Znaleziono 185 wyników

autor: PiotrG
pn 14 lut 2011, 14:11
Forum: Aktualności
Temat: Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tylko
Odpowiedzi: 238
Odsłony: 48376

Nowe wymagania dot. kierowcy uprzywilejowanego i nie tylko

Witam Trochę już dużo napisano na temat uprawnień kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Postanowiłem zacząć nowy wątek bo w dniu 10 lutego 2011 roku opublikowano ustawę o kieujących pojazdami (DZ.U. Nr 30, poz. 151), która wejdzie w życie 11 lutego 2012 roku a tu są trochę inne wymogi dotyczące tego w...
autor: PiotrG
śr 09 lut 2011, 12:56
Forum: Porady prawne
Temat: Zwolnienie się z posady kierowcy OSP, POMOCY!
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 607

Re: Zwolnienie się z posady kierowcy OSP, POMOCY!

Kolego trochę za mało danych, by ktokolwiek mógłby ci konkretnie pomóc. Kto cię zatrudnia ?, w jakich dniach/godzinach wykonujesz swoje obowiązki 1/4 etatu ?, z czego wynikają nadgodziny? itp. :?: Wszystko zależy od zakresu obowiazków jaki posiadasz. Rozumiem, że jesteś członkiem OSP a to powoduje, ...
autor: PiotrG
śr 09 lut 2011, 10:25
Forum: Porady prawne
Temat: UPRAWNIENIA KIEROWCY SAMOCHODU UPRZYWILEJOWANEGO
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 19299

Re: UPRAWNIENIA KIEROWCY SAMOCHODU UPRZYWILEJOWANEGO

Kolego ARTUR, bez urazy, ale jak coś podajesz to sprawdź aktualność. Art. 95a ustawy Prawo o ruchu drogowym jest już trochę inny - uwzględnia strażaków OSP i im (nam) takie zaświadczenie wydaje Wójt/Burmistrz/Prezydent miasta. cytat jeszcze obowiazującego zapisu w ustawie Prawo o ruchu drogowym: Art...
autor: PiotrG
śr 26 sty 2011, 14:38
Forum: Aktualności
Temat: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 3945

Re: Porozumienie ZOSP RP A KG PSP

Czy ja dobrze zrozumiałem z tego tekstu że my jako OSP nie możemy mieć żółtych rękawiczek a co im to przeszkadza moja jednostka nie dawno zakupiła 20 nowych par właśnie żółtych bo są NAJLEPSZE!!!! a nie te czarne są tak nie wygodne że nie da w nich się pracować !!!!!!! Witam Czy te żółte rękawice p...
autor: PiotrG
ndz 16 sty 2011, 19:43
Forum: Porady prawne
Temat: Ekwiwalent
Odpowiedzi: 89
Odsłony: 14764

Re: Ekwiwalent

... Przecież będąc na szkoleniu również tracimy godziny pracy, a nie tylko kilka minut. Niekiedy szkolenie trwa 10h dziennie - a raczej "dniówka" w pracy to nie 30 zł... Witam Może zabrzmi to trochę ostro ale czy Ty traktujesz OSP jako drugi ETAT ? Chyba te szkolenia nie są na tzw. "serenę" bez wcz...
autor: PiotrG
czw 13 sty 2011, 20:50
Forum: Aktualności
Temat: 1%
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 1773

1%

Witam

Czy wzorem ubiegłego roku będzie dostępny progarm do rozliczenia podatku PIT za 2010 rok dydykowany dla OSP ??

Pozdrawiam
P.G.
autor: PiotrG
pt 19 lis 2010, 12:33
Forum: Porady prawne
Temat: Kierowca OSP
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1437

Re: Kierowca OSP

Witam Co ma do tego pojazd pożarniczy lekki, średni czy ciężki, gaśniczy lub specjalny ? Kategoria prawa jazdy jest uzależniona od dmc pojazdu i tak: Kategoria "B" - pojazdy o dmc do 3,5 t Kategoria "C" - pojazdy o dmc pow. 3,5 t Tak więc Żuk czy Ford to raczej kat. "B" - bo są do 3,5 t (patrzeć do ...
autor: PiotrG
pt 10 wrz 2010, 15:23
Forum: Porady prawne
Temat: Ubranie koerowcy OSP
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 4759

Re: Ubranie koerowcy OSP

Ale drodzy druhowie. Pasowało by to znaleźć jakiś paragraf na to wszystko bo na razie to domniemania i prawo dla pracowników PSP. Tu podaję odpowieni paragraf: art. 29a ust. 4 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 roku o Państwowej Straży Pożarnej: "Wymagania, o ktorych mowa w rozporządzeniu wydanym na po...
autor: PiotrG
czw 10 cze 2010, 13:18
Forum: Porady prawne
Temat: UPRAWNIENIA KIEROWCY SAMOCHODU UPRZYWILEJOWANEGO
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 19299

Re: UPRAWNIENIA KIEROWCY SAMOCHODU UPRZYWILEJOWANEGO

Witam
Tak jak wcześniej pisałem to musi posiadać zgodę właściciela pojazdu.
Jak właścicelem "busika ds. gospodarczych" jast UG to oczywiście zgoda Wójta / Burmistrza i wg mnie nie musi być zatrudniony.
Jak właścielem OSP to zgoda od OSP (UG nie ma tu nic do tego).
Pozdrawiam
autor: PiotrG
wt 18 maja 2010, 13:42
Forum: Porady prawne
Temat: UPRAWNIENIA KIEROWCY SAMOCHODU UPRZYWILEJOWANEGO
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 19299

Re: UPRAWNIENIA KIEROWCY SAMOCHODU UPRZYWILEJOWANEGO

No to witam kolegę zawodowca :P I masz rację. Tylko w aspekcie prawnym, sama jazda 'bez kogutów' nie powoduje konieczności posiadania zaświadczenia o spełnieniu wymogów badań lekarskich i psychologicznych (tzw. uprawnienie na pojazdy uprzywilejowane) - wystarcza prawo jazdy i zezwolenie właściciela ...
autor: PiotrG
wt 18 maja 2010, 09:41
Forum: Porady prawne
Temat: Zawody OSP
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 727

Re: Zawody OSP

Witam
Skoro regulamin tego nie określa to nie jest to błędem i nie ma za to punktów karnych.
O ile pamiętam to w starym regulaminie był to błąd i dlatego pojawiają się takie wątpliwości.
Pozdrawiam
autor: PiotrG
wt 18 maja 2010, 09:29
Forum: Porady prawne
Temat: Prywatny samochód
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 903

Re: Prywatny samochód

Witam
Teoretycznie jest taka możliwość (ale bardzo znikoma).
Tu zgodę może wydać minister właściwy do spraw wewnętrznych.
autor: PiotrG
wt 18 maja 2010, 09:23
Forum: Porady prawne
Temat: UPRAWNIENIA KIEROWCY SAMOCHODU UPRZYWILEJOWANEGO
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 19299

Re: UPRAWNIENIA KIEROWCY SAMOCHODU UPRZYWILEJOWANEGO

Witam Osoba nie posiadająca upranień do prowadzenia (kierowania) pojazdami uprzywilejowanym również może kierować pojazdem włączonym do podziału bojowego ! (musi posiadać odpowiednie prawo jazdy i zgodę właściciela pojazdu). Nawet może jechać do AKCJI np. do usunięcia niebezpiecznych owadów - tu chy...
autor: PiotrG
pn 17 maja 2010, 19:06
Forum: Porady prawne
Temat: UPRAWNIENIA KIEROWCY SAMOCHODU UPRZYWILEJOWANEGO
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 19299

Re: UPRAWNIENIA KIEROWCY SAMOCHODU UPRZYWILEJOWANEGO

(...)osoba nie posiadająca uprawnień do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, może kierować tylko wtedy, gdy dany pojazd nie jest w podziale bojowym. Jeżeli samochód pożarniczy, nie jest wycofany z podziału bojowego, to w każdej chwili może zostać zadysponowany MSK lub PSK (jechać alarmowo)do akc...
autor: PiotrG
pn 17 maja 2010, 18:45
Forum: Porady prawne
Temat: chełmy strażackie z importu
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 620

Re: chełmy strażackie z importu

Witam Może się czepiam, ale H ełmy (a nie chełmy :!: ) Na dzień dzisiejszy hełmy strażackie (i nie tylko) muszą posiadać m.in. świadectwa dopuszczenia (też znak CE, deklaracje WE). Podstawy prawne i wykaz wydanych (cofniętych) świadectw dopuszczenia znajdziesz na stronach CNBOP np.: http://www.cnbop...