Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
jszymiec
Posty: 29
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 02 maja 2010, 14:02
Status: Offline

Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: jszymiec »

Poszukuję opinii o miejscach, w których Wasze jednostki, samorządy, itp. organizują bądź organizowali obozy szkolwniowo-wypoczynkowe MDP. Poszukuję nowych miejsc godnych polecenia. Moja jednostka jest już po obozie w Mielnie (który niestety został zlikwidowany), w Wambierzycach - godne polecenia i w Jarosławcu - nie jest źle, ale szukam czegoś lepszego. Nie ukrywam, że zależy mi na obozowisku z namiotami wojskowymi, aczkolwiek miejsca z domkami też chętnie zlistruję.
Pozdrawiam

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: Fistach »

jszymiec pisze:Poszukuję opinii o miejscach, w których Wasze jednostki, samorządy, itp. organizują bądź organizowali obozy szkolwniowo-wypoczynkowe MDP. Poszukuję nowych miejsc godnych polecenia. Moja jednostka jest już po obozie w Mielnie (który niestety został zlikwidowany), w Wambierzycach - godne polecenia i w Jarosławcu - nie jest źle, ale szukam czegoś lepszego. Nie ukrywam, że zależy mi na obozowisku z namiotami wojskowymi, aczkolwiek miejsca z domkami też chętnie zlistruję.
Pozdrawiam
Ja osobiście nie znam ale spróbuj napisać do harcerzy. Oni powinni znać jakieś fajne miejscówki.

DjDejwid1990
Posty: 1
Rejestracja: sob 20 lip 2013, 10:05
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: DjDejwid1990 »

fajna miejscówka na obóz w namiotach wojskowych jest nad j.niesłysz jest to teren ZHP
plusy:
-posiadają na miejscu namioty wojskowe
-niedaleko obozowiska ogromne jezioro na którym można pływać na kajakach rowerkach.
-stołówka i piguła na miejscu
minusy:
-komary
w ubiegłym roku byłem tam z ZHP i w obozie musieliśmy sami robić wartownie ogrodzenie itp.
oraz mieliśmy obowiązki:
-pomagać kwaterce w rozstawianiu namiotu
-obierać ziemniaki na obiad
-nosić drewno na opał

grzegorz79
Posty: 82
Rejestracja: pn 02 maja 2011, 10:17
OSP (gm., woj.): Gostycyn,kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: www.gostycyn.osp.org.pl
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: grzegorz79 »

Piła-Młyn k.Gostycyna-obóz MDP przy jeziorze Szpitalnym.
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: misiu8514 »

Dokładnie tak jak druh wyżej pisze Piła Młyn bardzo fajny ośrodek nad jeziorem, las dookoła, a przede wszystkim opiekun p.Stanisław osoba która tym miejscem żyje stara się zorganizować czas dla młodzieży że się nie nudzą. Jak potrzeba kontakt to na PW pozdrawiam

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: kronikarz »

Zarząd Wojewódzki OSP w Opolu posiada ośrodek szkolno – wypoczynkowy nad jeziorem Turawa. Mają budynek i teren gdzie są namioty. Informacja o ośrodku jest na stronie internetowej ZW Z OSP RP w Opolu.
Widziałem jeszcze w ciekawym ośrodek i polecam w Borkach koło Tomaszowa Mazowieckiego. Są budynki i teren nad jeziorem gdzie można zrobić obozowisko.

bialy.aniol
Posty: 3
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 18:10
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: bialy.aniol »

Nasza straż w Olsztynku ma podobny dylemat, problem polega na tym, że młodzieży jest naprawdę sporo i właściwie nie ma gdzie jej wysłać...

Topic author
jszymiec
Posty: 29
Rejestracja: ndz 02 maja 2010, 14:02
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: jszymiec »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. A czy ktoś ma jakieś namiary na Kaszuby lub Mierzeję Wiślaną? Ja osobbiście mogę polecić Jarosławiec - ZHP Leśna Polana. Mogą przyjąc ponad 100 uczestników, warunki dobre, blisko do morza.

Statha
Posty: 10
Rejestracja: czw 17 paź 2013, 11:14
OSP (gm., woj.): 5576534532323645
Kontakt:
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: Statha »

Teren ZHP. Polecam bardzo serdecznie.

reda-bielik
Posty: 1
Rejestracja: pn 02 gru 2013, 12:25
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: reda-bielik »

Zapraszam serdecznie do Ośrodka Bielik w Wisełce nad morzem oraz Ośrodek Reda w Karpaczu .
www.reda-cis.pl , www.bielik-wiselka.pl
Bardzo niskie ceny

egoiTka29
Posty: 3
Rejestracja: wt 18 lut 2014, 18:18
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: egoiTka29 »

DjDejwid1990 pisze:fajna miejscówka na obóz w namiotach wojskowych jest nad j.niesłysz jest to teren ZHP
plusy:
-posiadają na miejscu namioty wojskowe
-niedaleko obozowiska ogromne jezioro na którym można pływać na kajakach rowerkach.
-stołówka i piguła na miejscu
minusy:
-komary
w ubiegłym roku byłem tam z ZHP i w obozie musieliśmy sami robić wartownie ogrodzenie itp.
oraz mieliśmy obowiązki:
-pomagać kwaterce w rozstawianiu namiotu
-obierać ziemniaki na obiad
-nosić drewno na opał
Tak samo jest w Żninie. A minusy które wykazales ja zaliczam do plusow...nie mozna przeciez lezec ciagle...

Dodatkowo sa tam liny wspinaczkowe, a miejscu sa komandosi ktorzy nam pomagali..

dh.piotrek_maz
Posty: 1
Rejestracja: sob 31 paź 2015, 10:06
OSP (gm., woj.): Woj. Mazowieckie
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: dh.piotrek_maz »

Witam Druhny i Druhowie potrzebuje namiarów (najlepiej jakieś stronki www ale mogą byc i inne) na jakieś ciekawe ośrodki wypoczynkowe. Interesują mnie ośrodku niedaleko jakiegoś jeziorka. Chciał bym aby ośrodki nie było podawane bo są fajne na zdjęciach tylko raczej Sprawdzone przez was. W sumie nie mam jakiś większych wymagań jeśli chodzi o typ ośrodka może być to w formie domków, hotelu, pensjonatu nie jest to istotne ale raczej fajnie gdyby na ośrodku znajdowały się jakieś boiska sportowe jakaś wolna przestrzeń aby np przygotować plac apelowy czy też mieć miejsce na ćwiczenia. Fajnie jeśli mogli byście pochwalić posiłki tam za to że są dobre. Ośrodek powinien moc przyjąć przynajmniej grupę 80 osób. oczywiście ośrodek może być o wiele większy gdzie np będą jednocześnie przebywać inne obozy/kolonie absolutnie nam to nie przeszkadza.

Bardzo Proszę o pomoc i ewentualne podpowiedzi.

Pozdrawiam
dh. Piotrek :D

Zarar
Posty: 1
Rejestracja: wt 06 wrz 2016, 09:40
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: Zarar »

No wynająć takie pawilony handlowe i tam zrobić taką w plenerze imprezę taki obóz namiotowy z jednym więszym namiotem dla mnie spoko opcja.

maksiu432
Posty: 57
Rejestracja: wt 13 gru 2016, 10:39
OSP (gm., woj.): Krzykosy, Wielkopolskie
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: maksiu432 »

Nie wydaje mi się że pawilony handlowe mogą być bardzo mało komfortowe na taki obóz....
Doradztwo podatkowe Słupsk

drużynowy
Posty: 750
Rejestracja: sob 20 lis 2021, 14:50
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna w Pcimie
Status: Offline

Re: Obóz MDP - gdzie zorganizować?

Post autor: drużynowy »

Niestety ja nie mam pojęcia za bardzo tych kwestiach, ale jestem zdania, że jak najbardziej wszelkiego rodzaju obozy są bardzo fajnym rozwiązaniem. Nawet sam niedawno natrafiłem na bardzo ciekawy wpis https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/co-zab ... -sportowy/ gdzie bardzo szczegółowo opisano to co najlepiej jest zabrać ze sobą na obóz sportowy. Takie informacje mogą być bardzo przydatne.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat