kurs KPP

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
Login1
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 18 sie 2011, 16:48
OSP (gm., woj.): gmina,województwo
Status: Offline

kurs KPP

Post autor: Login1 »

Witam...Mam pytanie odnośnie Kwalifikowanej pierwszej pomocy kto i w jakich terminach wysyła na takie kursy...Ile trwają,jakie uprawnienia nam dają itd...Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej informacji na ten temat,gdyż dowiedziałem się,że te kursy odbywały się w Zakopanem...pozdrawiam

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: kurs KPP

Post autor: Fistach »

Generalnie kursy organizowane są przez różne firmy. Możesz iść sam albo jeżeli OSP stać to Cie mogą wysłać. Ceny kursu zaczynają się od około tysiąca zł. Kurs trwa określoną liczbę godzin - nie pamiętam dokładnie ile ale coś około 70 h.

Po zdaniu egzaminu, przed komisją, uzyskujesz tytuł ratownika kwalifikowanego co uprawnia Cię do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy - i co ważne daje Ci do tego niezbędną wiedzę.

Kurs jest ważny dwa lata a później musisz iść na tzw. recertyfikację. W programie kursu jest również obsługa AED (normalnie za kurs na AED np. WOPR w Krakowie krzyczy sobie 150 zł!!)

Aha. Niektóre firmy organizują ten kurs specjalnie pod strażaków (z po prostu niewielką dozą informacji typowo strażackiej).

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz :)

kuba
Posty: 9
Rejestracja: wt 26 lip 2011, 09:21
OSP (gm., woj.): Puszczykowo, wlkp
Status: Offline

Re: kurs KPP

Post autor: kuba »

Kursy KPP zaczynają się od 500 zł - przynajmniej w wlkp, a można znaleźc i takie dofinansowane przez UE za darmo. Z tego co mi wiadomo, certyfikat jest ważny 3 lata, ale potem nie ma już jak do tej pory recertyfikacji, ale kurs od "zera".

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: kurs KPP

Post autor: Fistach »

kuba pisze:Kursy KPP zaczynają się od 500 zł - przynajmniej w wlkp, a można znaleźc i takie dofinansowane przez UE za darmo. Z tego co mi wiadomo, certyfikat jest ważny 3 lata, ale potem nie ma już jak do tej pory recertyfikacji, ale kurs od "zera".
Tak. Ja podalem cene bez dofinansowania. My placilismy po 126 zl a reszte placila UE - mielismy naprawde swietnych instruktorow i kurs pod strazakow - ochotnikow - przez co jego cena to 1200 zl (90% placila UE) - chociaz wiadomo tez ze pewnie chcieli jak najwiecej zarobic ale ja jestem bardzo zadowolony.

Certyfikacja jest bo na tym kursie co ja bylem 3 osoby ja robily. Koszt odpowiednio nizszy.

Mowili ze kurs KPP jest teraz wazny 2 lata az treba go recertyfikowac - przynajmniej tak nam mowili.

kuba
Posty: 9
Rejestracja: wt 26 lip 2011, 09:21
OSP (gm., woj.): Puszczykowo, wlkp
Status: Offline

Re: kurs KPP

Post autor: kuba »

500 zł to też bez dofinansowania...ale ceny są różne zależnie od regionów, kto robi, ilu kursantów itp.
Recertyfikację robią jeszcze Ci, którzy mieli ukończony kurs KPP przed wejściem nowych przepisów - w tej chwili kurs jest ważny 3 lata (tak mam na certyfikacie) a potem należy go przejść ponownie. Takie są moje informacje :)

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: kurs KPP

Post autor: Fistach »

to ja sie jeszcze dopytam:)

nie bardzo wierze w w kursy za 500 zl :)

Dam znac jutro :)

kuba
Posty: 9
Rejestracja: wt 26 lip 2011, 09:21
OSP (gm., woj.): Puszczykowo, wlkp
Status: Offline

Re: kurs KPP

Post autor: kuba »

Fistach pisze:nie bardzo wierze w w kursy za 500 zl
są kursy i kursy ... i na szczęście nie zawsze cena decyduje o ich jakości - osobiście byłem na KPP organizowanym przez MedSerwis p. Mirka Warzyboka i pomimo ceny w okolicach 600 zł kurs mogę z czystym sumieniem polecić - ci którzy znają Mirka wiedzą o czym mówię
czasem nawet niestety jest tak, że kurs droższy wcale nie jest rewelacyjnie prowadzony ... tu akurat wiem co mówię

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: kurs KPP

Post autor: Fistach »

No więc pytałem ratownika medycznego, ktory jest instruktorem na KPP i kurs wazny jest 2 lata i jest recertyfikacja tylko trzeba ja zrobic przed uplywem waznosci kursu KPP bo inaczej trzeba robic wszystko od poczatku.

Przychodzi sie w jeden weekend na poczatku (1 dzien) i na egzamin (2 dzien.)
Awatar użytkownika

speedxxx
Posty: 55
Rejestracja: śr 24 wrz 2008, 00:12
Status: Offline

Re: kurs KPP

Post autor: speedxxx »

ja bylem w tym roku w maju na takim kursie organizowanym przez ZOSP RP w OSW kirowy gościniec , kurs kończył się egzaminem państwowym, po zdaniu otrzymywało się tytul ratownika. Kurs obejmował 72 godziny i dobywał się w dniach 12-21 maj

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: kurs KPP

Post autor: Fistach »

speedxxx pisze:ja bylem w tym roku w maju na takim kursie organizowanym przez ZOSP RP w OSW kirowy gościniec , kurs kończył się egzaminem państwowym, po zdaniu otrzymywało się tytul ratownika. Kurs obejmował 72 godziny i dobywał się w dniach 12-21 maj
Tak bo ty miales dzien po dniu a ja mialem weekendowo :)

dawid_daw
Posty: 10
Rejestracja: śr 20 kwie 2011, 15:56
Status: Offline

Re: kurs KPP

Post autor: dawid_daw »

Witam wszystkich.

Czy ktoś wie kiedy będzie organizowany kolejny kurs KPP w Kirowym Gościńcu?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat