odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: TadekB »

No właśnie sam sobie ładnie (choć nie ładnie) wyjaśniłeś, że jednak uściślenia do regulaminu są niezbędne, bo przy braku ścisłości reguł każdy może sobie robić po swojemu. Sprawianie ssawnej niestety - mimo tego, co twierdzisz - nie jest uregulowane naturalnymi prawami tak, jak fizjologia.
Widzę jednak, że idziesz w zaparte. Poczytaj w końcu regulamin, najlepiej ze zrozumieniem. I zastanów się nad jego nieścisłościami i tym wszystkim, czego tam jednak brakuje. (Nie będę odsyłał do najnowszej wersji regulaminu CTIF, żeby zobaczyć, jak regulamin powinien być napisany - chodzi o precyzję zapisów, a nie sam regulamin - bo chyba szkoda nafty.) Potem pomyśl, że już ktoś to rozkminił i przyjął do stosowania. Albo idź w kompletnie inną stronę, niż reszta Polski i tłucz głową w mur. Powodzenia. Z góry współczuję rozczarowań na zawodach. Ale na szczęście do niewysokiego szczebla, bo przy takiej chęci nabycia wiedzy to na krajówce my się raczej nie spotkamy.
Ze względu na poziom dyskusji, który zszedł trochę poniżej pasa, ja odpadam.
998 + 112 = 1110 !

jgk
Posty: 65
Rejestracja: wt 08 gru 2015, 20:17
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: jgk »

Widzę że kolega
Ostatnio zmieniony pn 11 cze 2018, 13:56 przez jgk, łącznie zmieniany 2 razy.

jgk
Posty: 65
Rejestracja: wt 08 gru 2015, 20:17
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: jgk »

[quote="jgk"]Widzę że kolega się zbulwersował podanym przykładem tak bywa.
Czytać ze zrozumieniem regulamin czytam i wiem ze opis 4141 nie dotyczy definicji łączenia którego się wszyscy doszukują tylko budowy linii ssawnej .
Wprowadź nasady węży w gniazda łącznikowe bez dodatkowej ingerencji ze strony pomocnika , niezgodne z opisem budowania linii ssawnej jeśli to zrobi pomocnik i teoretycznie niemożliwe do wykonania . Piszę teoretycznie bo istniała by taka możliwość w momencie pchnięcia przez pomocnika węża do tyłu przy łączeniu smoka z wężem i przypadkowego wepchnięciu go w gniazda łączeń ale to byłby przypadek który trudno byłoby wielokrotnie powtórzyć .
Wyjaśnię niezgodność o której pisze wyżej , budowanie linii ssawnej w przypadku smoka i węża odbywa w między innymi kiedy przodownik otrzyma smoka a pomocnik podniesie węża wtedy jak zapisano w regulaminie swobodnie łączą łączniki czyli jak dla mnie wprowadzają ich nasady w ich gniazda łącznikowe poprzez celowanie bo wcześniej były to dwa osobne elementy - dokonaj budowę linii ssawnej smok wąż bez wykonania tej procedury- nie da rady chyba ze ktoś potrafi. W przypadku węża i węża ma się to odbyć w identyczny sposób .
Natomiast w przypadku wprowadzenia kłów w nasady węży przez pomocnika na etapie ich przenoszenia odbiega to od sposobu budowy linii ssawnej z smoka i węża bo procedurę wprowadzania kłów w ich gniazda łączeń przy smoku i wężu robią obaj zawodnicy a łączone elementy są osobno. Natomiast pomocnik w przypadku przenoszenia węży wprowadzając kły nasad w ich gniazda robi to sam a dodatkowo rozpoczyna tym samym
budowę linii ssawnej z węży czego robić nie powinien.
Mija 8 lat od powstania regulaminu od 8 lat wynikają problemy na wszystkich szczeblach organizowania zawodów i nikt tego nie widzi cz nie chce widzieć.
Coś czuje w kościach że pozwalanie na dowolne interpretowanie regulaminu spowodowane jest zapisem że Końcowe ustalenia Komisji sędziowskiej zawodów odczytane na zakończenie zawodów są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu.Czyli Komisja Sędziowska może oceniać jak chce odrzucając nawet uzasadnione protesty.AMEN Dam przykład typowany faworyt do zwycięstwa będzie budował linię ssawną według CTIF zostanie to uznane za prawidłowe pomimo że pozostałe drużyny będzie to robić wedle regulaminu OSP co za tym idzie wolniej , ale to przecież faworyt do wygranej i po temacie .
Zapytałeś gdzie jest zapis mówiący o definicji łączenia odpowiedziałem że nie ma i jest nie potrzebny [/b] bo efekt końcowy budowy linii ssawnej o którym mowa w punkcie 4141 regulaminu ma polegać na zbudowaniu jej w sposób umożliwiający wrzucenie jej przez , rotę do basenu bez rozpadnięcia się na elementy z których została zbudowana.
Zatem odpowiedz na pytanie tak jak ja to zrobiłem gdzie jest konkretny zapis w regulaminie OSP pozwalający na korzystanie z uproszczeń z innych regulaminu np CTIF lub czegokolwiek innego.
Tak jak napisałem wg mnie jedynym niepotrzebnym zapisem jest ze to komisje sędziowskie mogą robić co chcą i uważam to za błąd gdyby tak nie było nie było by dowolnych interpretacji.


Dopiszę jeszcze coś co powinienem był zrobić na początku zanim cokolwiek napisałem.
Zagłębiłem się w regulaminem CTIF odnoście budowy linii ssawnej na podstawie której wielu jegomości łącznie z sędziami wprowadza\ pozwala sobie na zmiany w regulaminie OSP i biorą to za przykład właściwego budowania.
Wprowadzenie kłów nasad w ich gniazda łącznikowe może się odbyć tylko w konkretnym przypadku a wygląda to tak wg CTIF tyle że nikt tego nie mówi.

Jeśli pomocnik roty trzeciej w trakcie łączenia linii ssawnej przytrzymuje nogą leżący na ziemi wąż ssawny i odłoży właśnie połączony odcinek węża ssawnego tak, że kły zostaną włożone w gniazda łączników, nie uznaje się tego za błąd.

Zatem w CTIF wprowadzenie kłów jest dopuszczone tylko przy odkładaniu połączonego już odcinka węza jak pokazuje to opis ,a nie na zasadzie celowego wprowadzenie kłów w łączniki nasad przez pomocnika roty 2 przy ich przenoszeniu i układaniu jak to zaczęło być stosowane w zawodach OSP.

Ten fakt pokazuje jak wyrwane zdanie z treści regulaminu CTIF wprowadziło zamieszanie jak się okazuje w skali kraju.
Teraz mam dowód że cała winę za to zamieszanie ponoszą sędziowie, komisje które\rzy pozwolili na stosowanie niedopuszczonych przez regulamin OSP udogodnień opierając się na wyrwanym z kontekstu zdaniu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat