NURKOWANIE W STRUKTURACH OSP

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Topic author
Nurek GUM I
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 10 lut 2005, 17:07
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

NURKOWANIE W STRUKTURACH OSP

Post autor: Nurek GUM I »

JEST WIELE OPINI I PYTAŃ ZWIĄZANYCH Z WEJŚCIEM USTAWY (Dz.U Nr 199 z dnia 17 października 2003r) oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wykonywania prac podwodnych .
Proszę o opinie w tym temacie.

osporweques
Posty: 4
Rejestracja: pt 09 sty 2004, 11:06
Lokalizacja: g³ogów
Kontakt:
Status: Offline

OSP w KSRG

Post autor: osporweques »

Witam. Uprawnienia do dzia³añ operacyjnych JOT-u w krajowym systemie
moim zdaniem wystarczy ¿e bêd± a czy nurka zawodowego czy PSP
czy OSP to chyba najmniej wa¿ne, wa¿ne ¿eby w czasie czêsto trudnych dzia³añ kierownik nurkowania z OSP mia³ komfort psychiczny i w razie w nie da³ d... prokuratorowi. Wreszcie chodzi o to ¿eby KG PSP jako twórca KSRG okre¶li³ siê co do stopni i zakresu kompetencji nurków OSP w strukturach jemu podleg³ych.Uwa¿am ¿e s± mo¿liwe na dzisiaj rozwi±-zania, jedno z nich dh porusza / zawodostwo/ .Nie wypowiadam siê na ten temat ze wzglêdu na ma³± bieg³o¶æ.Moja uwaga skierowana jest na rozwi±zania problemu jako takiego/ jak na wstêpie/ spokojnie mog± to byæ uprawnienia zawodowe.Wa¿n wydaje siê jednak aby dzia³alno¶æ operacyjna JOT OSP,,wysz³a z podziemia" na ¶wiat³o dzienne- u³atwiony dostêp do opinii pozwoli znale¼æ rozwi±zania systemowe od w³a¶ciwej strony od nas czyli jednostek które dzia³aj± w systemie. Sam fakt ¿e mojej jednostce stuknie w 2006 roku 20 lat, mnie w osp 10 i dopiero ostatnio udaje siê wp³yn±æ opiniodawczo na system jest dobitnie ¶wiadcz±cym ¿e nigdy do tej pory nikt nie traktowa³ nas powa¿nie. Liczê ¿ê bed± tego pozytywne skutki. Mam nadziejê na wspólne dr±zenie tematu. Do spotkania w ZG Zwiazku? kp eques g³ogów

Topic author
Nurek GUM I
Posty: 6
Rejestracja: czw 10 lut 2005, 17:07
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: OSP w KSRG

Post autor: Nurek GUM I »

Witam.
Docierają do mnie z terenu całej Polski różne informacje dotyczące działań nurkowych w strukturach OSP. Mogę otwarcie stwierdzić że problemem nie są nasze uprawnienia , system szkolenia , czy posiadany przez nas sprzęt , tylko po prostu czysta niechęć a nawet wrogość i zawieść ludzka w PSP od szczebla KG do JRG.
PSP ma monopol na ratownictwo (przynajmniej tak im się wydaje) więc bicie piany nic nie zmieni ...
Były rozmowy na szczeblu ZG ZOSP RP a KG PSP które wniosły tylko tyle że szkolenia może robić tylko instruktor nurkowania PSP we współpracy z instruktorami KDP/CMAS lub LOK będącymi funkcjonariuszami PSP !!!
Natomiast szkolenia specjalistyczne z zakresu nurkowania , na potrzeby członków KSRG, prowadzone w/g obowiązujących w PSP zasad realizowane będą dopiero po zatierdzeniu ich przez Komendanta Głównego PSP. Oczywiście szkolenia mogą odbywać się tylko w Bornym Sulinowie . PSP nic w tym temacie nie zrobiło do dziś .
Powstał nowy pasztet legislacyjny MSWiA więc trzeba na to spojrzeć rozważnie.
Poza tym jesteśmy w Uni Europejskiej więc czy się to komuś podoba czy nie uprawnienia nasze muszą być zgodne z przepisami UE .

"Papier przyjmie wszystko ... życie nie"

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat