Badania lekarskie.

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
Johnny161
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 22:21
Status: Offline

Badania lekarskie.

Post autor: Johnny161 »

Witam.

W czerwcu idę na szkolenie podstawowe. Mam pytanie odnośnie badań, jak one wyglądają? Wszyscy je przechodzą? I czy są jakieś dopuszczalne progi? Mam wadę wzroku, bardziej dosięgającą prawe oko. Na komisji wojskowej mimo iż miałem problem z przeczytaniem tych najmniejszych literek, przyznali mi kat. "A", widocznie nie jest jeszcze tak tragicznie ze mną :P Jednak kto wie czego taki lekarz może się dopatrzeć.

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: karol1118 »

Nie wiem jak u Was u nas nikt wzroku nie sprawdza
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: XCerber »

skoro masz wade wzroku to pewnie ogranicza Ci mozliwosc pracy na wysokosci do 3,5m. ale przejsc badania powieniens.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: damian_osp »

zalezy wszystko od doktora
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Topic author
Johnny161
Posty: 3
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 22:21
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: Johnny161 »

Też jestem tego zdania, że zależy od doktora. Badania mam w najbliższą środę, z tego co wiem zawsze sprawdzają wzrok. Widzieć, widzę wszystko, tylko mam problem np. w odczytywaniu liter z odległości. Ale skoro ludzie z okularami i w niektórych przypadkach takimi wadami, że bez szkieł nic nie widzą przechodzą, to chyba nie jest tak źle :)

Topic author
Johnny161
Posty: 3
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 22:21
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: Johnny161 »

I jeszcze mam pytanie, czy podany akt prawny odnośnie badań: http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-98-159-1050 dotyczy również OSP? Badają to wszystko?
Awatar użytkownika

PiotrPrezes
Posty: 47
Rejestracja: czw 12 sty 2012, 09:12
OSP (gm., woj.): Pomorskie Pomorskie
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: PiotrPrezes »

U nas w OSP pierwsze badanie obejmuje : psychologa , neurologa , okulistę , laryngologa , lekarza medycyny pracy . Badanie krwi - podstawowe , rtg klaki piersiowej , spirometria .

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: DanielOSP »

Wiem, że temat był już poruszany w innych wątkach ale skoro tu jest aktualna dyskusja to się zapytam tutaj. Czy jak dostajecie skierowania na badania lekarskie to macie zaznaczone, że pracujecie na wysokości? Bo u nas nic takiego nie było zapisane i lekarz na żadne dodatkowe badania w tym celu nas nie wysyłał (w ogóle bardzo ubogi zakres badań mieliśmy)

nekad995
Posty: 2
Rejestracja: sob 10 sie 2013, 12:56
OSP (gm., woj.): wojewodztwo malopolskie
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: nekad995 »

Badają wszystko według Twojego linku co podałeś, ale to jeszcze zależy od wojewodztwa...

szyza
Posty: 1
Rejestracja: czw 28 lip 2016, 15:40
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: szyza »

Chciałem zapytać, czy taki kurs pierwszej pomocy będzie dla mnie również aktualny? http://piekniemodna.pl/kurs-pierwszej-pomocy/ Czy jednam muszę robić coś innego?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat