Nowy samochód

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
biały
Posty: 7
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 03 mar 2015, 10:28
Status: Offline

Nowy samochód

Post autor: biały »

Witam Wszystkich druhów. Mam pytanie do Was, a mianowicie jaki polecacie ciężki wóz gaśniczy i jaką firmę polecacie? Chcemy kupić nowy samochód nie chcemy karasować, kabina 6-osobowa, :)

maksiu34
Posty: 2
Rejestracja: pn 02 mar 2015, 14:52
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Nowy samochód

Post autor: maksiu34 »

Moim zdaniem najlepszy będzie wóz ratowniczo- gaśniczy na podwoziu Scania P370 6-osobowy tak jak prosiłeś, co prawda 4x4, ale inne parametry ma optymalne. Istnieją lepsze, ale już maksymalnie 4-osobowe, więc i tak odpadają.

Topic author
biały
Posty: 7
Rejestracja: wt 03 mar 2015, 10:28
Status: Offline

Re: Nowy samochód

Post autor: biały »

a jakiej zabudowy ta scania i za ile ją kupiliście?

mwedkarz
Posty: 6
Rejestracja: śr 25 lut 2015, 10:51
Status: Offline

Re: Nowy samochód

Post autor: mwedkarz »

Jak najbardziej ta Scania P370 była by bardzo dobrym pomysłem. tu masz jej opis http://www.psszczesniak.pl/sites/defaul ... a_p370.pdf

Topic author
biały
Posty: 7
Rejestracja: wt 03 mar 2015, 10:28
Status: Offline

Re: Nowy samochód

Post autor: biały »

jaka cena tej scani?

maksiu34
Posty: 2
Rejestracja: pn 02 mar 2015, 14:52
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Nowy samochód

Post autor: maksiu34 »

Przepraszam kolego, że dopiero odpisuję. Niestety nie wiem, jaka jest cena tej akurat Scanii. My mamy starszy model Scanii - ogólnie bardzo dobre samochody. Starałem się podpasować coś pod Wasze wymagania, a o tym modelu dużo dobrego słyszałem od kolegów z innych drużyn. Warto byłoby napisać do sprzedawcy (link zamieścił kolega wyżej) lub kilku innych i porównać ceny. Wiadomo, nowy wóz zawsze będzie bardziej sprawny itd.

prace
Posty: 12
Rejestracja: pt 27 mar 2015, 11:54
Status: Offline

Re: Nowy samochód

Post autor: prace »

Też próbowałem znaleźć cenę w internecie ale jakoś nie idzie. Nie ma żadnych porównywarek cen???
Pisanie prac, pomoc dydaktyczna- pisanieprac.co

Pueblo998
Posty: 64
Rejestracja: sob 18 maja 2013, 15:08
OSP (gm., woj.): OSP KSRG Służewo gmina Aleksandrów Kujawski powiat Aleksandrów Kujawski
Status: Offline

Re: Nowy samochód

Post autor: Pueblo998 »

Ja tez chce taki samochod z takiej firmy a moge dostac z innej. Wszystko od przetargu zależy. Pozdrawiam ;)

Rumcajs
Posty: 28
Rejestracja: śr 01 lip 2009, 20:53
Status: Offline

Re: Nowy samochód

Post autor: Rumcajs »

Witam!!
Cena ponad 1mln 370tys z pełnym wyposażeniem!!
Sąsiednia jednostka złożyła zamówienie w tym roku, wniosek rozpatrzony pozytywnie 1mln 14tys jest z dotacji 356tys zapłaci gmina!! Chwalą się wszystkim!!!!!
Więcej szczegółów nie znam !!
Pozdrawiam Serdecznie

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Nowy samochód

Post autor: Feniks »

My pod koniec zeszłego roku dostaliśmy podobną SCANIĘ - póki co jesteśmy bardzo zadowoleni, aczkolwiek u nas przetarg wygrał Wawrzaszek. Co do tej SCANI powyżej, to zwróćcie uwagę, że tam są 2 warianty w 1 PDF'ie -> 370km i zbiornik 5tys. i 410 i zbiornik 7tys. Niestety wzrost mocy silnika i pojemności zbiornika jest za cenę miejsca na sprzęt.
My mamy coś takiego:
http://www.wiss.com.pl/oferta/ciezkie-p ... x4-v2.html
Zrezygnowaliśmy z części wyposażenia (mniej węży, bez hydrauliki itp - ogólnie wszystko co jest częścią samochodu wzięliśmy, ale to co na niego trzeba włożyć - odpuściliśmy - zawsze można to dokupić w przyszłości i dołożyć). Dzięki temu cena spadła poniżej 900tyś - no ale to było jeszcze gdy był niższy VAT...
Ogólnie obie SCANIE spełniały nasze wymagania, Wawrzaszek wygrał oferując w tej samej cenie silnik 410 zamiast 370 (nie musicie dawać 100% punktów za cenę - my daliśmy punkty również za moc silnika, bo wiadomo, że w terenie dodatkowa moc się przyda).
Radzę też, by bardzo szczegółowo opisać dodatkowe wyposażenie którego potrzebujecie, a będące stałym elementem samochodu - np. czujniki otwarcia skrytek sygnalizujące to w kabinie, ładowarki do radiostacji i latarek, solidne oświetlenie terenu wokół samochodu i skrytek i co tylko przyjdzie Wam do głowy, a może się przydać. Węże, pilarki, hydraulikę, dodatkowe pompy - to wszystko można dołożyć później, a samochodu już później tak łatwo nie doposażycie w ogrzewanie przedziału autopompy, dłuższy wąż szybkiego natarcia czy mocowania na aparaty ODO w kabinie. Sugeruję zrobić zbiórkę wszystkich aktywnych strażaków i spisywać pomysły co ma być na samochodzie (my tak zrobiliśmy).
Pomocne może też być obejrzenie takiego samochodu (lub podobnego) w jakiejś pobliskiej jednostce (my oglądaliśmy, wysłuchaliśmy uwag i dodaliśmy parę punktów do SIWZ'u, które wcześniej nie przyszły nam do głowy).

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Nowy samochód

Post autor: XCerber »

miał ktos do czynienia z zabudowa z Volcan? nowa firma wchodzaca na polski rynek.,, jakies doswiadczenia chociaz z targów? pokazów?

juliesta
Posty: 11
Rejestracja: wt 31 maja 2016, 00:10
Status: Offline

Re: Nowy samochód

Post autor: juliesta »

Też słyszałam że firma Scania jest dobra :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat