STRAŻACKI ZLOT

Organizowane uroczystości i wydarzenia o charakterze pożarniczym lub dla strażaków. W tym dziale możecie pochwalić się również stronami swoich jednostek.

Topic author
monika_8
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 03 sie 2010, 10:16
OSP (gm., woj.): sosnowiec, śląskie
Status: Offline

STRAŻACKI ZLOT

Post autor: monika_8 »

Strażacki Zlot - po raz pierwszy na Śląsku

Prezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych, pokazy sprzętu, występy orkiestr strażackich, zawody, a także Koncert Gwiazdy i atrakcje kulinarne - to wszystko, a na pewno również inne niespodzianki czekają na uczestników pierwszego Strażackiego Zlotu, który w dniach 28-29 sierpnia odbędzie się w sosnowieckim Expo Silesia.

Zlot dedykowany jest przede wszystkim środowiskom strażackim, członkom ochotniczych straży pożarnych, funkcjonariuszom pożarnictwa z Państwowej Straży Pożarnej oraz reprezentantom służb ratowniczych. Do wzięcia udziału w imprezie organizatorzy zapraszają również wszystkie osoby zainteresowane zakresem działań Straży Pożarnych w aspekcie samorządowym.

Strażacki Zlot będzie doskonałą integracją środowiska pożarniczego, a zaplanowane wydarzenia towarzyszące formą podziękowania strażakom za tegoroczną akcję przeciwpowodziową. Celem imprezy jest także popularyzowanie zasad bezpieczeństwa, jak również propagowanie wspólnej rozrywki i sportowej rywalizacji.

Podczas imprezy będzie można zobaczyć: prezentacje sprzętu przeciwpożarowego
i ratowniczego, pojazdy gaśnicze, wyposażenie i uzbrojenie służb strażackich, systemy sygnalizacji pożarowej, środki ochrony ludności, ratownictwo medyczne oraz systemy łączności. Zlot Strażacki wzbogacony zostanie także o konferencję o tematyce bezpieczeństwa pożarowego. Nie zabraknie również lżejszych akcentów, takich jak: wspólna biesiada strażacka z atrakcjami kulinarnymi oraz karczma piwna.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Fundacją Edukacja i Technika Ratownictwa „EDURA” oraz przy wsparciu Wojewódzkich Oddziałów ZOSP RP w Katowicach i Krakowie.

Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej: www.strazackizlot.pl

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: kronikarz »

Czy ktoś wie kto jest organizatorem Zlotu Strażackiego? Może jakiś telefon kontaktowy? Czy wszystko będzie na dziko? W sobotę jest rejestracja uczestników tam ma być kilkuset strażaków z 7 województw. Jestem ciekaw jak będzie wyglądała rejestracja na przykład 700 strażaków o godzinie 9 rano. Wybieram się na ten Zlot i może ktoś wie coś więcej niż na plakacie.

Bisiu
Posty: 39
Rejestracja: czw 16 lip 2009, 13:34
OSP (gm., woj.): Łęg, gm. Kruszyna, woj. śląskie
Lokalizacja: Łęg
Kontakt:
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: Bisiu »

Organizacją zlotu zajmują się KW PSP w Katowicach oraz Krakowie.

Bonk
Posty: 145
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: Bonk »

Tzn, że jeśli my z Łodzi chcemy wyjechać tylko na niedzielę, to musimy wcześniej się zgłosić ?
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: kronikarz »

Z tego co ja się dowiedziałem to wygląda to tak:
W dniach 28-29 sierpnia br na terenie targów „Expo-Silesia” w Sosnowcu ul. Braci Mieroszewskich 124 odbędzie się spotkanie strażaków z województw, które ucierpiały wskutek tegorocznej powodzi. Głównymi organizatorami spotkania są Zarząd Główny ZOSP RP i „EDURA” oraz centrum wystawiennicze „EXPO-SILESIA”.
W pierwszym dniu spotkania będą wręczane odznaczenia i medale dla strażaków, którzy szczególnie wyróżnili się podczas akcji powodziowej reprezentujących poszczególne województwa. Następnie w centrum konferencyjnym odbędzie się konferencja panelowa o problemach bezpieczeństwa z udziałem zaproszonych specjalistów w dziedzinie powodzi. Na placu przed główną sceną odbędzie się koncert orkiestr strażackich. W halach wystawienniczych zorganizowane będą pokazy sprzętu ratowniczego i eksponatów muzealnych oraz hobbystycznych. Przeprowadzone będą także turnieje sprawnościowe z nagrodami na wszechstronnego strażaka-ratownika, a po południu na głównej scenie odbędą się występy zespołów artystycznych. Planowany jest również pokaz sztucznych ogni.
Szczegółowy scenariusz „Strażackiego Zlotu” w załączeniu do niniejszej informacji.
Na okoliczność Zlotu wydano plakat, który jest umieszczony na stronie internetowej www.strazackizlot.pl . Wstęp na Strażacki Zlot jest bezpłatny.
28 sierpień 2010 r.
9.00 - 10.00 - rejestracja uczestników Zlotu (dotyczy OSP i PSP)
- zajmowanie wyznaczonych rejonów i miejsc,
11.00 - 13.30 - uroczyste otwarcie zlotu, informacja o programie (scena)
wystąpienia gospodarza i gości
wręczenie odznaczeń i podziękowań najaktywniejszym strażakom
(pododdział wyróżnianych w szyku przed sceną) 13.30 -15.00 - koncert orkiestr strażackich (scena) uczestnicy Zlotu zapoznają się z miejscami wystawowymi, prezentacja pojazdów będących na wyposażeniu OSP i PSP na terenie zewnętrznym (ekspozycja statyczna) wystawa sprzętu ratowniczego używanego przez strażaków w działaniach gaśniczych, technicznych, medycznych i wodnych
pokaz sprawności sikawki parowej z XIX wieku i przegląd różnych
sposobów gaszenia ognia
wystawa eksponatów Centralnego Muzeum Pożarnictwa z Mysłowic
wystawy hobbystyczne (filatelistyka, modelarstwo)
zwiedzanie wystaw producentów sprzętu (hala wystawiennicza i teren zewnętrzny Expo Silesia)
13.00 -14.30 konferencja z dyskusją panelową o problemach bezpieczeństwa i udziale w nich organizacji pozarządowych (Centrum Konferencyjne Expo Silesia)
15.00 - 17.00 - pokazy działań ratowniczych w wykonaniu OSP i PSP (pożarniczych, technicznych, medycznych, wysokościowych)
- rozpoczęcie indywidualnego turnieju na wszechstronnego ratownika (?)
- T1MBERSPORT - pokazy sprawnościowe
17.00 -l 8.00 konkurs z nagrodami dla osób niezrzeszonych ze znajomości zasad
bezpiecznego zachowania 18.00 - 21.00 Występ estradowy - występy zespołów strażackich i regionalnych
- Gwiazda Wieczoru
- „poznajemy się wzajemnie" - spotkania integracyjne
21.00 pokazy sztucznych ogni
29 sierpień 2010
10.00 - 11.00 - Koncert orkiestr strażackich
10.00 - 14.30 - Otwarcie wystawy „Hobbyści są wśród nas" (hala Expo Silesia)
- modelarstwo (?)
-filatelistyka (?)
- wystawa eksponatów Centralnego Muzeum Pożarnictwa z Mysłowic
- giełda staroci strażackich i nie tylko (?)
11.30 - 14.30 - Pokaz sprawności sikawki parowej z XIX wieku i przegląd różnych sposobów gaszenia ognia (teren zewnętrzny Expo Silesia) Udział strażackich grup rekonstrukcji historycznych
12.00-13.00 - Koncert orkiestr strażackich
13.00 - 14.00 Występ estradowy - występy zespołów strażackich i regionalnych (m.in. „Karlik")
14.30 Zakończenie Zlotu na terenie Expo Silesia
14.30 - 15.30 - Parada pojazdów strażackich na trasie Sosnowiec- Mysłowice?
Wystawa otwarta dla zwiedzających: Sobota w godz. 9.00 - 18.00 Niedziela w godz. 9.00 - 14.00
Jednak nie podano telefonów kontaktowych gdzie można uzyskać dodatkowe informacje. Jeżeli przyjedzie około dwa tysiące strażaków (tak jest zaplanowane, z woj. podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego) to sama rejestracja może potrwać dwie godziny. Z tego co się dowiedziałem to mają być strażacy z siedmiu województw. Jeżeli ktoś był na pielgrzymce na G. św. Anny to sam wie jak to wygląda. Czasu zostało niewiele. Jak ktoś bedzie wiedział coś więcej to napiszcie. Pozdrawiam.

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: kronikarz »

Napisałem do KW PSP w Katowicach i otrzymałem taką odpowiedź:
Uprzejmie informuję, że Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach nie jest organizatorem Zlotu Strażackiego w Sosnowcu . Sprawy związane z przygotowaniem przebiegiem i organizacja prowadzi ZW ZOSP RP województwa śląskiego. Poniżej podaję adres ZW i Biura ZW  
Biuro Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
40-032 Katowice,
ul. Dąbrowskiego 8,
tel . 32 251-79-69,  
meil. katowice@zosprp.pl

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: kronikarz »

Napisałem również do ZW OSP w Katowicach i do dnia dzisiejszego cisza. Wielka impreza tylko brak organizatora i brak możliwości uzyskania informacji.

Mati113
Posty: 7
Rejestracja: pt 14 lis 2008, 20:55
Kontakt:
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: Mati113 »

dokładnie macie racje !

Ja jestem z osp nie ma u nas mdp więc podlegam pod osp mam 15 lat i czy mogę normalnie tam pojechać ? czy muszę się gdzieś zapisać albo coś ? czy normalnie pojechać ? bardzo proszę o informacje i od której jest czynny ten sekretariat do którego wyżej kolega podał numer ?

ospskokowa
Posty: 6
Rejestracja: pt 27 sie 2010, 17:56
OSP (gm., woj.): Skokowa, dolnośląskie
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: ospskokowa »

Witam. Panowie mam zamiar jutro przyjechać ( woj. dolnośląskie, powiat Trzebnica) i mam pytanko: przyjeżdzamy w koszarówkach ? I po co te zapisy od 9 do 10

Mati113
Posty: 7
Rejestracja: pt 14 lis 2008, 20:55
Kontakt:
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: Mati113 »

Dziś dzwoniłem do Katowic ! podobno przyjeżdża się w ko szarówkach kto nie ma to w koszulkach strażackich ja oczywiście mam zamiar sobie dopiero kupić tam no i jakoś szybko się tam przebrać :P.A więc Panowie/Panie do jutra ! :) jeśli chcecie mnie poznać na zlocie to zapraszam na wyszukiwarkę nk Mateusz sukowski tam mam swoje foty.Pozdrawiam

ospskokowa
Posty: 6
Rejestracja: pt 27 sie 2010, 17:56
OSP (gm., woj.): Skokowa, dolnośląskie
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: ospskokowa »

Dzięki Mati za odp, my wyjeżdżamy za godzinkę, aby być na 9-10. Pozdrawiam

Mati113
Posty: 7
Rejestracja: pt 14 lis 2008, 20:55
Kontakt:
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: Mati113 »

Było super ! teraz czekam na następny rok ;) !

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: kronikarz »

Byłem w sobotę 28.08.2010 roku wraz z delegacją z naszej OSP na Zlocie Strażackim w Sosnowcu. Bardzo dobry pomysł na integrację środowiska strażackiego. Spotkałem wielu znajomych. Jednak taka impreza według moich odczuć i kilku znajomych powinna trwać tylko jedeń dzień właśnie w sobotę. Kolejny przyjazd w niedzielę lub nocleg podwyższa koszty i nie wszystkie OSP jest na to stać. Mając do dyspozycji tak ogromny kompleks można zorganizować wręczanie odznaczeń pod dachem, gdyż nigdy nie wiadomo jaka będzie pogoda. Połowa hali była pusta i odgrozona. Kolejna sprawa to możliwość kontaktu z organizatorami w celu uzyskania dodatkowych informacji. Zamieszczanie na stronie internetowej aktualizacji o uczestnikach. Po potwierdzeniu uczestnictwa można zamieszczać informację kto będzie obecny. Wiedząc wcześniej kto będzie na zlocie można zabrać ze sobą różne przedmioty dla znajomych. Jest to bardzo dobra okazja do spotkania się ze znajomymi. Organizatorzy zapewnili możliwość zapoznania się z ofertą firm związanych z pożarnictwem. Było wszystko co jest niezbędne w straży pożarnej: samochody, umundurowanie, oświetlenie, sprzęt gaśniczy i ratowniczy i wiele innych.
Słowa uznania dla organizatorów Zlotu Strażackiego, którzy wykonali kawał dobrej roboty. Czekamy na kolejny.
Proszę nie traktować tego wpisu jako krytyki tylko jako odczucia uczestnika zlotu, które mogą być pomocne przy planowaniu kolejnego zlotu. Okazją do zorganizowania następnego zlotu nie musi być wręczanie odznaczeń czy sprzętu lecz po prostu prezentacja dorobku różnych OSP. Pozdrawiam.

ospskokowa
Posty: 6
Rejestracja: pt 27 sie 2010, 17:56
OSP (gm., woj.): Skokowa, dolnośląskie
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: ospskokowa »

Zgadzam się, wydawanie sprzętu i przyznawanie odznaczeń było zupełnie niepotrzebne i strasznie nudne
Awatar użytkownika

hawkeye
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 maja 2010, 13:26
OSP (gm., woj.): Słopnice Dolne, Małopolska
Lokalizacja: Słopnice, Limanowa
Status: Offline

Re: STRAŻACKI ZLOT

Post autor: hawkeye »

wiadomo czy impreza odbedzie sie w przyszlym roku? a jezeli tak to ponownie w sosnowcu czy gdzies indziej?
Nie wierze w ateizm
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat