Nowe Atego -Problemy z rozruchem

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
jerzyski2
Posty: 49
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Nowe Atego -Problemy z rozruchem

Post autor: jerzyski2 »

Witam, mam pytanie do posiadaczy - użytkowników samochodu Mercedes Atego. We wrześniu 2014 roku nabyliśmy Atego 1330 z silnikiem 220kW, i wszystko było by super, ponieważ samochód jest naprawdę dopracowany i nowoczesny, gdyby nie długi rozruch. Samochód w związku z w/w problemem, odstawiony był już do ASO Mercedesa, ale pomimo zapewnień z ich strony iż usterka został usunięta, problem nadal istnieje. Dodam iż w w/w serwisie przebywał ponad miesiąc.
I tu moje pytanie do użytkowników Atego ! Jaki jest czas rozruchu waszych pojazdów? Czy odpalają na dotyk, czy trzeba kręcić kilka sekund? Nasz Atego w tej chwili, po rzekomej naprawie w ASO pali różnie, raz zapali na dotyk a raz trzeba kręcić od 5-ciu do nawet 10-ciu sekund. Dla mnie 5, 10 sekund czasu rozruchu to wieczność. Czy to jest normalne??
PROSZĘ O WYPOWIEDŹ UŻYTKOWNIKÓW ATEGO
POZDRAWIAM

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: Nowe Atego -Problemy z rozruchem

Post autor: banan998 »

A JA MAM PYTANIE DO CIEBIE.
CZY TAKIE PROBLEMY Z DŁUGIM ROZRUCHEM WYSTĘPUJĄ PRZY ZIMNYM CZY ROZGRZANYM SILNIKU?

Topic author
jerzyski2
Posty: 49
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Re: Nowe Atego -Problemy z rozruchem

Post autor: jerzyski2 »

Przepraszam, nie doprecyzowałem. Tak długi rozruch występuje tylko i wyłącznie na zimnym silniku.

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: Nowe Atego -Problemy z rozruchem

Post autor: banan998 »

Może Ameryki nie odkryję ale się przyda.
Nie mamy Mercedesa tylko Renaulta Midlum rok 2010 oraz Star 244 rok 1976.
Wiadome że samochody z silnikiem diesla mają inny rozruch niż silniki benzynowe, a wiąże się to z tym że w dieslach do rozruchu używane są świece żarowe które muszą przed zapaleniem mieszanki paliwowej po prostu rozgrzać się do pewnej temperatury.
Zrób test. Wsiądź do auta załącz zapłon i po kilku sekundach zapal. ( zerknij na deskę rozdzielczą, tam powinna być kontrolka z symbolem świecy lub wtrysku po załączeniu zapłonu ona się zapali a po kilku sekundach gaśnie i wtedy można odpalać silnik).
W tych kilka sekund po załączeniu zapłonu rozgrzewają się świece oraz podawane jest paliwo do wtrysków.
Ja "wpadając" :D do garażu najpierw załączam masę i zapłon. W tym momencie ubieram się, i to jest te kilka sekund które potrzeba na rozgrzanie świec i podanie paliwa przez pompę do wtrysków.
Ja wiem że każda sekunda się liczy ale czasami trzeba poświęcić te kilka sekund niż potem samochód odstawić na kanał i wydać krocie na naprawę za które można kupić sprzęt.

Topic author
jerzyski2
Posty: 49
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Re: Nowe Atego -Problemy z rozruchem

Post autor: jerzyski2 »

Witam ponownie. Ten akurat samochód nie posiada świec żarowych, także jedynie na co czekam to na zgaśnięcie kontrolek na pulpicie. Najgorsze w tym wszystkim jest to iż nasz stary 32-letni star 244(silnik SW359) palił od zawsze i do tej pory pali na dotyk, a tu nowy mercedes i takie numery! Dlatego miałem nadzieję że użytkownicy tej marki samochodu podzielą się swoimi spostrzeżeniami odnośnie mojego problemu. Ale i tak dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: Nowe Atego -Problemy z rozruchem

Post autor: banan998 »

no to jeszcze mała podpowiedź. poszukaj jeszcze informacji na forum mercedesa. może coś tam znajdziesz.

lord
Posty: 28
Rejestracja: pt 14 maja 2010, 08:31
OSP (gm., woj.): v-ce prezes zop
Status: Offline

Re: Nowe Atego -Problemy z rozruchem

Post autor: lord »

kolego mamy mercedesa z 2010 roku jak chcesz podjeżdżasz dzisiaj i w twojej obecności pali na dotyk natychmiast. (nigdy nie odpalał w przeciągu 5-10 sekund). ciekawi mnie z jakiej firmy kupiliście to cacko . mam nadzieje że jest na gwarancji - to napierdzielać wykonawcę bo was przeciągną za gwarancje i będziecie bulić i to słono, u znajomych z sąsiedniej osp też mają atego i u nich był problem z tacho i tu ostrzegam wszystkich zakładajcie podtrzymanie napięcia ponieważ jeżeli spadnie naładowanie akumulatorów (mało wyjazdów) pada natychmiast konsola tacho.
święty Florianie - miej Nas w opiece

Topic author
jerzyski2
Posty: 49
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Re: Nowe Atego -Problemy z rozruchem

Post autor: jerzyski2 »

Właśnie o takie wskazówki mi chodziło, ponieważ od kilku osób słyszałem już różne opinie, między innymi iż ciężarowe scanie to już w ogóle długo kręcą, albo coś takiego że na pewno mercedes nigdy nie zapali tak szybko jak palił star. Tak jak już wcześniej wspomniałem, samochód ten odstawiony był już na tą usterkę do serwisu mercedesa, gdzie po przeprowadzeniu całej procedury diagnostycznej stwierdzili iż nie występują żadne usterki. Następnie stwierdzili iż po konsultacji sprawy z centralą w niemczech wymienili jakiś zawór silnikowy i że niby jest wszystko ok. Ale naszym zdaniem nie jest, co zresztą potwierdza twoja wypowiedź kolego "Lord"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat