Współpraca Polska-Czechy

Nazwiązywanie współpracy partnerskiej z jednostkami pożarniczymi za granicą.

Topic author
kronikarz
Posty: 244
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Współpraca Polska-Czechy

Post autor: kronikarz »

Od roku prowadzimy współpracę z jednostką strażacką z Czech. Za kilka dni podpisujemy umowę partnerską. W związku z tym poszukuję informacji na temat pozyskiwania środków na ten cel lub osób, które mają w tym temacie jakieś doświadczenie. Jeżeli jest jakaś OSP, która już podpisała partnerską umowę ze strażakami z Czech proszę o informację.

Topic author
kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Współpraca Polska-Czechy

Post autor: kronikarz »

Czy żadna OSP nie prowadzi współpracy zagranicznej ze strażakami z Czech? A może ktoś napisze jak to wygląda w innych jednostkach, które współpracują ze strażakami na przykład z innych krajów?

zoog
Posty: 25
Rejestracja: śr 05 sie 2009, 16:13
Status: Offline

Re: Współpraca Polska-Czechy

Post autor: zoog »

Nasza jednostka również nawiązała kontakt z jednostką na terenie Czech, z kilka dni delegacja naszej OSP wybiera się z wizytą do naszych "sąsiadów". Również szukamy środków na wspólne działania więc będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat. Z informacji jakie posiadam Urząd Marszałkowski powinien wam udzielić pomocy może nie tyle finansowej co merytorycznej, oraz wskazać możliwości pozyskania środków finansowych.
Rozumiem że umowa już podpisana, my również zastanawiamy się nad taką umową, jeśli to nie kłopot czy mógłbym prosić o tekst waszej umowy o ile nie jest objęty jakąś tajemnicą. Chcielibyśmy w sposób pisemny przypieczętować naszą współprace i piszemy wzór umowy jednak zawsze warto skorzystać z czyjegoś doświadczenia.
pozdrawiam
ospciasna@poczta.onet.pl

http://www.mlodziez.org.pl/index.php/ida/397/

Topic author
kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Współpraca Polska-Czechy

Post autor: kronikarz »

Odpisałem na podany adres i proszę o kontakt telefoniczny. Mam umowę w języku polskim i czeskim wystarczy zmienić dane. Zorganizowaliśmy już pierwsze międzynarodowe zawody strzeleckie i do tych zawodów zrobiłem całą dokumentację lecz w/g własnego pomysłu mogę się podzielić materiałami lecz jest obszerny i najlepiej się spotkać, omówić i zobaczyć. Wspólnie ze strażakami z Czech opracowaliśmy harmonogram spotkań również mogę podpowiedzieć. Szukam natomiast fajnych pomysłów na zorganizowanie zawodów zwiazanych z pożarnictwem dla dzieci i młodzieży. Mam kilka opracowanych własnych konkurencji ale szukam jeszcze innych.

krolendrju
Posty: 3
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 19:20
OSP (gm., woj.): gmina bochnia, województwo małopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Współpraca Polska-Czechy

Post autor: krolendrju »

Współpraca polsko-czeska to genialna sprawa, by podpisaliśmy umowę z czechami i nie żałuję tej umowy.

mlodyogniomistrz
Posty: 5
Rejestracja: pt 13 wrz 2013, 08:45
OSP (gm., woj.): Klecza Dolna, woj, małopolskie
Status: Offline

Re: Współpraca Polska-Czechy

Post autor: mlodyogniomistrz »

My mamy porozumienie z Czechami i Słowakami - po kilku wymianach stwierdzam, że Czesi są często bardziej zaawansowani, niż my ;-) - Słowacy natomiast uczą się od nas.

tadeusz.koks
Posty: 5
Rejestracja: pt 13 wrz 2013, 12:15
OSP (gm., woj.): Działdowo, woj, mazowieckie
Status: Offline

Re: Współpraca Polska-Czechy

Post autor: tadeusz.koks »

mlodyognimistrz - a jak nawiązaliście kontakt z konkretnymi jednostkami z Czech i Słowacji?... Bo rozumiem, że tak sie to odbywało? Czy może poprzez kontakt z władzami miasta/gminy tam?
Bardzo mnie to interesuje, my nie mamy takich kontaktów, a dobrze byłoby może nawiązać, porównać doświadczenia, może sie czegos nauczyć... A może i jeszcze jakiś inne korzyści by były.

ulkon
Posty: 4
Rejestracja: pt 20 wrz 2013, 22:38
OSP (gm., woj.): Skarżysko Kamienna
Status: Offline

Re: Współpraca Polska-Czechy

Post autor: ulkon »

Ja też jestem ciekawy i bardzo chętnie przeczytam, jak nawiązać taką współpracę - my mamy blisko ze Skarżyska, może by się udało.

Topic author
kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Współpraca Polska-Czechy

Post autor: kronikarz »

Nawiązaliśmy współpracę z jednostką z Republiki Czeskiej 5 lat temu. Mamy również podpisaną partnerską umowę przez prezesów danych jednostek i władz lokalnych. Nawiązanie współpracy podjęliśmy sami wybierając się na wycieczkę do Republiki Czeskiej i tam odwiedziliśmy strażaków i zaproponowaliśmy współpracę. Jeżeli planujecie podobnie to musicie pojechać do Czech i w kolejnych miejscowościach odwiedzać remizy i pytać się czy już mają jakąś jednostkę partnerską i czy mają ochotę nawiązać taką współpracę. Można jeszcze pojechać z delegacją ze swojej gminy do partnerskiego miasta (jeżeli takowe mają) i tam na miejscu rozeznać się w sytuacji w tej miejscowości lub pobliskiej.
Wspólne nasze imprezy to: zawody pożarnicze, ćwiczenia, festyny integracyjne dla dorosłych i młodzieży, dzień strażaka, pielgrzymka na Górę św. Anny, spotkanie opłatkowe na koniec roku. Jest wiele wspólnych spotkań wszystko zależy od pomysłowości. Zorganizowaliśmy również zawody strzeleckie z karabinka i pistoletu wiatrówkowego dla dzieci i dorosłych. Trudno tak opisać wszystko co się dzieje a dotyczy współpracy strażackiej. Są również różne programy aktualnie kończy się program dofinansowany z UE. Teraz należy poczekać na opracowanie nowego programu na kolejne lata i zobaczyć co będzie można zyskać. Wcześniej po dobrym udokumentowaniu można było zakupić samochód pożarniczy z dofinansowaniem. Jeżeli już macie jakąś jednostkę w Czechach to wszystko dokumentujcie (zdjęcia i opisy, każde spotkanie). Jeżeli chodzi o organizację jakiejś imprezy to można uzyskać środki z różnych instytucji, wszystko zależy od operatywności i poświęconego czasu.
Imprezy organizowane przez naszą OSP:
-zawody pożarnicze Miejsko-Gminne,
-dzień strażaka,
-pielgrzymka na Górę św. Anny,
-Zawody Integracyjne w Sportach Pożarniczych Służb Mundurowych.
-ćwiczenia i szkolenia strażackie na obiektach,
-spotkanie integracyjne dorosłych i dzieci,
-spotkanie opłatkowe.
Imprezy organizowane przez partnerską jednostkę:
-dzień strażaka,
-zawody pożarnicze Fire Cup,
-ćwiczenia pożarnicze,
-zawody pożarnicze ,,Morawsko-Śląski Puchar'',
-szkolenie połączone z festynem.
Odwiedzamy się bardzo regularnie. Odległość naszych jednostek to około 93 kilometry. Czas dojazdu około 1,5 godz.

gallas11
Posty: 3
Rejestracja: pn 03 mar 2014, 17:06
Status: Offline

Re: Współpraca Polska-Czechy

Post autor: gallas11 »

dzięki za info.

painlas
Posty: 5
Rejestracja: wt 17 mar 2015, 10:32
OSP (gm., woj.): 852147896325741
Status: Offline

Re: Współpraca Polska-Czechy

Post autor: painlas »

Mnie te informacje także się przydały. Dziękuje.

SOLIDBHP
Posty: 13
Rejestracja: czw 03 mar 2022, 21:14
OSP (gm., woj.): OSP Mszana Dolna, Mszana Dolna Małpolskie
Status: Offline

Re: Współpraca Polska-Czechy

Post autor: SOLIDBHP »

Jeśli chodzi o taką współprace to tu bym polecam nasze urządzenia dobadania wydajności hydrantów:
- www.hydro-solid.eu
- www.isklepbhp.pl
- www.solid-bhp.pl
Obrazek
https://hydro-solid.eu/images/HC01/_Y4A0853.jpg
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat