Członek, a nie członek..

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
doti
Posty: 23
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 07 sty 2015, 17:34
OSP (gm., woj.): wieliczka małopolskie
Status: Offline

Członek, a nie członek..

Post autor: doti »

Witam, mam pytanie dotyczące statusu czlonka, który został teoretycznie skreślony, ale złozył odwołanie do Zebrania Walnego - czy na tym zebraniu jest on liczony do kworum ??
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Członek, a nie członek..

Post autor: kwas »

Wg mnie jest dalej członkiem do czasu podjęcia decyzji przez walne. A skoro jest członkiem to dalej jest liczony do kworum.
To jak z wyrokiem sądu. Pierwsza instancja skazuje człowieka a on się dalej odwołuje do wyższej instancji. I w świetle prawa nie jest jeszcze skazany bo czeka na rozpatrzenie wyższej instancji. Dopiero jak braknie mu instancji do których może się odwołać to mamy do czynienia z prawomocnym wyrokiem.

Topic author
doti
Posty: 23
Rejestracja: śr 07 sty 2015, 17:34
OSP (gm., woj.): wieliczka małopolskie
Status: Offline

Re: Członek, a nie członek..

Post autor: doti »

Wg mnie też tak jest natomiast nigdzie nie moge znalesc zadnej oficjalnej informacji w tym temacie :/

ANDY
Posty: 54
Rejestracja: śr 21 sty 2009, 00:42
Status: Offline

Re: Członek, a nie członek..

Post autor: ANDY »

W moim statucie jest taki paragraf:
"Wykluczenie następuje na podstawie uchwały zarządu OSP. Od uchwały przysługuje prawo wniesienia odwołania do walnego zebrania w terminie 14 dni od dnia powiadomienia o wykluczeniu. Do czasu rozpatrzenia odwołania osoba ta nie korzysta z praw oraz nie wykonuje obowiązków określonych w § 18 i 19 niniejszego statutu. "

Topic author
doti
Posty: 23
Rejestracja: śr 07 sty 2015, 17:34
OSP (gm., woj.): wieliczka małopolskie
Status: Offline

Re: Członek, a nie członek..

Post autor: doti »

Jasne ale ten zapis ma sie nijak do mojego pytania bo osoba ta nie wybiera się na zebranie walne gdyż wg statutu " do czasu rozpatrzenia odwołania nie ma prawa do glosowania" co jednak nie oznacza ze nie jest członkiem...

Sprawę rozwiązałem juz w ZOSP i okazało się, że osoba taka jest nadal członkiem i liczy sie do kworum.

ANDY
Posty: 54
Rejestracja: śr 21 sty 2009, 00:42
Status: Offline

Re: Członek, a nie członek..

Post autor: ANDY »

Sorki rzeczywiście nie zatrybiłem pytania. Więc oczywiście jest członkiem ale jak by zawieszonym (nie ma praw i obowiązków.

Zenus
Posty: 121
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 22:28
Status: Offline

Re: Członek, a nie członek..

Post autor: Zenus »

Dokładnie nie ma praw ani obowiązków do momentu podjęcia decyzji przez walne.

Topic author
doti
Posty: 23
Rejestracja: śr 07 sty 2015, 17:34
OSP (gm., woj.): wieliczka małopolskie
Status: Offline

Re: Członek, a nie członek..

Post autor: doti »

Jednostki moga miec rozne zapisy w ststucie ale wg wzorowego tak wlasnie jest
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat