świadectwa ze szkoleń

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
v-ce marcin
Posty: 80
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 28 paź 2011, 23:07
OSP (gm., woj.): krzemienica, czarna, podkarpackie
Status: Offline

świadectwa ze szkoleń

Post autor: v-ce marcin »

Witam druhów.
Proszę o szybką odpowiedź.
Gdzie powinny znajdować się zaświadczenia o ukończeniu poszczególnych kursów przez członków OSP?
Ja uważam, że te zaświadczenia powinien mieć druh który ukończył dane szkolenie, a ksero powinno znajdować się w dokumentacji w remizie. Ale mój naczelnik twierdzi odwrotnie.
Tylko przecież to nie OSP było na kursie, tylko dana osoba. Jeśli naczelnik ma rację, to np. świadectwo maturalne powinno znajdować się w szkole, a nie u mnie w domu.

bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: świadectwa ze szkoleń

Post autor: bobson »

O ile mi wiadomo na studia musisz dostarczyc orginal sw maturalnego i lezy to w aktach a potem wraca do ciebie. a zreszta po co ci te papiery w domu?? one sa potrzebne tylko do strazy wiec niech tam leza :)
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: świadectwa ze szkoleń

Post autor: bohun »

U nas po ostatnim kursie ksera świadectw zostawały u Komendanta, a orginały oddawał osobom je zdającym do domu, ale kilka lat temu orginały były w remizie i jak się okazało dobrze że tam były bo się teraz przydały, a tak każdy by po domu szukał. Z resztą po co ci one w domu i tak do niczego się nie przydadzą, a jak będą Tobie potrzebne to możesz je odebrać z remizy czy od Komendanta.

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: świadectwa ze szkoleń

Post autor: DanielOSP »

Oryginały dokumentów powinny być u osób, które ukończyły kurs. Naczelnikowi lub prezesowi powinno się dostarczyc kserokopię świadectwa. U nas KP PSP razem z oryginałem od razu dawała nam ksero potwierdzone za zgodność z oryginałem i mieliśmy je dostarczyc do OSP. Dokumenty te nie są potrzebne tylko w OSP. Może ktoś z druchów bedzie się starał do PSP lub gdzie indziej do pracy, wówczas oryginał świadectwa może sie przydać. Jest to poświadczenie uprawnień, wiedzy danej osoby i to ta osoba powinna mieć oryginał.

bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: świadectwa ze szkoleń

Post autor: bobson »

tylko ze w domu nie kazdy ma pozadek .... dlatego lepiej jak lezy to w remizie w aktach...

Topic author
v-ce marcin
Posty: 80
Rejestracja: pt 28 paź 2011, 23:07
OSP (gm., woj.): krzemienica, czarna, podkarpackie
Status: Offline

Re: świadectwa ze szkoleń

Post autor: v-ce marcin »

A co jeśli w remizie jest większy burdel?
Zadałem pytanie na forum żeby mieć pewność, że oryginały powinny znajdować się u osoby która je zdobyła, a kserokopie w aktach w remizie.
Ja swoje ksera świadectw dostarczałem już dwa razy, bo poprzednie gdzieś się zapodziały.
Co by było gdybym je zostawił w remizie, odpowiedzcie sobie sami.
Jak chcieliśmy zrobić porządek w papierach to dopiero była wojna z "doświadczonymi" członkami zarządu.
Ciężko jest działać zgodnie z obowiązującymi przepisami jeśli kilku członków zarządu zawsze staje okoniem.

bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: świadectwa ze szkoleń

Post autor: bobson »

Porzadek w papierach zawsze musi byc. A niewiele do tego potrzeba: troche koszulek i segregatory lub nawet zwykla papierowa teczka i nazwisko na niej a wszystko to w szafie. Ja osobisciie wszystkich druchow mam wpisanych do programu mOSP a cala dokumentacje mam posegregowana w techkach a teczki w segregatorach no i to w szafie pancernej. Klucz mam tylko ja. Jeszcze niebylo sytuacji aby cos zginego. Chlopacy tez nie boja sie zostawiac u mnie orginalow. Potrzebne to zawsze im wydam a potem monituje o ich powrot do szafy.

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: świadectwa ze szkoleń

Post autor: DanielOSP »

http://www.ekspertbeck.pl/przechowywani ... umentow-1/
http://zatrudnienie.wieszjak.pl/dokumen ... entow.html
W tych linkach jest co nieco na temat przechowywania w aktach osobowych pracownika oryginałów dokumentów. Może nie dotyczy to bezpośrednio strażaków ochotników i ogólnie OSP ale warto się z tym zapoznać.
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: świadectwa ze szkoleń

Post autor: fido »

ja tam jestem zdania, że oryginały lepiej mieć w domu, u nas kiedyś była sytuacja, że zgubiła się większość papierów starszych druhów, i co teraz?, ksero zawsze można potem dorobić i donieść do remizy :P
A poza tym chyba każdy jest dorosły i umie zadbać o swoje "papiery"
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."

szymek85
Posty: 84
Rejestracja: sob 03 lis 2012, 07:54
OSP (gm., woj.): woj. wielkopolskie
Status: Offline

Re: świadectwa ze szkoleń

Post autor: szymek85 »

oryginał świadectwa należy do osoby, która dany kurs skończyła natomiast ksero powinno się znajdować w papierach u naczelnika
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat