Karosacja STAR 244

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

OSP Ujsoły
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 06 mar 2011, 19:46
OSP (gm., woj.): Osp Ujsoły,Śląskie
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: OSP Ujsoły »

dzięki bo nasze stary potrzebują karosacji od gminy dostaniemy około 6,5 dyszki mamy nadzieje że stara 266 sie uda wykarosować :lol:

leszkoma
Posty: 30
Rejestracja: ndz 19 gru 2010, 20:49
OSP (gm., woj.): wielkopolskie - poznański
Lokalizacja: pow.Poznań
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: leszkoma »

Nie bawcie się w karosacje !!!! Mieliśmy ten sam problem bo nasz Star musiał przejść kapitalny remont . Szukaliśmy pół roku po całej Polsce i wszystkie oferty obracały się od 80 do120 tyś. Szok dla strażakow OSP. Poszukaliśmy handlowca który za 50 tyś sprzedał sprowadzonego z Niemiec Magirusa GBA 4x4. Mamy go od miesiąca i jest to olbrzymi skok techniki do Stara. Nigdy nie przesiadłbym się do Stara nawet po super karosacji .
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: podymacz »

leszkoma pisze:Nie bawcie się w karosacje !!!! Mieliśmy ten sam problem bo nasz Star musiał przejść kapitalny remont . Szukaliśmy pół roku po całej Polsce i wszystkie oferty obracały się od 80 do120 tyś. Szok dla strażakow OSP. Poszukaliśmy handlowca który za 50 tyś sprzedał sprowadzonego z Niemiec Magirusa GBA 4x4. Mamy go od miesiąca i jest to olbrzymi skok techniki do Stara. Nigdy nie przesiadłbym się do Stara nawet po super karosacji .
Niby masz rację, ale weź pod uwagę to, że kupujac takie auto prawdopodobnie musisz zrobić remont blacharki, lub pomalować. Oczywiście może się okazać, że silnik też wymaga interwencji. A w naszym przypadku trafiliśmy podwozie w super stanie, więc się nie zastanawialiśmy długo. Myślę, że równoważąc koszty zakupu, opłat, remontu, uzbrojenia skrytek, spraw silnikowych - wyjdzie Ci kwota nie wiele mniejsza od karosacji.

Ja oglądałem kilka samochodów, które sprowadzają do Polski firmy (rosną jak grzyby po deszczu) i wiele z nich to ruina nadająca się do remontu. Gratuluję Wam trafionego zakupu, ale wszystko trzeba jak najlepiej przekalkulować.
My woleliśmy karosować, - Wy kupić. Gratuluję wam i nam - wszyscy mamy autka jakie chcieliśmy! Udanej eksploatacji! :P

michalll070
Posty: 26
Rejestracja: wt 13 lis 2012, 14:20
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: michalll070 »

Odnośnie karosacji Stara 244, to czy da się przełożyć autopompę z zabudowy Jelcz 005 na tył pojazdu, tak jak to jest w standardowych GBA? Co ewentualnie trzeba przerobić/dorobić?

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: karol1118 »

Da się kolego ale musieli byście znacznie zmienić zabudowę zbiornik wody musiał by sie przesunąć do przodu. Chyba ze byla by nowa zabudowa wtedy tylko trzeba WOM odpowiednio ulokować
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny
Awatar użytkownika

katopo
Posty: 279
Rejestracja: pn 13 kwie 2009, 14:29
OSP (gm., woj.): Kopojno (gm. Zagórów, woj. Wielkopolskie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: katopo »

Takie jeszcze pytanie czy chcesz te autopompę przenieść na tył zabudowy Jelcz 005? Bo to jest niewykonalne bez dużej ingerencji w zabudowę. (z tył nie ma miejsca bo jest do samego końca zbiornik wody) Co innego jeśli chcecie ją wykorzystać do nowej zabudowy tu nie ma żadnych przeciwwskazań poza odpowiednio długim wałkiem napędu.

michalll070
Posty: 26
Rejestracja: wt 13 lis 2012, 14:20
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: michalll070 »

Chodziło o całkowicie nową zabudowę, nurtowało mnie pytanie czy musielibyśmy kupować inną autopompę, czy starą można dostosować.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: podymacz »

michalll070 pisze:Chodziło o całkowicie nową zabudowę, nurtowało mnie pytanie czy musielibyśmy kupować inną autopompę, czy starą można dostosować.
Jak powiedział kiedyś jeden gość: Wszystko się da! Pytanie tylko ile masz na to pieniędzy... :wink:

jerardo
Posty: 41
Rejestracja: czw 19 mar 2009, 18:40
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: jerardo »

Karosacja stara 244 jest bezsensowna Kosztuje to wiele kasy a jak star był tak jest Szaleństwa sie nie zrobi Umnie w jednostce rok temu był karosowany star 244 koszt 84tys i wyglad tylko fajny nic pozatym Juz widać jak peka szpachla a o usterkach i problemach z wozem nawet nie wspominam Co wiecej juz zaczyna autopompa cieknać Koles co to robil to zwykły oszust co wziął kase a potem to juz nas nie znał Zeby przyjechał do poprawek to trzeba było prokuratorem straszyć bo inaczej zeby go ściagnać to nie było szans Jesli macie karosować to wybierajcie lepiej taka większa firme może droższą ale napewno żetelną i najlepiej pojechać na przeglad techniczny po wszystkim To oszczędzi wiele problemów które my mielismy Drugi raz juz nie karosowalibysmy stara tylko kupili coś z zagranicy

artur1992
Posty: 6
Rejestracja: pn 04 lut 2013, 10:30
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: artur1992 »

Jeśli ktoś posiada jakiś kontakt, mail lub cokolwiek gdzie robią te zabudowy poniżej 100 000 to niech poda. chodzi dokładnie o Stara 266. Z góry dzięki :D
Awatar użytkownika

katopo
Posty: 279
Rejestracja: pn 13 kwie 2009, 14:29
OSP (gm., woj.): Kopojno (gm. Zagórów, woj. Wielkopolskie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: katopo »

zapytaj się kolegi @podymacz
oni podobno zrobili sobie w miarę tanio i solidnie zabudowę stara 266

strazak2000
Posty: 11
Rejestracja: pn 13 lut 2012, 21:14
OSP (gm., woj.): mazowieckie polska
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: strazak2000 »

witam ja szukam dobrego rozwiazania dlamojej osp.widziałem kilka samochodow z roznych firm ale zadna niebyla jak powinna jedna byłajednomodułowa zabodowa nowa ale styl jak jelcz 005.druga z osin niedaleko nas jednostka oddała.niby ładne to wszysko ale brakowało bardzo duzo wykonczenia.mam teraz ogladac z dragona na zdjeciach ładna wyglada na funkcjonalna.zobacze dam znac

v-ce marcin
Posty: 80
Rejestracja: pt 28 paź 2011, 23:07
OSP (gm., woj.): krzemienica, czarna, podkarpackie
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: v-ce marcin »

Swego czasu dobrze karosowali Stary w BOCARZE w Korwinowie koło Częstochowy. Wiem, bo mamy 244 skarosowanego u nich i jesteśmy zadowoleni, ale nie wiem czy jeszcze przyjmują do karosacji Stary. Jeśli wszystko dobrze przemyślicie i ustalicie na początku to stworzycie cudeńko. Tylko jedno ale. Nie lepiej poszukać jeszcze troooooooochę funduszy i kupić nowego(Mercedes, Man, Volvo)? Nowy to nowy, a karosowany to karosowany.

michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: michcio1521 »

A ja mam takie pytanie do was kto wam dał , skąd pozyskaliście 100 -150 tyś zł na karosaż samochodu którego podwozie jest warte 20 tyś złotych bo nie czarujmy się jaki to jest samochód chyba każdy wie że te cudeńka mają już około 20 lat! To tak naprawdę według mnie za 7 - 8 lat to już będzie taki szmelc że jednie będzie się na złom nadawał , dla mnie to w sumie już się nadają !! Jednym słowem pogratulować komuś kto na to pozwolił marnotrawstwo naszymi pieniędzmi podatników . Panowie zastanówcie się nad tym poważnie , czy to jest sens czy nie poszukać jakiegoś używanego samochodu karosowanego czy prosić o podwozie które jest min z 2000 roku !!

michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: Karosacja STAR 244

Post autor: michcio1521 »

Ps. My mamy sprzedania karosaż z kamaza jak ktoś by był zainteresowany to chętnie sprzedamy , na stara 266 powinno spasować rok produkcji 1996
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat