Wkładka Prawo Jazdy

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
Zaku
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 02 gru 2014, 15:26
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Zator
Status: Offline

Wkładka Prawo Jazdy

Post autor: Zaku »

Witam wszystkich użytkowników. Jestem nowy i pewnie temat był poruszany 1000razy ( za co z góry przepraszam ) ale do końca nie mogę znależć informacji jakie dokumenty trzeba mieć aby uzyskać wkładkę dla OSP na samochody uprzywilejowane?

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Wkładka Prawo Jazdy

Post autor: Fistach »

- badania lekarskie
- psychotesty
- dowod wplaty 50 zł
- prawo jazdy

U mnie wymagali oryginalow do wgladu a ksera zostawiales. Mam nadzieje ze nic nie zapomnialem - jesli tak to prosze o dodanie.

Topic author
Zaku
Posty: 2
Rejestracja: wt 02 gru 2014, 15:26
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Zator
Status: Offline

Re: Wkładka Prawo Jazdy

Post autor: Zaku »

Fistach pisze:- badania lekarskie
- psychotesty
- dowod wplaty 50 zł
- prawo jazdy

U mnie wymagali oryginalow do wgladu a ksera zostawiales. Mam nadzieje ze nic nie zapomnialem - jesli tak to prosze o dodanie.
Bardzo dziękuje za odpowiedż. Czytałem ,że dodatkowo jest potrzebny kurs na kierowce pojazdów uprzywilejowanych lecz nigdzie nie miałem informacji od którego roku wchodzi to w życie.
Pozdrawiam

akbeg1899
Posty: 168
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 09:43
Status: Offline

Re: Wkładka Prawo Jazdy

Post autor: akbeg1899 »

Jeżeli dobrze pamiętam to do 2016 roku kierowca OSP nie ma obowiązku przechodzenia czasochłonnego i drogiego kursu na samochody uprzywilejowane. Także jak wyżej napisane to wystarczą badania lekarskie, psychotesty, prawko no i odpowiednia odpłatność bodajże starostwo powiatowe wydaje takie zaświadczenia do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat