie nadaje się do oddychania nawet przy minimalnym zapotrzebowaniu na tlen. A "zwykła" butla 6l/300bar starcza na ok. 25-35minut więcej w warunkach akcji nie ma mowy. Jak ktoś chce sobie na szybko obliczyć "czas z butli" to praca średnia 50l/min, ciężka 100l/min inne w warunkach akcji nie występują raczej(jak bardzo chcesz to wkleję ci dokładną tabelkę zapotrzebowania na powietrze).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat