Wlaczenie do KSRG

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Jacek osp
Posty: 19
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 21 maja 2016, 13:27
OSP (gm., woj.): mazowieckie..............
Status: Offline

Re: Wlaczenie do KSRG

Post autor: Jacek osp »

Niedawno znalazłem ten artykuł . Jak będzie sam jestem ciekaw . Zawsze coś nowego :wink:
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Wlaczenie do KSRG

Post autor: wujo2010 »

Darek1989 pisze:Czyli to oznacza że jeżeli dana jednostka ma zaplecze w ludziach i jest położona w "strategicznym" wg PSP lokalizacji to wójt nie będzie już mógł powiedzieć że się nie godzi na to by dana OSP weszła do systemu?Bo np to duże koszta czy coś?

Było by miło ;) A tak na poważnie to pewnie nie do przejścia , skoro gmina pokrywa koszty utrzymania jednostki . :mrgreen:

Darek1989
Posty: 53
Rejestracja: pt 15 kwie 2016, 23:11
OSP (gm., woj.): woj. Mazowieckie
Status: Offline

Re: Wlaczenie do KSRG

Post autor: Darek1989 »

Myślę że wystarczyło by gdyby jednostka która ma zostać włączona dostawałaby przez jakiś okres np 4 lata dotacje na osiągnięcie wymagań sprzętowych.Nie mówię o całych kwotach ale o jakiejś pomocy żeby wójtowie nie narzekali że oni muszą wydać kasę na wszystko a tak naprawdę jedyne co ma gmina to trochę prestiż ale też trochę kłopot bo jednostka lepiej wyposażona to jednostka o dalszym zasięgu niz tylko gmina.A za udział w akcjach trzeba płacić.Tylko że z drugiej strony jeżeli gminy miały by jakieś wytyczne to nie było by aż takich rozbieżności i nie było by potrzeby żeby jednostki z ksrg jeździły po całym powiecie bo każda gmina miała by taka obstawe że na większość wydarzeń wystarczyły by lokalne jednostki plus PSP

leszkoma
Posty: 30
Rejestracja: ndz 19 gru 2010, 20:49
OSP (gm., woj.): wielkopolskie - poznański
Lokalizacja: pow.Poznań
Status: Offline

Re: Wlaczenie do KSRG

Post autor: leszkoma »

Nie zapomnijmy że to wójt podpisuje porozumienie z PSP w sprawie utrzymywania i włączenie jednostki do systemu KSRG. Nasza jednostka ma zielone swiatło od wójta ,spełniamy wszystkie kryteria osobowe i sprzętowe, pozytywną opinie z PSP , co roku jest włączana do planu PSP i powiem Wam ze to wszystko ciagnie sie cztery lata . KG PSP odracza wniosek zawsze o rok ze wzgledu na to że na terenie gminy sa już dwie jednostki w KSRG i brak funduszy w ZG na włączenie kolejnej jednostki.



To by było tyle na temat wstepowanie do systemu.

Darek1989
Posty: 53
Rejestracja: pt 15 kwie 2016, 23:11
OSP (gm., woj.): woj. Mazowieckie
Status: Offline

Re: Wlaczenie do KSRG

Post autor: Darek1989 »

No z 3 jednostka w systemie zawsze jest trochę kłopot.Ale myślę że na początek powinni albo wprowadzić minimum 2 jednostki w gminie w systemie albo wprowadzić limit obszaru bo co z tego że np gmina "A" ma 3 jednostki w systemie a co za tym idzie jednostki ze sprzętem a gmina "B" ma jedna jednostkę w systemie bo przecież może być minimum i starczy.I teraz niech mi ktoś powie czy gmina "A" i gmina "B" są obie tak samo zabezpieczone?I tu powinno mieć do powiedzenia trochę więcej PSP.Bo co jeśli jednostka z systemu jest w jednym końcu gminy na pożarze dwoma samochodami a na drugim koncu gminy czyli np 25 kilometrów od miejsca akcji dzieje się wypadek drogowy.PSP też jest np 20 kilometrów od zdarzenia.Jaki jest czas dojazdu?Może podjechać jednostka która ma samochód i kilka węży ale tylko po to żeby drogę zamknąć.Tu naprawdę nie chodzi o to że straż chce kase na głupoty.Gminy z pewnością były by w stanie wyposażyć jedna jednostkę więcej bo nie wierzę że każda złotówka jest wydawana z rozsądkiem a gdy PSP widzi że jest chęć podnoszenia bezpieczeństwa na swoim terenie to prędzej pomoże z przekazaniem jakiegoś sprzętu niż na tereny gdzie mówią że nie ma sensu klasc kasy w OSP.Dlatego mam nadzieję że trochę się w tej kwestii zmieni i ktoś to rozwiąże tak że droga do systemu nie będzie droga przez mękę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat