Zmiany w KRS

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

v-ce marcin
Posty: 80
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 28 paź 2011, 23:07
OSP (gm., woj.): krzemienica, czarna, podkarpackie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: v-ce marcin »

Bo nie ma takiej funkcji. Jest prezes, wiceprezes, naczelnik, który pełni funkcję drugiego wiceprezesa, ewentualnie trzeci wiceprezes, zależy ilu wiceprezesów macie zapisane w Waszym statucie. Wiceprezes ma swoje obowiązki, a naczelnik swoje.

jerzyski2
Posty: 49
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: jerzyski2 »

Witam, mam pytanie odnośnie dokumentacji jaką należy przedłożyć do właściwego KRS-u celem dokonania zmiany członka zarządu a dokładniej naczelnika, po jego rezygnacji. Jakie dokumenty należy skompletować ? Czy wystarczy protokół z posiedzenia zarządu i uchwała w sprawie dokoptowania członka do zarządu i zmiany na stanowisku naczelnika? Czy trzeba czekać do walnego zebrania celem zatwierdzenia takiej zmiany przez walne zebranie i dopiero wtedy takie dokumenty z walnego wysłać do KRS-u? A co z czasem? kiedy taką zmianę należy zgłosić

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: ospglinik »

jerzyski2 pisze:Witam, mam pytanie odnośnie dokumentacji jaką należy przedłożyć do właściwego KRS-u celem dokonania zmiany członka zarządu a dokładniej naczelnika, po jego rezygnacji. Jakie dokumenty należy skompletować ? Czy wystarczy protokół z posiedzenia zarządu i uchwała w sprawie dokoptowania członka do zarządu i zmiany na stanowisku naczelnika? Czy trzeba czekać do walnego zebrania celem zatwierdzenia takiej zmiany przez walne zebranie i dopiero wtedy takie dokumenty z walnego wysłać do KRS-u? A co z czasem? kiedy taką zmianę należy zgłosić

a kiedy macie wyborcze nie lepiej poczekać

jerzyski2
Posty: 49
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: jerzyski2 »

Wyborcze tak jak chyba wszędzie, dopiero za rok a naczelnik przedłożył oficjalne pismo o swojej rezygnacji z dniem 31.01.2015. Dlatego chciałem się dowiedzieć żeby to wszystko miało ręce i nogi czy zgodnie ze statutem, po dokoptowaniu do zarządu nowego członka i powierzeniu mu uchwałą funkcji naczelnika musimy ten fakt od razu zgłaszać do KRS-u?, czy ewentualnie możemy się z tym wstrzymać jeszcze rok do zebrania wyborczego?
I tu moje dość istotne pytanie ? jeżeli zmienimy naczelnika uchwałą zarządu to czy na najbliższym zebraniu sprawozdawczym należy to ująć w programie zebrania celem zatwierdzenia zmiany w czasie zebrania sprawozdawczego?
Pytam ponieważ w statucie jest mowa o zgłaszaniu zmian w składzie zarządu ale już o ich zatwierdzaniu przez walne zebranie nic nie znalazłem(chyba że jest to punkt mówiący: "Podejmowanie uchwał o zmianach i rozwiązaniu OSP"
Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony pt 16 sty 2015, 15:05 przez jerzyski2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: damian_osp »

Oficjalnie trzeba zgłosić zmiany do KRSu, wybieracie nowego naczelnika i na najbliższym walnym zatwierdzacie te zmiany.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

jerzyski2
Posty: 49
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: jerzyski2 »

Dzięki, o to właśnie mi chodziło

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: ospglinik »

jerzyski2 pisze:Dzięki, o to właśnie mi chodziło


po co dwa razy robić dwa razy chyba ze nie płacicie za zmianę w krs
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: damian_osp »

Każde zmiany w zarządzie nalezy niezwłocznie zgłośić w KRS. To juz ich sprawa czy zgłoszą czy nie.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

jerzyski2
Posty: 49
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: jerzyski2 »

A o co chodzi z tymi opłatami za dokonywanie zmian w KRS-ie? Czyżby nie było to uregulowane i ujednolicone w skali całego kraju? Ja zostając prezesem naszej jednostki, wysyłałem już wnioski odnośnie trzech zmian(dwie zmiany zarządu, oraz zmianę siedziby -adresu) i nigdy za nic nie płaciliśmy.
I jeszcze jedno pytanie, jaka jest różnica między rezygnacją z funkcji naczelnika, a rezygnacją z członka zarządu, pytam ponieważ nasz naczelnik wystosował pismo iż rezygnuje z funkcji naczelnika.
Moje pytanie jest ściśle związane z późniejszymi procedurami związanymi z wyborem nowego i odwołaniem starego naczelnika
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: damian_osp »

Czyli że zostaje nadal w zarzadzie
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Adammr
Posty: 21
Rejestracja: pn 12 sty 2015, 16:16
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

Zmiany w KRS

Post autor: Adammr »

Jak robisz zmiany w stosunku do projektu to jak potem ma kto¶ to odebrać? na zmianach ma się podstemplować projektant.

Cytat:

Myślę o rozpoczęciu promocji własnego sklepu w sieci Znalazłem taką firmę do pozycjonowania, coś słyszeliście o nich? www tej organizacji zamieszczam http://bit.ly/1DcUgoL
Zasiąść w mieszkaniu, przygotować sobie rooibosa i przeglądnąć tomik poezji przy świetle z nocnej lampy - perfekcyjne zakończenie dnia. http://katalog.hoga.pl/wpis/81659/Firmy ... Kemar.html

jerzyski2
Posty: 49
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: jerzyski2 »

Mam pytanie w sprawi KRS-u, a ściślej druku KRS ZK. Jeżeli dana osoba - dotychczasowy członek komisji rewizyjnej po wyborach został członkiem zarządu, to czy dobrze myślę że trzeba zmiany te wpisać na dwóch drukach "ZK"? Na jednym dokonać wykreślenia (organ Nadzoru), a na drugim ( zarząd ) wpisać go na odpowiednie stanowisko. Pytam ponieważ wiem że gdy robi się zmianę w samym zarządzie lub komisji rewizyjnej gdzie zmienia tylko stanowisko, to zmienia się tylko dane tej osoby. Ale tu chodzi już o przejście z KR do zarządu.
Mógłby ktoś pomóc? z góry dziękuję
Awatar użytkownika

ospkonie
Posty: 103
Rejestracja: śr 06 sty 2010, 21:21
OSP (gm., woj.): OSP KONIE ,Pniewy,mazowsze
Lokalizacja: Konie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: ospkonie »

Wypełniał już ktoś ten Druk krs Z20 ?? Bo mam zagadkę w kilku miejscach
Potrzebuje pomocy najlepiej na priv :)

jerzyski2
Posty: 49
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: jerzyski2 »

Może kiedyś komuś się przyda ta informacja.To odnośnie mojego wcześniejszego zapytania. Dzwoniłem do KRS w sprawie następujących wątpliwości:
1. Jak postąpić w przypadku kiedy członek KR został aktualnie członkiem zarządu
2. Z jakimi opłatami musi się liczyć OSP zgłaszając zmiany w zarządzie (do tej pory nie ponosiliśmy żadnych opłat - dolnośląskie)
3. Czyje podpisy muszą widnieć pod wnioskiem KRS-Z20 oraz pod załącznikami KRS-ZK ? Czy tylko osób uprawnionych czy wszystkich nowych także?

Ad 1- W takim przypadku na jednym załączniku KRS-ZK (organ nadzoru)wykreślamy daną osobę z KR, natomiast na nowym załączniku KRS-ZK (organ uprawniony do reprezentowania podmiotu) wpisujemy do zarządu. Nie można tego zrobić na tym samym załączniku (zmiana danych osoby) ponieważ jeden przypadek dotyczy organu nadzoru a drugi osób reprezentujących podmiot. W chwili obecnej jest to już dla mnie oczywiste ale wcześnie miałem wątpliwości.
Ad 2- OSP nie prowadząca działalności gospodarczej w dalszym ciągu nie ponosi żadnych opłat w KRS, związanych z w/w zmianami
Ad 3- Na wniosku oraz załącznikach muszą widnieć podpisy osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu, czyli w naszym przypadku Prezesa oraz skarbnika. Tu także miałem wątpliwości ponieważ podpisując umowy o dotację MSW z KG PSP wymagają tylko jednego podpisu czyli tylko prezesa? natomiast w KRS-ie inaczej interpretują zapisy statutu.

Mam tylko jedno pytanie do osób które zajmują się kompletowaniem takich dokumentów do KRS-u. Może to banalne ale który protokół z walnego zebrania dołącza się do kompletu dokumentów do KRS. Ten ogólny obowiązujący, czy może ten który sporządza protokolant podczas zebrania?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

józek
Posty: 49
Rejestracja: ndz 11 sty 2009, 13:50
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: józek »

Czy mógłby kto z druhów podpowiedzieć, jeżeli chodzi o zmiany w KRS, czy należy zgłaszać zmianę nazwiska lub adresu zamieszkania członka zarządu czy komisji rewizyjnej?
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat