Znaleziono 6 wyników

autor: pumex
śr 25 mar 2015, 21:19
Forum: Porady prawne
Temat: Ekwiwalent
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 14948

Re: Ekwiwalent

Zapraszam do lektury mojej książeczki : Ekwiwalent pieniężny dla członków OSP https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1000128033349127.1073741828.1000111226684141&type=1 a życie stanie się prostsze :D Ponad 400 egzemplarzy trafiło do rąk strażaków i pracowników samorządowych. A tak z ciekawości, ...
autor: pumex
czw 19 mar 2015, 21:24
Forum: Porady prawne
Temat: Ekwiwalent
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 14948

Re: Ekwiwalent

Tam jest napisane, że za każdą godzinę należy się stawka nie większa niż 1/175 przeciętnego wynagrodzenia. Stwierdzenie „za każda godzinę” odnosi się do wysokości stawki a nie ogólnie do zapłaty. Więc analogicznie za pół godziny połowa tej stawki a za 15 min ¼ tej stawki. A tak w ogóle ile u was je...
autor: pumex
pt 13 mar 2015, 22:07
Forum: Porady prawne
Temat: Ekwiwalent
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 14948

Re: Ekwiwalent

Dzięki za sugestie. Właśnie chcemy wraz z prac. gminy doprecyzować zarządzenie wójtowej w tej sprawie żeby było sprawiedliwie ale napotykamy mur prawny wynikający z ustawy wyższego rzędu która mówi że "za każdą godzinę". Jeśli by był zapis że "zgodnie z ustaloną przez radę gminy godzinową stawką za ...
autor: pumex
śr 11 mar 2015, 22:02
Forum: Porady prawne
Temat: Ekwiwalent
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 14948

Re: Ekwiwalent

Odp. do ANDYy : 1. OK co do art. 1 rada gminy ustaliła zgodnie z prawem stawki za udział w działaniach za każdą godzinę udziału 15,00 zł i szkoleniu 9,00 zł. i tu mucha nie siada. Co do Twojego stwierdzenia że : „Za każdą godzinę” To znaczy, że rozliczanie jest wg. godzin a nie np. za jedną sztukę a...
autor: pumex
śr 11 mar 2015, 11:26
Forum: Porady prawne
Temat: Ekwiwalent
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 14948

Re: Ekwiwalent

Witam. W myśl art. 28 ust. 1 u.o.p. ekwiwalent przysługuje członkowi OSP za każdą godzinę udziału w działaniu ratowniczym lub w szkoleniu pożarniczym. Może mi ktoś wytłumaczy co ustawodawca miał na myśli w zapisie : "za każdą godzinę udziału" ? Czy jeśli działanie ratownicze (szkolenie) trwało np. 4...
autor: pumex
śr 07 mar 2012, 11:00
Forum: Porady prawne
Temat: Księga materiałów pędnych
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 285

Księga materiałów pędnych

Kto powinien prowadzić "Księgę Przychodu i rozchodu materiałów pędnych " OSP ? Naczelnik, kierowca - konserwator czy pracownik gminy wydającej karty pojazdów i sprzętu ? Gdzie mogę znaleźć coś na ten temat ? Pozdrawiam wszystkich !