KPP - Jakie wymagania?

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

roksak11
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 05 mar 2014, 15:28
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: roksak11 »

dzięki za wyjaśnienie.
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Jarek »

jerzy988 pisze:tak mądrzy wymyślili że z zwykłej osp nie masz szans jedno wyjście wspólpraca z PRM .
Dokładnie, wiem że pisało się takie pisemko, że OSP jest współpracująca z PRM (bo przecież jest, skoro razem przy wypadkach np działają) i jakoś mądrze podpinało się to pod przepisy chyba UST. o Och. P.Poż. (ale pewności nie mam).

My na takiej zasadzie zrobiliśmy KPP nie będąc w KSRG.

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: 1986lukasz »

Nie trzeba należeć do OSP w KSRG aby uczestniczyć w szkoleniu KPP. Jest to szkolenie płatne i jak stać na to jednostkę to wysyłają oni druhów na ww szkolenia.

Natomiast często są organizowane szkolenia KPP dla dla druhów OSP. Np za pomocą dotacji unijnych lub innych źródeł, którzy to wymagają aby druh był w OSP KSRG i np nie miał więcej niż 45 lat i nie miał działalności gospodarczej, a był jednocześnie zatrudniony na umowie o pracę.

Pozdrawiam

Paweł-Nacz
Posty: 55
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 17:12
OSP (gm., woj.): Opole Lubelskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Paweł-Nacz »

1986lukasz pisze:Nie trzeba należeć do OSP w KSRG aby uczestniczyć w szkoleniu KPP. Jest to szkolenie płatne i jak stać na to jednostkę to wysyłają oni druhów na ww szkolenia.

Natomiast często są organizowane szkolenia KPP dla dla druhów OSP. Np za pomocą dotacji unijnych lub innych źródeł, którzy to wymagają aby druh był w OSP KSRG i np nie miał więcej niż 45 lat i nie miał działalności gospodarczej, a był jednocześnie zatrudniony na umowie o pracę.

Pozdrawiam

nie masz racji. Zapoznaj się z rozporządzeniem regulującym kpp a potem zabieraj zdanie :) oczywiście, da się uczestniczyć w kursie kpp nie będąc w krsg, ale wtedy odpowiedzialność za "przymknięcie oka " ponosi organizator i osoba delegująca na ten kurs.
"...bo do remizy Bóg wzywa najlepszych..."

Paweł-Nacz
Posty: 55
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 17:12
OSP (gm., woj.): Opole Lubelskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Paweł-Nacz »

1986lukasz pisze:Nie trzeba należeć do OSP w KSRG aby uczestniczyć w szkoleniu KPP. Jest to szkolenie płatne i jak stać na to jednostkę to wysyłają oni druhów na ww szkolenia.

Natomiast często są organizowane szkolenia KPP dla dla druhów OSP. Np za pomocą dotacji unijnych lub innych źródeł, którzy to wymagają aby druh był w OSP KSRG i np nie miał więcej niż 45 lat i nie miał działalności gospodarczej, a był jednocześnie zatrudniony na umowie o pracę.

Pozdrawiam

nie masz racji. Zapoznaj się z rozporządzeniem regulującym kpp a potem zabieraj zdanie :) oczywiście, da się uczestniczyć w kursie kpp nie będąc w krsg, ale wtedy odpowiedzialność za "przymknięcie oka " ponosi organizator i osoba delegująca na ten kurs.
"...bo do remizy Bóg wzywa najlepszych..."

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: 1986lukasz »

Paweł-Nacz pisze: nie masz racji. Zapoznaj się z rozporządzeniem regulującym kpp a potem zabieraj zdanie :) oczywiście, da się uczestniczyć w kursie kpp nie będąc w krsg, ale wtedy odpowiedzialność za "przymknięcie oka " ponosi organizator i osoba delegująca na ten kurs.
Nie zgodzę się z Tobą. Rozporządzenie to którym mówisz dotyczy jednostek w KSRG i nie tylko OSP.
Kurs KPP może każdy druh odbyć niezależnie od tego czy jego jednostka jest w KSRG czy też nie.
Idąc dalej Twoim tokiem myślenia, to żaden druh z OSP poza KSRG nie mógłbym uczestniczyć w kursach RT dowódców itp itd. Bo po co im one skoro nie ma ich wyszczególnionych w rozporządzeniu.

Paweł-Nacz
Posty: 55
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 17:12
OSP (gm., woj.): Opole Lubelskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Paweł-Nacz »

1986lukasz pisze:
Paweł-Nacz pisze: nie masz racji. Zapoznaj się z rozporządzeniem regulującym kpp a potem zabieraj zdanie :) oczywiście, da się uczestniczyć w kursie kpp nie będąc w krsg, ale wtedy odpowiedzialność za "przymknięcie oka " ponosi organizator i osoba delegująca na ten kurs.
Nie zgodzę się z Tobą. Rozporządzenie to którym mówisz dotyczy jednostek w KSRG i nie tylko OSP.
Kurs KPP może każdy druh odbyć niezależnie od tego czy jego jednostka jest w KSRG czy też nie.
Idąc dalej Twoim tokiem myślenia, to żaden druh z OSP poza KSRG nie mógłbym uczestniczyć w kursach RT dowódców itp itd. Bo po co im one skoro nie ma ich wyszczególnionych w rozporządzeniu.

Uparty jesteś, żby Ci nie tłumaczyć, bo i tak mi racji nie przyznasz, to wrzucam link do interpretacji rozporządzenia przez Ministerstwo Zdrowia. pozdrawiam

http://www.linmed.com.pl/galeria,1,8,in ... cja-m.html
"...bo do remizy Bóg wzywa najlepszych..."

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: 1986lukasz »

Dziękuje za podesłanie korespondencji. Przeczytałem i zrozumiałem tą odpowiedź, mam nadzieję w 100%. Jednak nadal uważam, że jednostka OSP może wysłać swoich druhów na ww kurs. Powiesz, że uparty jestem i nie dam sobie przemówić pomimo pisma jakie mi podesłałeś. Niemniej jednak sądzę, że pismo odnosi się do szczególnego rodzaju zdarzenia jakie miało miejsce w woj. małopolskim(?)

Paweł-Nacz
Posty: 55
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 17:12
OSP (gm., woj.): Opole Lubelskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Paweł-Nacz »

1986lukasz pisze:Dziękuje za podesłanie korespondencji. Przeczytałem i zrozumiałem tą odpowiedź, mam nadzieję w 100%. Jednak nadal uważam, że jednostka OSP może wysłać swoich druhów na ww kurs. Powiesz, że uparty jestem i nie dam sobie przemówić pomimo pisma jakie mi podesłałeś. Niemniej jednak sądzę, że pismo odnosi się do szczególnego rodzaju zdarzenia jakie miało miejsce w woj. małopolskim(?)
No nie, dalej uważam że racji nie masz. A problem jest ogólnokrajowy. Właściciel tej firmy rozpoczął dyskusję. Ministerstwo Zdrowia już zauważyło ten problem i w noweli do rozporządzenia szykują zmianę żeby kurs kpp był dostępny też dla jednostek nie z ksrg. Udzielam się w tej dyskusji bo uważam że się troche orientuje. Moja jednostka i ja prowadzimy kursy kpp w województwie lubelskim. Dlatego :)
"...bo do remizy Bóg wzywa najlepszych..."

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: 1986lukasz »

Tak jak pisałem wcześniej, że rozumiem pismo jakie mi podesłałeś, ale dlatego nie chce się z Tobą w 100% zgodzić ponieważ u mnie w gminie są jednostki które nie należą do KSRG, a ww kurs odbywały.

Paweł-Nacz
Posty: 55
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 17:12
OSP (gm., woj.): Opole Lubelskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Paweł-Nacz »

ale że odbywały ten kurs to nie znaczy że masz rację :P my też w sumie nie wnikamy, dopuszczamy też ludzi z osp spoza ksrg
"...bo do remizy Bóg wzywa najlepszych..."

Franek-1990
Posty: 21
Rejestracja: czw 13 paź 2011, 04:25
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Franek-1990 »

Podepnę się pod temat.
1986lukasz pisze:Tak jak pisałem wcześniej, że rozumiem pismo jakie mi podesłałeś, ale dlatego nie chce się z Tobą w 100% zgodzić ponieważ u mnie w gminie są jednostki które nie należą do KSRG, a ww kurs odbywały.
Tak, masz rację odbywały. Ja też zorganizowałem w gminie taki kurs i brali w nim udział strażacy z KSRG i spoza, a firma go zrealizowała. Dla firmy szkolącej kasa liczy się od łebka. Teraz mam dylemat, bo ratownikiem możne być tylko członek jednostki KSRG lub współpracującej z systemem. Obawiam się, że recertyfikacja już nie przejdzie na dotychczasowych warunkach, a szkoda zmarnować potencjał kilkunastu strażaków po takim szkoleniu.
Chcę zapytać czy robił ktoś z was manewr zapisania członków z jednostki poza systemowej do OSP w KSRG?
Pozdrawiam.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Fistach »

Franek-1990 pisze:Podepnę się pod temat.
Chcę zapytać czy robił ktoś z was manewr zapisania członków z jednostki poza systemowej do OSP w KSRG?
Pozdrawiam.
Oczywiście. Ze względu na debilizmy prawne mnóstwo ludzi tak robi właśnie po to aby uzyskać tytuł ratownika. Chore ale w takim kraju żyjemy.

Franek-1990
Posty: 21
Rejestracja: czw 13 paź 2011, 04:25
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Franek-1990 »

Fistach pisze:
Franek-1990 pisze:Podepnę się pod temat.
Chcę zapytać czy robił ktoś z was manewr zapisania członków z jednostki poza systemowej do OSP w KSRG?
Pozdrawiam.
Oczywiście. Ze względu na debilizmy prawne mnóstwo ludzi tak robi właśnie po to aby uzyskać tytuł ratownika. Chore ale w takim kraju żyjemy.
Osoby te były zadowolone z tego, że mogą się szkolić w tym kierunku. Bardzo się cieszyłem ja, ZOG, wójt i pewnie mieszkańcy, że w razie potrzeby mogą liczyć na szybszą pomoc ze względu na kilkudziesięciokilometrową odległość od służb.
Czy mógłbym jeszcze uzyskać bardziej szczegółowe informacje co do przynależności:
Czy przyjmuje się takiego strażaka uchwałą czy tylko fikcyjnie (na papier)?
Czy należy on do dwóch jednostek?
W której jednostce wpisać go do JOT?
Pozdrawiam.

Paweł-Nacz
Posty: 55
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 17:12
OSP (gm., woj.): Opole Lubelskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Paweł-Nacz »

Proponuję jeszcze raz zapoznać się z treścią korespondencji między firmą LinMed a MZ. Pani z Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego proponuje dwa sposoby ominięcia problemu. Moim zdaniem można dodatkowo obejść problem załatwiając tylko papier z jednostki ksrg.

I proszę o Wasze opinie. Artykuł 15 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym Mówi:
Art. 15.

1. Jednostkami współpracującymi z systemem są służby ustawowo powołane do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, w szczególności: jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej, jednostki ochrony przeciwpożarowej włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, podmioty, o których mowa w art. 55 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz. U. z 2001 r. Nr 81, poz. 889, z późn. zm.6)), inne jednostki podległe lub nadzorowane przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych i Ministra Obrony Narodowej.

Czy wszystkie OSP, nie ważne czy należne do ksrg czy nie, nie są nadzorowane przez Ministra do spraw wewnętrznych? Jeśli tak, to to każdy strażak osp mógłby przystąpić do kursu kpp.
"...bo do remizy Bóg wzywa najlepszych..."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat