Utworzenie OSP

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Topic author
xXxXx998
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 02 wrz 2012, 20:53
Status: Offline

Utworzenie OSP

Post autor: xXxXx998 »

Cześć , Mam takie pytanie do was . Bo U Mnie w mieście jest KP PSP oraz OSP z Jednym wozem ( Wyjeżdżają wtedy kiedy są mocne ulewy i na festyny tylko zabezpieczenie) i to wszystko, ale nie całe 5 Km jest Druga OSP w KSRG mają 2 Ciężkie samochody do wyjazdu i oni są często wysyłani przez PSK. I Mam Takie Pytanie Czy Jest Warto Utworzenia 2 OSP w mieście ?

Dziadeusz
Posty: 59
Rejestracja: pt 17 lut 2012, 22:24
Status: Offline

Re: Utworzenie OSP

Post autor: Dziadeusz »

A w jakim celu?
To są tylko dodatkowe koszty. lepiej zacząć działać z pobliską jednostką razem można więcej ;)

ochotnicki
Posty: 24
Rejestracja: śr 05 wrz 2012, 10:50
Status: Offline

Re: Utworzenie OSP

Post autor: ochotnicki »

W jedności siła, utworzenie jednej większej jednostki wiącej da, niż dwie małe. Czasami właśnie pieniądze mogą być źle ulokowane i wysiłki pójdą na marne.Powodzenia w tworzeniu.
Awatar użytkownika

druhprzemek
Posty: 170
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 10:24
OSP (gm., woj.): OSP Suchań woj. zachodniopomorskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Utworzenie OSP

Post autor: druhprzemek »

Być może w tej pierwszej są osoby, które niezbyt garną się do straży. Być może potrzeba im osoby, która popchałaby to wszystko w dobrą stronę. Może potrzebują Ciebie?

Pozdrawiam,
druhprzemek
Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęci siebie dla dobra innych.

Myślisz, że jesteś twardzielem? Udowodnij i zaloguj się!
http://www.supersoldier.pl/enlist/79420

ochotnicki
Posty: 24
Rejestracja: śr 05 wrz 2012, 10:50
Status: Offline

Re: Utworzenie OSP

Post autor: ochotnicki »

Jednak jeśli ktoś zgłasza się na ochotnika, bo chce być strażakiem i ratować ludzki dobytek i pomagać ludziom,nie sądzę ,że podchodzą do tego z lekkością. To sprawa poważna, w tym między innym przypadku wszystko zależy od sprytu,a przede wszystkim o znajomości przepisów OSP. Warto poczytać linki: www.straz.gov.pl i www.osprymanow.pl. Pozdrawiam.

marcin80
Posty: 13
Rejestracja: ndz 30 wrz 2012, 10:11
Status: Offline

Re: Utworzenie OSP

Post autor: marcin80 »

Ja jestem zdania że jest to po prostu wykładanie kasy na nic,u nas jest w gminie 5 jednostek OSP w tym 1 KSRG z tego 3 osp to tak zwani pozoranci wyjazd tylko zawody i góra 1 wyjazd do trawy,i gdzie tu sens trzymania takich osp,co innego gdy sytuacja wymusza utworzenie nowej osp bo siły na tym terenie są za małe

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Utworzenie OSP

Post autor: DanielOSP »

Popieram wypowiedź marcin80. Lepiej żeby na terenie gminy było mniej jednostek ale żeby były one silniejsze. Skoro na terenia miasta macie KP PSP i jedną OSP, która interweniuje przy usówaniu skutków wichur i zabezpieczaniu imprez to po co druga taka OSP? I wtedy burmistrz będzie musiał dzielić kase na więcej jednostek i bedziecie mieli zamiast jednej porządnej dwie niedofinansowane jednostki.

młodyy
Posty: 4
Rejestracja: śr 19 wrz 2012, 15:44
OSP (gm., woj.): Tuchów, małoplska
Status: Offline

Re: Utworzenie OSP

Post autor: młodyy »

Moim zdaniem im więcej straży tym lepiej-więcej ludzi. Co prawda nie wszystkie jednostki muszą od razu mieć wyposażenie "do wszystkiego" ale np. 2 jednostki KSRG jedna do wypadków drogowych itp. U nas w gminie jest 11 jednostek i posterunek PSP z czego 2 to KSRG w 5 sa samochody z beczką reszta z lekkimi. Podczas pożarów PSP wystawia max 2 samochody bo OSP z takim taborem daje radę chociaż powinien być większy. Ale np podczas powodzi do usuwania skutków było ok 150 osób z OSP z gminy a to już wystarczające środki. Ale to moje zdanie.
Pozdrawiam

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Utworzenie OSP

Post autor: DanielOSP »

Ale tutaj jest mowa o dwóch jednostkach w jednym mieście. Przecież ci ludzie co chcą utworzyć nową jednostkę mogą wstąpić do już istniejącej OSP i działać ze zdwojoną siłą. Dojdzie ludzi, jednostka będzie mobilniejsza, przyjdzie ktoś z nowymi pomysłami na rozwój OSP itp.

młodyy
Posty: 4
Rejestracja: śr 19 wrz 2012, 15:44
OSP (gm., woj.): Tuchów, małoplska
Status: Offline

Re: Utworzenie OSP

Post autor: młodyy »

Ale to też zależy jakie miasto jest duże, a zakładając, że są po przeciwległych stronach to wg mnie same plusy-znajomość ulic.

ochotnicki
Posty: 24
Rejestracja: śr 05 wrz 2012, 10:50
Status: Offline

Re: Utworzenie OSP

Post autor: ochotnicki »

Równie dobrze, może być jedna jednostka duża, porządna, odpowiednio wyposażona, niż kilka małych. To nie ma moim zdaniem racji bytu,chodzi przecież także o koszty utrzymania, wypłaty ,opłaty itp.

osp.limanowa
Posty: 31
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 18:22
OSP (gm., woj.): Limanowa,woj.małopolskie
Status: Offline

Re: Utworzenie OSP

Post autor: osp.limanowa »

Pewnie ,że jest tylko należy mieć przydatny sprzęt i łączność którą możesz mieć za nieduże pieniądze:
OSP w Limanowej woj.małopolskie posiada do sprzedaży Samochód MAN 11-192 GBA 2,5/16 z 1984 roku wraz z radiostacją przewoźną, sprzętem hydraulicznym po wymianie węży, całość posiada badania i atesty cena wywoławcza 50 tyś zł .
Kontakt z Naczelnikiem OSP tel. 600 355 903 lub
e-mailem: jurek187@interia.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat