Ksążki, materiały do kursu KPP

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.
Awatar użytkownika

Topic author
bohun
Posty: 192
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: bohun »

Jakie książki polecacie do nauki kursu Kwalifikowanego Pierwszej Pomocy dla strażaków OSP. Ewentualnie jakie materiały polecacie do nauki.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: Fistach »

Ja używałem tego:

Obrazek


bardzo fajna książka - dostaliśmy podczas kursu KPP.
Awatar użytkownika

Topic author
bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: bohun »

Dzięki. Waśnie się zastanawiałem czy nie za zakupić tej pozycji przed kursem. Ale na kursie może też nam coś zaproponują :D

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: Fistach »

bohun pisze:Dzięki. Waśnie się zastanawiałem czy nie za zakupić tej pozycji przed kursem. Ale na kursie może też nam coś zaproponują :D
Ja miałem dofinansowywany w 90% przez UE kurs. Obawiam się, że jak masz "tańszy" to raczej sami Wam nic nie dadzą ale myślę, że chociaż zaproponują jakąś książkę.
Awatar użytkownika

Topic author
bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: bohun »

Mam taka nadzieję ze chociaż coś zaproponują. Kolega kończył kurs w Kirach może on coś doradzi albo nawet ma materiały. My kurs mamy mieć w komendzie powiatowej PSP ale jak on będzie wyglądał to szczegółów nie wiem. Wiadomo wszędzie liczy się kasa i tną koszty a taką książkę moim zdaniem każdy po kursie powinien posiadać.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: Fistach »

bohun pisze:Mam taka nadzieję ze chociaż coś zaproponują. Kolega kończył kurs w Kirach może on coś doradzi albo nawet ma materiały. My kurs mamy mieć w komendzie powiatowej PSP ale jak on będzie wyglądał to szczegółów nie wiem. Wiadomo wszędzie liczy się kasa i tną koszty a taką książkę moim zdaniem każdy po kursie powinien posiadać.
Dokładnie - wiele razy się do niej człowiek wraca i dobrze mieć pod ręką. Taka książka to dobre podstawy KPP - potem trzeba się samodoskonalić i oby ta wiedza nie była nigdy potrzebna. Oczywiście książka nie obejmuje 100% zagadnień.
Aha. W książce są stare procedury KPP (z których zdecydowana większość jest lepsza niż te obecne).

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: DanielOSP »

Ja przygotowując się do egzaminu korzystałem z książki podanej przez Fistach oraz z "Zasad organizacji ratownictwa medycznego w KSRG" bo trochę rzeczy się zmienia co jakiś czas. Poza tym dali nam książki na kursie :D

miron
Posty: 32
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 14:15
OSP (gm., woj.): Blizianka, podkarpackie
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: miron »

Jako uzupełnienie można również wykorzystać w swoim smartfonie:
http://www.aplikacja-ratownik.pl/

Paweł-Nacz
Posty: 55
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 17:12
OSP (gm., woj.): Opole Lubelskie
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: Paweł-Nacz »

Fistach pisze:
bohun pisze:Mam taka nadzieję ze chociaż coś zaproponują. Kolega kończył kurs w Kirach może on coś doradzi albo nawet ma materiały. My kurs mamy mieć w komendzie powiatowej PSP ale jak on będzie wyglądał to szczegółów nie wiem. Wiadomo wszędzie liczy się kasa i tną koszty a taką książkę moim zdaniem każdy po kursie powinien posiadać.
Dokładnie - wiele razy się do niej człowiek wraca i dobrze mieć pod ręką. Taka książka to dobre podstawy KPP - potem trzeba się samodoskonalić i oby ta wiedza nie była nigdy potrzebna. Oczywiście książka nie obejmuje 100% zagadnień.
Aha. W książce są stare procedury KPP (z których zdecydowana większość jest lepsza niż te obecne).

Tylko że te obecne są zgodne z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji
"...bo do remizy Bóg wzywa najlepszych..."

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: Fistach »

Paweł-Nacz pisze:Tylko że te obecne są zgodne z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji
A możesz podać przykład (nie sprawdzałem wytycznych ERC) ? Bo według mnie, ale również kilku lekarzy medycyny ratunkokowej niektóre procedury są niezgodne z aktualną wiedzą medyczną, do tego są nie spójne i jako algorytmy postępowania niektóre nie mają sensu. Są też krokiem wstecz w porównaniu do poprzednich.

Paweł-Nacz
Posty: 55
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 17:12
OSP (gm., woj.): Opole Lubelskie
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: Paweł-Nacz »

może nie tak się wyraziłem :P chodziło mi o to, że w procedurach i wytycznych kg psp sam znalazłem kilka błędów. Ale nie jestem teraz ich w stanie przytoczyć. Ogólnie system ratownictwa medycznego w krsg (szkolenie, możliwości, finansowanie i podstawy prawne a nie fachowość strażaków) zostawiają wiele do życzenia....
"...bo do remizy Bóg wzywa najlepszych..."

kati799
Posty: 3
Rejestracja: czw 27 lut 2014, 10:12
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: kati799 »

Dzięki za podpowiedź

karol1058
Posty: 2
Rejestracja: czw 29 sty 2015, 22:27
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: karol1058 »

Ja też korzystałem z "Zasad organizacji ratownictwa medycznego w KSRG" i w sumie znajdowało się tam wszystko o czym mówili na kursie, a może i nawet więcej.
Znacie Vigrax?

styro
Posty: 5
Rejestracja: śr 11 lut 2015, 12:49
OSP (gm., woj.): 741258963258741
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: styro »

"Podstawy ratownicta medycznego" - tylko i wyłącznie.

vuodek
Posty: 3
Rejestracja: wt 18 sie 2015, 16:04
Status: Offline

Re: Ksążki, materiały do kursu KPP

Post autor: vuodek »

Czy ta informacja pochodzi z wiarygodnego źródła???
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat