księgowość

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
slawo70
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 27 lut 2009, 17:07
Status: Offline

księgowość

Post autor: slawo70 »

Czy istnieje obowiązek prowadzenia księgowości przez biuro rachunkowe czy wystarczy gdy księgowośc prowadzi skarbnik OSP?
Powstała ostatnio dyskusja na ten temat ponieważ skarbnik stwierdził, że on nie powinien prowadzić księgowości i jednocześnie podpisywać dokumentów właśnie jako skarbnik. Księgowośc według niego powinna prowadzić osoba nie będąca w składzie zarządu a najlepiej gdyby księgowość prowadziło biuro rachunkowe.

maro
Posty: 7
Rejestracja: sob 08 gru 2007, 19:04
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: maro »

jak jest skarbnikiem to niech podpisuje, a nie marudzi, a jak nie daje radę to może poprosić biuro rachunkowe.

malakasia8
Posty: 1
Rejestracja: pn 20 lip 2015, 13:45
OSP (gm., woj.): Ochonicza Straż Pożarna Kraków
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: malakasia8 »

Najlepiej nich zleci to biurze rachunkowemu lub księgowej Księgowość to dziedzina, którą zajmuje się wiele biur, bez problemu znajdziesz jakąś dobrą.

Zenus
Posty: 121
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 22:28
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: Zenus »

Z pomocy księgowych zewnętrznych może korzystać ale dokumenty finansowe podpisuje skarbnik wraz z prezesem. Nawet czytałem o organizacji która takie rzeczy robi nieodpłatnie bo jest finansowana z funduszu unijnego czy jakoś tak.

tertyn
Posty: 3
Rejestracja: ndz 09 sie 2015, 09:02
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: tertyn »

To chyba wszystko jedno, kto prowadzi księgowość, najważniejsze, aby robić to bez błędów. No ale pewności nie mam, więc najlepiej byłoby po prostu zadzwonić do Urzędu Skarbowego i poprosić o interpretację. Może rzeczywiście jest taki przepis, a może Skarbnik chce się pozbyć dodatkowych obowiązków.

wierchand
Posty: 3
Rejestracja: pn 10 sie 2015, 10:38
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: wierchand »

a może skarbnik nie czuje sie na siłach, a raczej jest świadomy, że jego umiejętności nie są wystarczające do tych wszystkich rozliczeń? wiadomo jak brzemienne w skutkach są błędy księgowe...

Mufinka
Posty: 966
Rejestracja: śr 11 lut 2015, 09:21
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: Mufinka »

tertyn pisze:To chyba wszystko jedno, kto prowadzi księgowość, najważniejsze, aby robić to bez błędów.
Nie powiedziałabym, że to wszystko jedno, ponieważ należy starannie wybrać biuro, które zajmie się Twoją księgowością. A nie wszyscy księgowi w sposób rzetelny podchodzą do swoich obowiązków.

ishard
Posty: 1
Rejestracja: śr 16 wrz 2015, 11:52
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: ishard »

Księgowość prowadzić trzeba. Ale kto to robi to już mniej istotne. Ważne żeby się dokumenty zgadzały. Naszej jednostce księgowość prowadzi firma - usługi księgowe tychy. To wygodne rozwiązanie, bo sporo pracy odchodzi.

Nadzieja
Posty: 748
Rejestracja: wt 30 gru 2014, 08:56
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: Nadzieja »

Pewnie, że trzeba prowadzić. Myślę jednak, że najlepiej komuś to zlecić. Znajomi korzystają z usług księgowej katowice Jasta i są zadowoleni. Nigdy nie mieli problemów z finansami firmy i ich rozliczaniem.

kamillon
Posty: 5
Rejestracja: czw 21 sty 2016, 13:04
OSP (gm., woj.): Gniewino pomorskie
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: kamillon »

moze to byc ksiegowosc zewnętrzna , jednak nie zwalnia to z obowiązku sprawdzenia przez osbe odpowiedzialna w jendostce.

firerun
Posty: 428
Rejestracja: śr 06 sie 2014, 10:50
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: firerun »

Muszę też w końcu wynająć

marian57
Posty: 194
Rejestracja: ndz 16 sie 2015, 08:13
OSP (gm., woj.): śląskzabrzezabrze
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: marian57 »

Ja proponuję biuro rachunkowe Business-tax które poprowadzi waszą księgowość online http://business-tax.pl/ Nie musicie biegać do biura z dokumentacją wysyłacie ją przez kuriera lub w formie skanów. Do swojej dokumentacji macie dostęp przez 24 godziny. Za darmo korzysta się z systemu magazynowo sprzedażowego.To bardzo wygodna forma, która oszczędza czas, a wy jesteście pewni że wasza dokumentacja jest prowadzona prawidłowo.

MartynaS
Posty: 9
Rejestracja: pt 20 mar 2015, 08:38
OSP (gm., woj.): ostrów wielkopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: MartynaS »

ktoś ma problem a wy reklamy robicie
Awatar użytkownika

mario-1306
Posty: 101
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 19:37
OSP (gm., woj.): Złożeniec gmina Pilica
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: mario-1306 »

Najprościej podejść do urzędu gminy i porozmawiać że skarbnikiem bez problemu powinien pomóc, a jeśli chodzi o odpowiedzialność to i tak wszystko spoczywa na prezesie, odpowiada za jednostkę i ponosi odpowiedzialność za wszystkie błędy, wiem z autopsji.

firerun
Posty: 428
Rejestracja: śr 06 sie 2014, 10:50
Status: Offline

Re: księgowość

Post autor: firerun »

Teraz jest już gorący okres, więc doczytuję sobie wszystko o rozliczeniu rocznej działalności na frappe. Mam nadzieję, że uda mi się wszystko załatwić,żeby nie mieć potem żadnych problemów.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat